Таг: ТикТок

ТРАМП ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАБРАНИ ПОПУЛАРНАТА АПЛИКАЦИЈА ТИКТОК ВО САД

ТРАМП ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАБРАНИ ПОПУЛАРНАТА АПЛИКАЦИЈА ТИКТОК ВО САД

Доналд Трамп објави дека ќе ја забрани кинеската видеоапликација ТикТок во САД и најави дека уште денеска може да потпише извршна наредба за тоа. О ...
ТРАМП ОЧЕКУВАЛ МИЛИОН ЛУЃЕ НА МИТИНГОТ ВО ТУЛСА ОТКАКО ТИНЕЈЏЕРИ МАСОВНО СЕ ПРИЈАВУВАЛЕ ПРЕКУ СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ТИКТОК

ТРАМП ОЧЕКУВАЛ МИЛИОН ЛУЃЕ НА МИТИНГОТ ВО ТУЛСА ОТКАКО ТИНЕЈЏЕРИ МАСОВНО СЕ ПРИЈАВУВАЛЕ ПРЕКУ СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ТИКТОК

Кампањата на Доналд Трамп најави огромна маса народ на неговиот предизборен митинг во Тулса, што се одржа вчера, но тоа не се оствари. Стотици тинејџе ...
2 / 2 НАПИСИ