Таг: Стево Пендароски

ПЕШАДИЈА И КОЊАНИЦА

ПЕШАДИЈА И КОЊАНИЦА

1 Многу ме интересира како им текна на Христијан Мицкоски и новите пратеници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ да тргнат на Водно среде август, на плус 30 ...
ТЕСНА ТРКА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ВО ПРВИОТ КРУГ

ТЕСНА ТРКА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ВО ПРВИОТ КРУГ

Според првичните неофицијални резултати од Државната изборна комисија, во првиот круг од претседателските избори се води тесна трка меѓу кандидатите н ...
СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЈА ПРОМОВИРАШЕ КНИГАТА „ПОГЛЕД КОН ВНАТРЕ”

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЈА ПРОМОВИРАШЕ КНИГАТА „ПОГЛЕД КОН ВНАТРЕ”

Стево Пендаровски, професор на Американ колеџ во Скопје и претседателски кандидат на изборите во 2014 година, вечерва ја промовираше својата книга „По ...
ФРОСИНА, ФЕРИД И СТЕВО СЕ ДОКТОРИ ВО СОБРАНИЕТО

ФРОСИНА, ФЕРИД И СТЕВО СЕ ДОКТОРИ ВО СОБРАНИЕТО

Под фотографиите на независните пратеници, професорите Стево Пендаровски и Ферид Мухиќ, но и пратеничката од СДСМ Фросинa Ременски, која исто така е п ...
4 / 4 НАПИСИ