Таг: совет

1 2 3 4 13 20 / 129 НАПИСИ
МОЖНО Е НАСКОРО ТЕТОВО ДА ОДИ НА НОВИ ИЗБОРИ ЗА СОВЕТ НА ОПШТИНАТА

МОЖНО Е НАСКОРО ТЕТОВО ДА ОДИ НА НОВИ ИЗБОРИ ЗА СОВЕТ НА ОПШТИНАТА

Многу е извесно дека наскоро, за еден до два месеца, во Општина Тетово ќе се распишат нови избори за советници во Советот на Општината. Причината за о ...
ПРЕКИНАТА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ОТИ СОВЕТНИЦИТЕ СЕ СКАРАА ЗА ДНЕВНИОТ РЕД

ПРЕКИНАТА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ОТИ СОВЕТНИЦИТЕ СЕ СКАРАА ЗА ДНЕВНИОТ РЕД

Советот на Општина Тетово ја прекина 10-тата седница, бидејќи не можеше да се утврди дневниот ред. Советниците од опозицијата предводени од ДУИ бараа ...
ВЕЛЕШКИОТ СОВЕТ УСВОИ ЗА 800.000 ДЕНАРИ ПОГОЛЕМ БУЏЕТ ЗА НАБАВКА НА ЦВЕТЕН РАСАД

ВЕЛЕШКИОТ СОВЕТ УСВОИ ЗА 800.000 ДЕНАРИ ПОГОЛЕМ БУЏЕТ ЗА НАБАВКА НА ЦВЕТЕН РАСАД

Набавката на цветен расад кој треба да ги разубавува јавните површини во Велес, ги скара општинските советници. Колку пари е потребно за оваа намена б ...
ЌЕ БИДЕ ОТСТРАНЕТ ВРЕМЕНИОТ ОБЈЕКТ ПОСТАВЕН СРЕДЕ ПАРК ВО БИТОЛА, СОВЕТОТ ЈА ПОВЛЕЧЕ ДОЗВОЛАТА ПО БРОЈНИТЕ РЕАКЦИИ

ЌЕ БИДЕ ОТСТРАНЕТ ВРЕМЕНИОТ ОБЈЕКТ ПОСТАВЕН СРЕДЕ ПАРК ВО БИТОЛА, СОВЕТОТ ЈА ПОВЛЕЧЕ ДОЗВОЛАТА ПО БРОЈНИТЕ РЕАКЦИИ

Под притисок на јавноста, локалната власт во Битола донесе одлука за измена на програмата за поставување урбана опрема на јавна површина пред фудбалск ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ЕДНА ГРАДИНКА, А СОВЕТОТ НЕ ГО ИЗГЛАСА НИВНИОТ ПРЕТСТАВНИК ВО УПРАВНИОТ ОДБОР

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ЕДНА ГРАДИНКА, А СОВЕТОТ НЕ ГО ИЗГЛАСА НИВНИОТ ПРЕТСТАВНИК ВО УПРАВНИОТ ОДБОР

Министерството за труд и социјална политика им ги одзеде ингеренциите на Советот на Општина Битола и на градоначалникот Тони Коњановски да одлучуваат ...
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ГО СУСПЕНДИРА ПЛАНОТ СО КОЈ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ИЗГРАДАТ ТРИЕСЕТИНА ЗГРАДИ, А ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ПАРК

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ГО СУСПЕНДИРА ПЛАНОТ СО КОЈ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ИЗГРАДАТ ТРИЕСЕТИНА ЗГРАДИ, А ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ПАРК

Со мнозинство гласови, Советот на Општина Тетово донесе конечна одлука со која се суспензира Деталниот урбанистички план (ДУП) за урбаниот блок 57А во ...
ПОЛИТИЧКА ПРЕСМЕТКА БЛОКИРАШЕ РАБОТА НА ГРАДИНКА СО 900 ДЕЦА ВО БИТОЛА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНАТА

ПОЛИТИЧКА ПРЕСМЕТКА БЛОКИРАШЕ РАБОТА НА ГРАДИНКА СО 900 ДЕЦА ВО БИТОЛА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНАТА

Политичките опструкции и пресметки меѓу локалната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Битола и централната од СДСМ стигнаа дотаму што државата направи ч ...
ОТКАКО ПРЕД 20 ДЕНА ТАКСИСТИТЕ САМИ СИ ГИ КАЧИЈА ЦЕНИТЕ, СОВЕТОТ НА КУМАНОВО ОДЛУЧИ ДА ПОСКАПИ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ

ОТКАКО ПРЕД 20 ДЕНА ТАКСИСТИТЕ САМИ СИ ГИ КАЧИЈА ЦЕНИТЕ, СОВЕТОТ НА КУМАНОВО ОДЛУЧИ ДА ПОСКАПИ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ

По три недели откако такси компаниите и дивите превозници сами си ги зголемија цените на такси услугите во Куманово, Советот на Општината синоќа  доне ...
СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ СЕ ОТКАЖА ОД СОВЕТНИЧКОТО МЕСТО ВО ОПШТИНА ШТИП

СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ СЕ ОТКАЖА ОД СОВЕТНИЧКОТО МЕСТО ВО ОПШТИНА ШТИП

Светскиот вицешампион во карате од Дубаи Емил Павлов поднесе оставка од советничкото место  во Советот на Општина Штип. Тој накратко образложи дека по ...
ДИВОГРАДБИТЕ ВДОЛЖ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО НЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРАА ОТИ БЕШЕ ПРЕКИНАТА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД

ДИВОГРАДБИТЕ ВДОЛЖ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО НЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРАА ОТИ БЕШЕ ПРЕКИНАТА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД

Предлог-одлуките за легализација на бесправно изградените објекти на потегот долж Охридското Езеро и Националниот парк „Галичица“ денеска не беа на дн ...
1 2 3 4 13 20 / 129 НАПИСИ