Таг: Специјално обвинителство

1 2 3 4 20 / 33 НАПИСИ
КРПАЧ ГО СЛЕДЕЛЕ ОТКАКО ПОЧНАЛ СОРАБОТКА СО СЈО

КРПАЧ ГО СЛЕДЕЛЕ ОТКАКО ПОЧНАЛ СОРАБОТКА СО СЈО

Сите лица што биле снимени дека влегуваат во СЈО, а кои можеле со свое сведочење да станат потенцијална опасност за засегнатите од постапките на обвин ...
ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

Специјалното обвинителство ја истражувало и фирмата на покојниот Коста Крпач, кој вчера беше најден со прострелна рана во градите во својот стан, отка ...
СЈО ИМА ДОКАЗИ ДЕКА ПОЧИНАТИОТ СВЕДОК КРПАЧ БИЛ ПОД ПРИТИСОК

СЈО ИМА ДОКАЗИ ДЕКА ПОЧИНАТИОТ СВЕДОК КРПАЧ БИЛ ПОД ПРИТИСОК

Специјалното обвинителство издаде соопштение во врска со смртта на скопјанецот Коста Крпач и потврди дека тој бил сведок, но не и осомничен во предист ...
КАТИЦА СО ТИМОТ: ИМАМЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА

КАТИЦА СО ТИМОТ: ИМАМЕ УШТЕ МНОГУ РАБОТА

Специјалната обвинителка Катица Јанева го собра тимот на претпразнично дружење на терасата на скопската кафеана „Пелистер“. На прашањето како го ко ...
ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Паника, страв и невообичаена претпазливост владее меѓу вработените во Општина Битола, по одлуката за притвор на еден од осомничените во случајот „Тран ...
НЕОФИЦИЈАЛНО: ПРИТВОРЕН СОРАБОТНИК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА

НЕОФИЦИЈАЛНО: ПРИТВОРЕН СОРАБОТНИК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА

Соработник на градоначалникот на Битола Владимир Талевски вечерва е притворен на барање на Специјалното јавно обвинителство, дознаваме неофицијално. ...

АПСОЛУТНА НУЛА

  1 Освен избори на кои ВМРО-ДПМНЕ конечно ќе победи и ќе дојде на власт во Македонија, за излез од политичката криза најдобро е претседа ...
ИВАНОВ: ИМАМ НАЧИН ДА ДОЈДАМ ДО СИТЕ ИНФОРМАЦИИ

ИВАНОВ: ИМАМ НАЧИН ДА ДОЈДАМ ДО СИТЕ ИНФОРМАЦИИ

Ѓорге Иванов попладнево кажа дека „претседателот на државата има начини да дојде до сите информации во државата“, одговарајќи на прашање како знаел ко ...
СЈО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА, БАРА КОНФИСКАЦИЈА НА ИМОТ

СЈО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА, БАРА КОНФИСКАЦИЈА НА ИМОТ

Специјалното јавно обвинителство најави нова истрага за, како што беше речено „најскапиот превоз на ученици во светот во градот на конзулите.“ Се с ...
КАТИЦА СЕ ЈАВИ: НИЕ РАБОТИМЕ – УТРЕ НОВА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА

КАТИЦА СЕ ЈАВИ: НИЕ РАБОТИМЕ – УТРЕ НОВА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА

Специјалното јавно обвинителство утре, во 13.30 часот, ќе одржи прес-конференција, соопштија денеска од СЈО. Во твитер пораката на Обвинителството пиш ...
1 2 3 4 20 / 33 НАПИСИ