Таг: спасување

1 2 322 / 22 НАПИСИ
150 КИТОВИ ЗАГЛАВЕНИ НА ПЛАЖА ВО АВСТРАЛИЈА, ПОЛОВИНА УГИНАА

150 КИТОВИ ЗАГЛАВЕНИ НА ПЛАЖА ВО АВСТРАЛИЈА, ПОЛОВИНА УГИНАА

Околу 150 китови се заглавија на брегот на Австралија, во тек е голема акција за спасување. Животните ги забележал денес утрово рибар на плажата Хамел ...
ДЕВОЈКАТА КОЈА СКОКНА ВО ВАРДАР ЈА ИЗВАДИЛ ТАТКО Ѝ, ЗАДРЖАНА Е ВО БОЛНИЦА

ДЕВОЈКАТА КОЈА СКОКНА ВО ВАРДАР ЈА ИЗВАДИЛ ТАТКО Ѝ, ЗАДРЖАНА Е ВО БОЛНИЦА

Жената која попладнево скокна во Вардар била извадена од реката од нејзиниот татко и потоа била однесена во Градската општа болницата „8 Септември“, к ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ