Таг: спасување

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
УШТЕ ЧЕТИРИ ДЕЦА ИЗВАДЕНИ ОД ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ НА ВТОРИОТ ДЕН ОД СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА

УШТЕ ЧЕТИРИ ДЕЦА ИЗВАДЕНИ ОД ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ НА ВТОРИОТ ДЕН ОД СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА

Уште четири деца се извадени од подводните пештери во Тајланд, на вториот ден од големата и високоризична спасувачка операција, која со големо внимани ...
ИЗЛЕЗЕ ВИДЕО ОД СПАСУВАЊЕТО НА ДЕЦАТА ОД ПОДВОДНИТЕ ПЕШТЕРИ ВО ТАЈЛАНД, АКЦИЈАТА ПРОДОЛЖИ УТРОВО

ИЗЛЕЗЕ ВИДЕО ОД СПАСУВАЊЕТО НА ДЕЦАТА ОД ПОДВОДНИТЕ ПЕШТЕРИ ВО ТАЈЛАНД, АКЦИЈАТА ПРОДОЛЖИ УТРОВО

По десетина часа пауза, спасувачките екипи утрово ја продолжиле високоризичната операција на извлекување на тајландските момчиња и на нивниот тренер о ...
ЧЕТИРИ ДЕЦА ИЗВАДЕНИ ОД ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, АКЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА УТРЕ

ЧЕТИРИ ДЕЦА ИЗВАДЕНИ ОД ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, АКЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА УТРЕ

Четири момчиња се извадени од тајландските пештери во првиот круг од сложената спасувачка операција, која ќе продолжи утре наутро по локално време. ...
СПАСЕНИ ПРВИТЕ ДВЕ ДЕЦА ОД ПЕШТЕРИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ АКЦИЈАТА

СПАСЕНИ ПРВИТЕ ДВЕ ДЕЦА ОД ПЕШТЕРИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ АКЦИЈАТА

Тајландските власти и официјално потврдија дека првите две момчиња се извадени од пештерите, во кои што заедно со уште десетмина и со нивниот фудбалск ...
ПОЧНА СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, ДЕЦАТА ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ЕДЕН ПО ЕДЕН

ПОЧНА СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, ДЕЦАТА ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ЕДЕН ПО ЕДЕН

Тајландските власти потврдија дека почнале ризична операција на извлекување на 12-темина момчиња и на нивниот фудбалски тренер, кои веќе две недели се ...
НУРКАЧ ЗАГИНА ВО СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ

НУРКАЧ ЗАГИНА ВО СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ

Спасувачката операција во тајландските пештери ја зеде првата жртва, откако поранешен маринец загина додека им помагаше на 12-темина заглавени момчиња ...
НОВИ МОНСУНСКИ ДОЖДОВИ СЕ ЗАКАНУВААТ ЦЕЛОСНО ДА ГИ ПОПЛАВАТ ПЕШТЕРИТЕ ВО КОИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ТАЈЛАНДСКИТЕ ДЕЦА

НОВИ МОНСУНСКИ ДОЖДОВИ СЕ ЗАКАНУВААТ ЦЕЛОСНО ДА ГИ ПОПЛАВАТ ПЕШТЕРИТЕ ВО КОИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ТАЈЛАНДСКИТЕ ДЕЦА

Спасувачите во Тајланд се во трка со времето да ги извлечат 12-темина момчиња и нивниот фудбалски тренер од поплавените пештери, бидејќи во наредните ...
ИЗВЛЕКУВАЊЕТО НА ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА ОД ПЕШТЕРИТЕ МОЖЕ ДА ТРАЕ СО МЕСЕЦИ

ИЗВЛЕКУВАЊЕТО НА ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА ОД ПЕШТЕРИТЕ МОЖЕ ДА ТРАЕ СО МЕСЕЦИ

Дванаесеттемина момчиња и нивниот фудбалски тренер, кои девет дена се водеа како исчезнати во пештери, се живи и добро, но или ќе мора да научат да пл ...
ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ПЕШТЕРИ ПРОНАЈДЕНИ ЖИВИ ПО ДЕВЕТ ДЕНА

ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ПЕШТЕРИ ПРОНАЈДЕНИ ЖИВИ ПО ДЕВЕТ ДЕНА

Потрагата по 12-те момчиња и нивниот фудбалски тренер кои повеќе од една недела беа изгубени во пештери во Тајланд заврши среќно, откако сите беа прон ...
СПАЈДЕРМЕН ОД МАЛИ КОЈ СЕ КАЧУВАШЕ ПО ЗГРАДА ЗА ДА СПАСИ ДЕТЕ ЌЕ ДОБИЕ ФРАНЦУСКО ДРЖАВЈАНСТВО

СПАЈДЕРМЕН ОД МАЛИ КОЈ СЕ КАЧУВАШЕ ПО ЗГРАДА ЗА ДА СПАСИ ДЕТЕ ЌЕ ДОБИЕ ФРАНЦУСКО ДРЖАВЈАНСТВО

Мигрант од Мали, кој бестрашно се качуваше по зграда за да спаси дете, ќе биде награден за својот херојски чин со француско државјанство и ќе добие ра ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ