Таг: Спајк Ли

СПАЈК ЛИ ЌЕ БИДЕ ПРВИОТ ЦРНОМУРЕСТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО ВО КАН

СПАЈК ЛИ ЌЕ БИДЕ ПРВИОТ ЦРНОМУРЕСТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО ВО КАН

Американскиот филмаџија Спајк Ли ќе го предводи жирито на годинашниот, 73. Кански фестивал и организаторите се надеваат дека „провокативниот режисер м ...
„ЦРНИОТ ЧЛЕН НА КЈУ-КЛУКС-КЛАН“ ЌЕ ГО ПОТОПИ ТРАМП, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ СПАЈК ЛИ

„ЦРНИОТ ЧЛЕН НА КЈУ-КЛУКС-КЛАН“ ЌЕ ГО ПОТОПИ ТРАМП, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ СПАЈК ЛИ

Режисерот Спајк Ли се надева дека неговиот нов филм „Црниот член на Кју-Клукс-Клан“, кој од вчера игра во кината низ САД, ќе ги поттикне Американците ...
ГОДАР, СПАЈК ЛИ, ПАНАХИ ВО ТРКА ЗА ЗЛАТНАТА ПАЛМА ВО КАН

ГОДАР, СПАЈК ЛИ, ПАНАХИ ВО ТРКА ЗА ЗЛАТНАТА ПАЛМА ВО КАН

Новите филмови на Спајк Ли и Жан-Лик Годар се дел од селекцијата за Златна палма на 71. Кански филмски фестивал што ќе се одржи од 8 до 19 мај. Фестив ...
3 / 3 НАПИСИ