Таг: судење

1 2 3 30 10 / 298 НАПИСИ
СУДОТ ГО ОТФРЛИ СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ АЛЕК БОЛДВИН ЗА НЕНАМЕРНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКАТА, ПОРАДИ КРИЕЊЕ ДОКАЗИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

СУДОТ ГО ОТФРЛИ СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ АЛЕК БОЛДВИН ЗА НЕНАМЕРНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКАТА, ПОРАДИ КРИЕЊЕ ДОКАЗИ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Алек Болдвин се расплака кога судијката во Ново Мексико го отфрли случајот против него за ненамерно убиство, за фаталното пукање на сетот на филмот “Р ...
ПРОТИВ ЕКСАМБАСАДОРКАТА ВО ХРВАТСКА ПОЧНУВА СУДСКИ ПРОЦЕС ЗА ШИРЕЊЕ РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ И ПОВИК ЗА ЛИНЧ НА ВЛАСИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

ПРОТИВ ЕКСАМБАСАДОРКАТА ВО ХРВАТСКА ПОЧНУВА СУДСКИ ПРОЦЕС ЗА ШИРЕЊЕ РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ И ПОВИК ЗА ЛИНЧ НА ВЛАСИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Поранешната македонска амбасадорка во Хрватска Д. К. седнува на обвинителна клупа во Основниот кривичен суд Скопје на 11 септември, за ширење на расис ...
ОСЛОБОДЕН ОД ОБВИНЕНИЕ ПОЛИЦАЕЦОТ ОД ЧИЈ ПИШТОЛ СМРТНО НАСТРАДА  23-ГОДИШНАТА МИГРАНТКА ФАТМАТА КАМАРА, ЗАШТО СЛУЧАЈНО ПУКНАЛ ДОДЕКА КРИУМЧАР ГО ФАЌАЛ ЗА ВРАТ

ОСЛОБОДЕН ОД ОБВИНЕНИЕ ПОЛИЦАЕЦОТ ОД ЧИЈ ПИШТОЛ СМРТНО НАСТРАДА 23-ГОДИШНАТА МИГРАНТКА ФАТМАТА КАМАРА, ЗАШТО СЛУЧАЈНО ПУКНАЛ ДОДЕКА КРИУМЧАР ГО ФАЌАЛ ЗА ВРАТ

Полицаецот Игор Марков, кој лани пролетта смртно ја рани мигрантката Фатмата Камара додека со уште тројца мигранти се обидувала да влезе во Македонија ...
ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА АЛЕК БОЛДВИН ЗА СЛУЧАЈНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКА, СЕ СООЧУВА СО 18 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА АЛЕК БОЛДВИН ЗА СЛУЧАЈНО УБИСТВО НА СНИМАТЕЛКА, СЕ СООЧУВА СО 18 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

Судењето на актерот Алек Болдвин започна вчера во Ново Мексико и обвинителството и одбраната сосема различно ги претставија настаните што доведоа до с ...
ДВЕ РУСКИ ТЕАТАРСКИ УМЕТНИЦИ ОСУДЕНИ НА ШЕСТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПРЕТСТАВА ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

ДВЕ РУСКИ ТЕАТАРСКИ УМЕТНИЦИ ОСУДЕНИ НА ШЕСТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПРЕТСТАВА ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

Воен суд во Москва прогласи драматург и театарска режисерка за виновни за оправдување тероризам. Евгенија Беркович и Светлана Петричук се осудени на п ...
ДА СЕ ОТФРЛИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА НАБАВКАТА НА „АУДИ А6“ ОД 67.000 ЕВРА ОТИ ИЗМИНАА ПОВЕЌЕ ОД 5 ГОДИНИ, БАРА ОДБРАНАТА НА МЕРКО

ДА СЕ ОТФРЛИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА НАБАВКАТА НА „АУДИ А6“ ОД 67.000 ЕВРА ОТИ ИЗМИНАА ПОВЕЌЕ ОД 5 ГОДИНИ, БАРА ОДБРАНАТА НА МЕРКО

Во Основниот суд во Струга денеска продолжи судскиот процес против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за набавката на луксузниот автомобил „ауди А6“ ...
ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА СОРАБОТНИЦИТЕ НА ПАЛЧО, УБИЈЦИТЕ ИЛИ ОБВИНИТЕЛОТ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ: АКО ЈА ГРАБНАЛЕ ВАЊА ЃОРЧЕВСКА ЗА ПАРИ, ЗОШТО ВЕДНАШ ЈА УБИЛЕ

ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА СОРАБОТНИЦИТЕ НА ПАЛЧО, УБИЈЦИТЕ ИЛИ ОБВИНИТЕЛОТ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ: АКО ЈА ГРАБНАЛЕ ВАЊА ЃОРЧЕВСКА ЗА ПАРИ, ЗОШТО ВЕДНАШ ЈА УБИЛЕ

Одобрено е обвинението против В.М., Б.В. и В.К. обвинети за по две кривични дела Убиство од чл. 123 ст.2 т.1 и т.7 в.в. со чл. 22 од КЗ и чл. 123 ст. ...
МЕРКО СТАВИЛ ДИРЕКТОРКА НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕШТА СО ФАЛСИФИКУВАНА ДИПЛОМА, НЕМАЛА НИ СЕРТИФИКАТ ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК НИТУ ПЕТ ГОДИНИ РАБОТНО ИСКУСТВО, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

МЕРКО СТАВИЛ ДИРЕКТОРКА НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕШТА СО ФАЛСИФИКУВАНА ДИПЛОМА, НЕМАЛА НИ СЕРТИФИКАТ ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК НИТУ ПЕТ ГОДИНИ РАБОТНО ИСКУСТВО, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Денеска во Основниот суд во Струга, се водеа две судски постапки против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за незаконско поставување на директори во ...
ЗАБОРАВЕНАТА СУДНИЦА ОД 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ЌЕ ПРОРАБОТИ ЗА „СИНЏИР“ СО 32 ОБВИНЕТИ ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ 8 МИЛИОНИ ЕВРА

ЗАБОРАВЕНАТА СУДНИЦА ОД 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ЌЕ ПРОРАБОТИ ЗА „СИНЏИР“ СО 32 ОБВИНЕТИ ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ 8 МИЛИОНИ ЕВРА

Судницата во затворот „Идризово“ чие опремување чинеше 1,3 милиони евра и е најмалку трипати свечено отворена, уште не е целосно спремна за пуштање, н ...
ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ МЕ ОСТАВИЈА БЕЗ ОРГАНИ, А ПРАВДАТА СЀ УШТЕ JA ЧЕКАМ – ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА РОДИЛКАТА ОД ДЕБАР ОТИ НЕ БИЛО ГОТОВО СУПЕРВЕШТАЧЕЊЕТО

ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ МЕ ОСТАВИЈА БЕЗ ОРГАНИ, А ПРАВДАТА СЀ УШТЕ JA ЧЕКАМ – ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА РОДИЛКАТА ОД ДЕБАР ОТИ НЕ БИЛО ГОТОВО СУПЕРВЕШТАЧЕЊЕТО

Денешното судско рочиште за родилката од Дебар Јилдиз Веапоска, која по породувањето остана без три органи, беше одложено оти сѐ уште во Струшкиот суд ...
1 2 3 30 10 / 298 НАПИСИ