Таг: тренер

1 220 / 20 НАПИСИ
СЕЛЕКТОРОТ НА ШПАНИЈА ЛОПЕТЕГИ СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА РЕАЛ МАДРИД

СЕЛЕКТОРОТ НА ШПАНИЈА ЛОПЕТЕГИ СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА РЕАЛ МАДРИД

Актуелниот селектор на шпанската репрезентација Хулен Лопетеги ќе биде нов тренер на Реал Мадрид. Педесет и едногодишниот Лопетеги потпиша тригодиш ...
ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

Зинедин Зидан објави дека ја напушта клупата на Реал Мадрид, само пет дена по освојувањето на Лигата на шампионите. „Го сакам овој клуб, но сега му ...
ШПАНЕЦОТ ЕМЕРИ Е НАСЛЕДНИКОТ НА ВЕНГЕР НА КЛУПАТА НА АРСЕНАЛ

ШПАНЕЦОТ ЕМЕРИ Е НАСЛЕДНИКОТ НА ВЕНГЕР НА КЛУПАТА НА АРСЕНАЛ

Арсенал и официјално потврди дека Шпанецот Унај Емери ќе биде наследникот на Арсен Венгер на тренерската клупа. Легендарниот француски тренер отста ...
ТЕПАЧКА ЗА КАРТИ ЗА МОНОДРАМАТА НА ТАРИК ФИЛИПОВИЌ ВО БИТОЛА

ТЕПАЧКА ЗА КАРТИ ЗА МОНОДРАМАТА НА ТАРИК ФИЛИПОВИЌ ВО БИТОЛА

Монодрамите вообичаено не привлекуваат многу публика, но тоа не е случај со претставата „Ќиро“ на познатиот хрватски актер и шоумен Тарик Филиповиќ, п ...
СРБИНОТ КОКОШКОВ ИСПИША ИСТОРИЈА СТАНУВАЈЌИ ПРВ СТРАНСКИ ТРЕНЕР НА НБА КЛУБ

СРБИНОТ КОКОШКОВ ИСПИША ИСТОРИЈА СТАНУВАЈЌИ ПРВ СТРАНСКИ ТРЕНЕР НА НБА КЛУБ

Српскиот стручњак и поранешен селектор на Словенија, Игор Кокошков, испиша историја, станувајќи прв тренер роден и пораснат надвор од Северна Америка ...
ХРВАТОТ НИКО КОВАЧ ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА БАЕРН

ХРВАТОТ НИКО КОВАЧ ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА БАЕРН

Поранешниот хрватски репрезентативец Нико Ковач ќе биде нов тренер на Баерн Минхен, потврди најтрофејниот германски клуб. Четириесет и шестгодишнио ...
ПО АГАСИ, ЃОКОВИЌ ГО ОТПУШТИ И ШТЕПАНЕК

ПО АГАСИ, ЃОКОВИЌ ГО ОТПУШТИ И ШТЕПАНЕК

Само неколку дена по заминувањето на Андре Агаси, Новак Ѓоковиќ ја раскина соработката и со другиот тренер, Радек Штепанек. Поранешниот чешки тенис ...
ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

Европскиот ракометен првак Вардар објави дека Шпанецот Роберто Гарсија Парондо ќе биде тренер на екипата од наредната сезона. Тој ќе го наследи својо ...
БАЕРН ГО ВРАТИ ОД ПЕНЗИЈА 72-ГОДИШНИОТ ЈУП ХЕЈНКЕС НА ТРЕНЕРСКАТА КЛУПА

БАЕРН ГО ВРАТИ ОД ПЕНЗИЈА 72-ГОДИШНИОТ ЈУП ХЕЈНКЕС НА ТРЕНЕРСКАТА КЛУПА

Јуп Хејнкес по четврти пат во кариерата беше именуван за тренер на Баерн Минхен и ќе ја предводи екипата како привремено решение до крајот на сезоната ...
НИ БАРААТ 8.000 ДЕНAРИ МЕСЕЧНО ЗА ПАРКИНГ, СЕ ЖАЛАТ СТАНАРИТЕ ВО ТЕТОВО

НИ БАРААТ 8.000 ДЕНAРИ МЕСЕЧНО ЗА ПАРКИНГ, СЕ ЖАЛАТ СТАНАРИТЕ ВО ТЕТОВО

Помина една година од воведувањето на зонското паркирање во Тетово, а граѓаните сѐ уште се со поделени мислења за неговата ефикасност. Повеќето од нив ...
1 220 / 20 НАПИСИ