Таг: Талат Џафери

1 2 3 4 5 33 30 / 323 НАПИСИ
СЕДЕТЕ ТУКА, ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ МЕЃУ СЕБЕ, МОРА ТАКА ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ, ИМ КАЖА ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАУЗА ОД КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

СЕДЕТЕ ТУКА, ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ МЕЃУ СЕБЕ, МОРА ТАКА ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ, ИМ КАЖА ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАУЗА ОД КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

Претседавачот Талат Џафери ја отвори конститутивната седница на новиот парламентарен состав, избран на 15 јули. Во големата сала, најгоре под куполата ...
ЏАФЕРИ ОД БОЛНИЧКИ КРЕВЕТ ГО ЧЕСТИТАШЕ ИЛИНДЕН, ОСТАНУВА НЕИЗВЕСНО ДАЛИ ЌЕ ЈА ВОДИ КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

ЏАФЕРИ ОД БОЛНИЧКИ КРЕВЕТ ГО ЧЕСТИТАШЕ ИЛИНДЕН, ОСТАНУВА НЕИЗВЕСНО ДАЛИ ЌЕ ЈА ВОДИ КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

Претседателот на Собранието Талат Џафери од Инфективната клиника кај што закрепнува од бронхопневмонија, им напиша честитка за 2 Август - Денот на Реп ...
ЏАФЕРИ ЈА СВИКА КОНСТИТУТИВНАТА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ВТОРНИК, НЕИЗВЕСНО Е ДАЛИ ЌЕ ЈА ВОДИ ТОЈ

ЏАФЕРИ ЈА СВИКА КОНСТИТУТИВНАТА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ВТОРНИК, НЕИЗВЕСНО Е ДАЛИ ЌЕ ЈА ВОДИ ТОЈ

Претседателот на Собранието Tалат Џафери го потпиша Решението за свикување на првата, конститутивната седница на Собранието на Република Северна Макед ...
СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА НА КОВИД-19, ОСМАНИ И ЈАКУПИ ГО ПОСЕТИЈА ЏАФЕРИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ИАКО ПОСЕТИТЕ СЕ ЗАБРАНЕТИ

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА НА КОВИД-19, ОСМАНИ И ЈАКУПИ ГО ПОСЕТИЈА ЏАФЕРИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ИАКО ПОСЕТИТЕ СЕ ЗАБРАНЕТИ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи заедно со директорот на Клиниката за торакална хирургија Неџати Јакупи, во екот на пандемијата на корон ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ ХОСПИТАЛИЗИРАН НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА, ПОТВРДИЈА ОД ДУИ

ТАЛАТ ЏАФЕРИ ХОСПИТАЛИЗИРАН НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА, ПОТВРДИЈА ОД ДУИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од ДУИ.  Од таму велат дека ...
НЕ ГО СВИКУВАМ СОБРАНИЕТО, СЕ ОГЛАСИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ ПО 4-ДНЕВЕН МОЛК ЗА ИНИЦИЈАТИВАТА 

НЕ ГО СВИКУВАМ СОБРАНИЕТО, СЕ ОГЛАСИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ ПО 4-ДНЕВЕН МОЛК ЗА ИНИЦИЈАТИВАТА 

Претседателот на Собранието Талат Џафери по 4-дневен молк за иницијативата на 36 пратеници за свикување на Собранието, кажа дека останува на неговиот ...
КАЈ ЏАФЕРИ СТАСА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

КАЈ ЏАФЕРИ СТАСА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

Коалицијата на владејачкиот СДСМ во Парламентот: НСДП, ЛДП, Алијансата на Албанците, ДПА, Беса и Алтернатива, заедно со пратеници од независната група ...
УСТАВНИОТ СУД ДВЕ СРЕДИ ГО РАСПРАВА ТОДОР ПЕТРОВ ДАЛИ РАСПУШТАЊЕТО НА СОБРАНИЕТО БИЛО ЗАКОНСКО

УСТАВНИОТ СУД ДВЕ СРЕДИ ГО РАСПРАВА ТОДОР ПЕТРОВ ДАЛИ РАСПУШТАЊЕТО НА СОБРАНИЕТО БИЛО ЗАКОНСКО

Две среди по ред Уставниот суд заседава за иницијатива на Тодор Петров за оценување на законитоста на самораспуштањето на Собранието. Неофицијално, со ...
ВЕНКОЈАВЛЕНИЕ

ВЕНКОЈАВЛЕНИЕ

1 Не сум некој што се разбира многу во економија. Ама знам дека доаѓа крај на месецот и кај и да е, ќе треба да се исплати плата. Во моментов, можеби ...
И БЕЗ КРИЗНА СОСТОЈБА ВО 2016 ГОДИНА ДВАПАТИ ГИ ОДЛОЖУВАВМЕ ИЗБОРИТЕ, НЕМА ПРАВНА ПРЕЧКА И СЕГА ДА СЕ ПРЕЗАКАЖАТ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ

И БЕЗ КРИЗНА СОСТОЈБА ВО 2016 ГОДИНА ДВАПАТИ ГИ ОДЛОЖУВАВМЕ ИЗБОРИТЕ, НЕМА ПРАВНА ПРЕЧКА И СЕГА ДА СЕ ПРЕЗАКАЖАТ, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ

Непрогласувањето вонредна или кризна состојба на територијата на целата земја нема никаква врска со одржувањето избори, кажа претседателот Стево Пенда ...
1 2 3 4 5 33 30 / 323 НАПИСИ