Таг: црна листа

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

Во Основниот суд во Струга денеска повторно беше одложена главната расправа за судскиот процес против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за набавкат ...
JАКИМОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НА ЦРНАТА ЛИСТА Е СТАВЕН ОД КОДОШИ КОИ РАБОТАТ ЗА СТРАНСКИ СЛУЖБИ, БЛИНКЕН ВЕЛИ ЗНАЕ ДЕКА ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЛ ФУНКЦИЈАТА ЗА ЛИЧНА КОРИСТ

JАКИМОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НА ЦРНАТА ЛИСТА Е СТАВЕН ОД КОДОШИ КОИ РАБОТАТ ЗА СТРАНСКИ СЛУЖБИ, БЛИНКЕН ВЕЛИ ЗНАЕ ДЕКА ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЛ ФУНКЦИЈАТА ЗА ЛИЧНА КОРИСТ

Градоначалникот на Општина Карпош и претседателски кандидат на партијата ГРОМ денеска поднесе кривична пријава во Обвинителството против непознато лиц ...
САД ГИ СТАВИЈА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И КАТИЦА ЈАНЕВА НА ЦРНА ЛИСТА ЗА КОРУПЦИЈА

САД ГИ СТАВИЈА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И КАТИЦА ЈАНЕВА НА ЦРНА ЛИСТА ЗА КОРУПЦИЈА

Американскиот Стејт Департмент денеска ги стави на црна листа поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и градоначалникот на Општина Карп ...
ДУПЛИ ТРОШОК

ДУПЛИ ТРОШОК

Значи, и авион може да падне, ама ДУИ не смее да падне. ...
НАЈВАЖНО Е ШТО ГРАЃАНИТЕ ГО ЦЕНАТ СТАВАЊЕТО КОРУМПИРАНИ ЛИЦА НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА АГЕЛЕР

НАЈВАЖНО Е ШТО ГРАЃАНИТЕ ГО ЦЕНАТ СТАВАЊЕТО КОРУМПИРАНИ ЛИЦА НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА АГЕЛЕР

Американската амбасадорка во Македонија Анџела Агелер е задоволна од подготовката на законските измени со кои на македонските државјани кои се означен ...
ПЛАЌАМ ДАНОК ВО САД, ГИ НЕГИРАМ СОМНЕВАЊАТА ОБЈАВЕНИ ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ, ВЕЛИ АНЃУШЕВ ЗА СТАВАЊЕТО НА ЦРНА ЛИСТА

ПЛАЌАМ ДАНОК ВО САД, ГИ НЕГИРАМ СОМНЕВАЊАТА ОБЈАВЕНИ ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ, ВЕЛИ АНЃУШЕВ ЗА СТАВАЊЕТО НА ЦРНА ЛИСТА

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев вели дека нема никаква основа да му биде ограничен влезот во САД, откако денеска Стејт Департментот го прогласи з ...
САД ГО СТАВИЈА АНЃУШЕВ НА ЦРНА ЛИСТА

САД ГО СТАВИЈА АНЃУШЕВ НА ЦРНА ЛИСТА

Американскиот Стејт Департмент денеска го прогласи поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев за непожелна личност во САД поради, како што се вели во соопшт ...
СИСТЕМОТ ПОДДРЖУВА НЕКАЗНИВОСТ И КОРУПЦИЈА, А НЕ ПРАВО И ПРАВДИНА, ВЕЛИ РЕПРЕСИРАНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА

СИСТЕМОТ ПОДДРЖУВА НЕКАЗНИВОСТ И КОРУПЦИЈА, А НЕ ПРАВО И ПРАВДИНА, ВЕЛИ РЕПРЕСИРАНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА

Само што ѝ поведоа постапка дека многу зборувала и ги критикувала, Советот на јавни обвинители го доби истото што им го зборуваше обвинителката Ленче ...
НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД СТАВЕНИ И САМСОНЕНКО, СОПРУГАТА ИРИНА И РАТКА КАМЧЕВА

НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД СТАВЕНИ И САМСОНЕНКО, СОПРУГАТА ИРИНА И РАТКА КАМЧЕВА

Американското Министерство за финансии денеска стави неколку нови лица од Западен Балкан на црна листа поради корупција, од кои три се од Македонија, ...
СУДСКИ ГЛАМУР

СУДСКИ ГЛАМУР

На американската амбасадорка најинтересно ќе ѝ биде да следи како корумпираните институции ќе го гонат оној што ги корумпирал. ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ