Таг: терористички напад

1 2 3 10 10 / 99 НАПИСИ
ТАТКОТО НА УЧЕНИК НА ОБЕЗГЛАВЕНИОТ НАСТАВНИК САМУЕЛ ПАТИ ОБВИНЕТ ДЕКА ИЗРЕКОЛ ФАТВА ПРОТИВ НЕГО И КОМУНИЦИРАЛ СО УБИЕЦОТ

ТАТКОТО НА УЧЕНИК НА ОБЕЗГЛАВЕНИОТ НАСТАВНИК САМУЕЛ ПАТИ ОБВИНЕТ ДЕКА ИЗРЕКОЛ ФАТВА ПРОТИВ НЕГО И КОМУНИЦИРАЛ СО УБИЕЦОТ

Таткото на ученик обвинет дека покренал онлајн кампања против убиениот француски наставник Самуел Пати му испратил СМС-пораки на убиецот непосредно пр ...
НЕМА ДА НЀ УПЛАШИТЕ И ПОДЕЛИТЕ – ЦЕЛА ФРАНЦИЈА МУ ОДДАВА ПОЧИТ НА УБИЕНИОТ УЧИТЕЛ

НЕМА ДА НЀ УПЛАШИТЕ И ПОДЕЛИТЕ – ЦЕЛА ФРАНЦИЈА МУ ОДДАВА ПОЧИТ НА УБИЕНИОТ УЧИТЕЛ

Илјадници луѓе се собраа низ Франција денеска за да им дадат поддршка на учителите и да ја бранат слободата на изразувањето, како реакција на убиствот ...
ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ЌЕ ГО ПОМИЛУВА ОСУДЕНИОТ УБИЕЦ КОЈ ГО ЗАПРЕ ЛАНСКИОТ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЛОНДОНСКИОТ МОСТ

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ЌЕ ГО ПОМИЛУВА ОСУДЕНИОТ УБИЕЦ КОЈ ГО ЗАПРЕ ЛАНСКИОТ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЛОНДОНСКИОТ МОСТ

Осудениот убиец кој помогна да се запре терористичкиот напад на Лондонскиот мост во ноември 2019 би можел да излезе од затвор десет месеци пред целосн ...
ЧЕЧЕНСКИОТ ТИНЕЈЏЕР КОЈ МУ ЈА ОТСЕЧЕ ГЛАВАТА НА УЧИТЕЛ ВО ФРАНЦИЈА ПРАШУВАЛ УЧЕНИЦИ ДА МУ ЈА ПОКАЖАТ МЕТАТА

ЧЕЧЕНСКИОТ ТИНЕЈЏЕР КОЈ МУ ЈА ОТСЕЧЕ ГЛАВАТА НА УЧИТЕЛ ВО ФРАНЦИЈА ПРАШУВАЛ УЧЕНИЦИ ДА МУ ЈА ПОКАЖАТ МЕТАТА

Чеченскиот тинејџер кој му ја отсече главата на учител во Франција чекал пред училиштето и барал од учениците да ја идентификуваат неговата мета, кажа ...
УЧИТЕЛ ВО ФРАНЦИЈА ОБЕЗГЛАВЕН НА УЛИЦА ОТКАКО НА УЧЕНИЦИТЕ ИМ ПОКАЖУВАЛ КАРИКАТУРИ НА ПРОРОКОТ МУХАМЕД

УЧИТЕЛ ВО ФРАНЦИЈА ОБЕЗГЛАВЕН НА УЛИЦА ОТКАКО НА УЧЕНИЦИТЕ ИМ ПОКАЖУВАЛ КАРИКАТУРИ НА ПРОРОКОТ МУХАМЕД

Францускиот претседател Емануел Макрон го опиша вчерашното обезглавување на учител во северозападно предградие на Париз како „исламистички терористичк ...
УЧЕСНИЦИТЕ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БУРГАС ВО 2012 ОСУДЕНИ НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

УЧЕСНИЦИТЕ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БУРГАС ВО 2012 ОСУДЕНИ НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР

Двајца мажи кои учествуваа во терористичкиот напад во бугарскиот град Бургас во 2012 година, кога загинаа шест луѓе, се осудени на доживотен затвор бе ...
МАГАЗИНОТ „ШАРЛИ ЕБДО“ ПАК ГИ ОБЈАВИ КАРИКАТУРИТЕ НА ПРОРОКОТ МУХАМЕД ПРЕД СТАРТОТ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА НАПАДОТ ВО 2015

МАГАЗИНОТ „ШАРЛИ ЕБДО“ ПАК ГИ ОБЈАВИ КАРИКАТУРИТЕ НА ПРОРОКОТ МУХАМЕД ПРЕД СТАРТОТ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА НАПАДОТ ВО 2015

Францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“ повторно ги објави контроверзните карикатури на пророкот Мухамед, за да го означи почетокот на судскиот про ...
ТЕРОРИСТОТ ОД КРАЈСТЧРЧ ДОБИ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР БЕЗ МОЖНОСТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ

ТЕРОРИСТОТ ОД КРАЈСТЧРЧ ДОБИ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР БЕЗ МОЖНОСТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ

Доживотен затвор без можност за помилување доби Брентон Тарант, човекот кој го изврши најсмртоносниот терористички напад во историјата на Нов Зеланд, ...
ТЕРОРИСТОТ ОД КРАЈСТЧРЧ ПЛАНИРАЛ ДА ПАЛИ ЏАМИИ И ДА УБИЕ ШТО ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ, БЕШЕ КАЖАНО НА ПОЧЕТОКОТ НА СОСЛУШУВАЊЕТО

ТЕРОРИСТОТ ОД КРАЈСТЧРЧ ПЛАНИРАЛ ДА ПАЛИ ЏАМИИ И ДА УБИЕ ШТО ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ, БЕШЕ КАЖАНО НА ПОЧЕТОКОТ НА СОСЛУШУВАЊЕТО

Човекот кој го изврши најсмртоносниот терористички напад во историјата на Нов Зеланд, убивајќи 51 лице во две џамии, планирал да нападне и трета џамиј ...
ДВЕ ЛИЦА УБИЕНИ СО НОЖ НА ЛОНДОНСКИ МОСТ, ПОЛИЦИЈАТА ГО ОПИША НАПАДОТ КАКО ТЕРОРИЗАМ

ДВЕ ЛИЦА УБИЕНИ СО НОЖ НА ЛОНДОНСКИ МОСТ, ПОЛИЦИЈАТА ГО ОПИША НАПАДОТ КАКО ТЕРОРИЗАМ

Две лица се убиени во нападот со нож што се случи на Лондонски мост, при што напаѓачот е убиен од полицијата. Лондонската полиција го окарактеризир ...
1 2 3 10 10 / 99 НАПИСИ