Таг: студено време

ВИКЕНДОВ СНЕГ, ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 15 СТЕПЕНИ

ВИКЕНДОВ СНЕГ, ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 15 СТЕПЕНИ

Врнежи од снег викендов и многу студено време со умерен до засилен северен ветер ќе ја зафати земјава од понеделник. Од Управата за хидрометеоролошки ...
СТУДЕНОТО ВРЕМЕ ГИ СПАСИ ОХРИДСКИТЕ КОМАРЦИ ОД ЛОВЕЊЕ СО МАМКИ, ОДЛОЖЕНО И ПРСКАЊЕТО

СТУДЕНОТО ВРЕМЕ ГИ СПАСИ ОХРИДСКИТЕ КОМАРЦИ ОД ЛОВЕЊЕ СО МАМКИ, ОДЛОЖЕНО И ПРСКАЊЕТО

Студеното време ги избрка охридските комарци и ги спаси да не бидат ловени на посебни мамки за да се види колку се опасни. Поради неповолните временск ...
2 / 2 НАПИСИ