Таг: стампедо

НАЈМАЛКУ 150 ЗАГИНАТИ И 80 ПОВРЕДЕНИ ВО СТАМПЕДО ВО СЕУЛ ЗА НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ

НАЈМАЛКУ 150 ЗАГИНАТИ И 80 ПОВРЕДЕНИ ВО СТАМПЕДО ВО СЕУЛ ЗА НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ

Најмалку 150 луѓе загинаа во стампедо во тесна улица во главниот град на Јужна Кореја, Сеул, за време на прославата на Ноќта на вештерките. Уште најма ...
НАЈМАЛКУ 174 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ВО ИНДОНЕЗИЈА

НАЈМАЛКУ 174 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Најмалку 174 луѓе починаа во стампедо на фудбалски натпревар во Индонезија во една од најголемите катастрофи на стадион. Повредени се уште барем 180 л ...
ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО ПРЕД НАТПРЕВАР ОД АФРИКАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО ПРЕД НАТПРЕВАР ОД АФРИКАНСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

Најмалку осум луѓе загинаа, а педесетина се повредени во стампедо пред почетокот на синоќешниот натпревар помеѓу Камерун и Коморски Острови на Африкан ...
ДЕВЕТГОДИШНО МОМЧЕ Е 10. И НАЈМЛАДА ЖРТВА НА СТАМПЕДОТО НА МУЗИЧКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ХЈУСТОН

ДЕВЕТГОДИШНО МОМЧЕ Е 10. И НАЈМЛАДА ЖРТВА НА СТАМПЕДОТО НА МУЗИЧКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ХЈУСТОН

Деветгодишно момче им подлегна на повредите десетина дена по стампедото на музичкиот фестивал „Астроврлд“ во Хјустон, со што бројот на загинати порасн ...
НАД 40 МРТВИ ВО СТАМПЕДО НА ВЕРСКИ ФЕСТИВАЛ ВО ИЗРАЕЛ

НАД 40 МРТВИ ВО СТАМПЕДО НА ВЕРСКИ ФЕСТИВАЛ ВО ИЗРАЕЛ

Најмалку 44 луѓе загинаа во стампедо на верски фестивал во североисточен Израел. Националната агенција за вонредни ситуации (МДА) соопшти дека има и д ...
СТАМПЕДО НА АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА ПАКИСТАНСКА ВИЗА ВО АВГАНИСТАН, НАЈМАЛКУ 11 МРТВИ

СТАМПЕДО НА АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА ПАКИСТАНСКА ВИЗА ВО АВГАНИСТАН, НАЈМАЛКУ 11 МРТВИ

Најмалку 11 жени загинаа во стампедо на стадион во Авганистан, каде што луѓето аплицирале за виза. Властите кажаа дека инцидентот во Џалалабад се слу ...
НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

Бројката на загинати во стампедото што утрово се случи на погребот на најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани порасна на 56, додека повеќе од 200 с ...
ДЕЦА ЗАГИНАА ВО СТАМПЕДО НА РАП КОНЦЕРТ ВО ИТАЛИЈА

ДЕЦА ЗАГИНАА ВО СТАМПЕДО НА РАП КОНЦЕРТ ВО ИТАЛИЈА

Шест лица загинаа, а десетици се повредени, во стампедо во ноќен клуб во Италија. Трагедијата се случи во градот Кориналдо, во близина на Анкона, к ...
30 ПОВРЕДЕНИ НАВИВАЧИ ВО ТОРИНО ВО СТАМПЕДО ПО ЛАЖЕН АЛАРМ ЗА БОМБА

30 ПОВРЕДЕНИ НАВИВАЧИ ВО ТОРИНО ВО СТАМПЕДО ПО ЛАЖЕН АЛАРМ ЗА БОМБА

Илјадници навивачи на Јувентус го следеа на видео бим финалето на Лигата на шампиони против Реал Мадрид на плоштадот Сан Карло во Торино, кога настана ...
9 / 9 НАПИСИ