Таг: турнир

1 2 10 / 11 НАПИСИ
„НЕКОЈ ЛУЃЕ“ ПОБЕДИ НА ПРВИОТ ХУМАНИТАРЕН ТУРНИР ВО БЕЉОТ ВО БИТОЛА

„НЕКОЈ ЛУЃЕ“ ПОБЕДИ НА ПРВИОТ ХУМАНИТАРЕН ТУРНИР ВО БЕЉОТ ВО БИТОЛА

„Некој луѓе“ се најдобрите бељотџии во Битола, град во кој оваа друштвена игра има многу долга традиција. Овој тим на битолски картаџии победи на први ...
ШАБАН СЕЈДИУ И ЗОРАН ШОРОВ ПОЧЕСНИ ГОСТИ НА НАЈГОЛЕМИОТ ТУРНИР ВО БОРЕЊЕ „ДАН КОЛОВ“ ВО БУГАРИЈА

ШАБАН СЕЈДИУ И ЗОРАН ШОРОВ ПОЧЕСНИ ГОСТИ НА НАЈГОЛЕМИОТ ТУРНИР ВО БОРЕЊЕ „ДАН КОЛОВ“ ВО БУГАРИЈА

На големиот меѓународен турнир во борење „Дан Колов“ во Бугарија, кој се смета за неофицијално светско првенство, како почесни гости ќе присуствуваат ...
СЛЕПИТЕ ЛИЦА СЕ ВРВНИ ШАХИСТИ, НО ДО ШАХ ТЕШКО ДОАЃААТ

СЛЕПИТЕ ЛИЦА СЕ ВРВНИ ШАХИСТИ, НО ДО ШАХ ТЕШКО ДОАЃААТ

Слепите лице немаат многу можности за забава, па шахот им е една од најомилените друштвени игри. Само што шах за слепи е тешко и скапо да се набави, в ...
НЕКОЛКУ УБИЕНИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ НА ТУРНИР ЗА ВИДЕОИГРИ НА ФЛОРИДА

НЕКОЛКУ УБИЕНИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ НА ТУРНИР ЗА ВИДЕОИГРИ НА ФЛОРИДА

Неколку луѓе се убиени во масовното пукање што се случи во забавен комплекс во Џексонвил, на Флорида, потврди полицијата. Канцеларијата на шерифот ...
ПОЧНА РАКОМЕТНИОТ ТУРНИР, ЧЕТИРИ ДЕНА ЕВРОПСКИ РАКОМЕТ ВО СТРУГА

ПОЧНА РАКОМЕТНИОТ ТУРНИР, ЧЕТИРИ ДЕНА ЕВРОПСКИ РАКОМЕТ ВО СТРУГА

Со натпреварот меѓу екипите на Струга и на Железничар од Ниш вчера почна 46-тиот ракометен турнир „Струга 2018“, кој традиционално се оддржува на отво ...
СЕ ВРАТИЈА ПОЗНАТИ ЕВРОПСКИ ЕКИПИ НА РАКОМЕТНИОТ ТУРНИР ВО СТРУГА   

СЕ ВРАТИЈА ПОЗНАТИ ЕВРОПСКИ ЕКИПИ НА РАКОМЕТНИОТ ТУРНИР ВО СТРУГА   

Меѓународниот турнир во ракомет „Струга 2018“ ќе се одржи од 15 до 19 август во Струга. На турнирот ќе настапат осум екипи, поделени во две групи. ...
ЗАЕДНО ОДИМЕ ПО ЗЛАТНИ МЕДАЛИ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИОТ И БРИТАНСКИОТ ТИМ ПРЕД ТУРНИРОТ ВО ПЛИВАЊЕ ЗА ЛИЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ ВО КОСОВО

ЗАЕДНО ОДИМЕ ПО ЗЛАТНИ МЕДАЛИ, ВЕЛАТ ОД МАКЕДОНСКИОТ И БРИТАНСКИОТ ТИМ ПРЕД ТУРНИРОТ ВО ПЛИВАЊЕ ЗА ЛИЦА СО ДАУНОВ СИНДРОМ ВО КОСОВО

Британскиот и македонскиот тим ќе се бодрат меѓусебе на Меѓународниот турнир во пливање за лица со Даунов синдром кој викендов ќе се одржи во Приштина ...
ЃОКОВИЌ ГО БЕЛЕЖИ НАЈЛОШИОТ СТАРТ НА ЕДНА СЕЗОНА ВО КАРИЕРАТА

ЃОКОВИЌ ГО БЕЛЕЖИ НАЈЛОШИОТ СТАРТ НА ЕДНА СЕЗОНА ВО КАРИЕРАТА

Со поразот во второто коло на турнирот во Барселона, Новак Ѓоковиќ го забележа најлошиот старт на една сезона во својата професионална кариера. Пораз ...
ОХРИЃАНИ УТРЕ ЌЕ ИГРААТ ФУДБАЛ И РАКОМЕТ ЗА ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

ОХРИЃАНИ УТРЕ ЌЕ ИГРААТ ФУДБАЛ И РАКОМЕТ ЗА ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

Охриѓани утре ќе играат ракомет и мал фудбал за поддршка на лицата со ретки болести. Хуманитарниот турнир „Сите играме за Јане“, кој почнува на пладне ...
ШАМПИОНИ СМЕ, А НЕМАМЕ УСЛОВИ ЗА ТРЕНИРАЊЕ И САМИ СИ ПЛАЌАМЕ ЗА НАТПРЕВАРИ, ВЕЛАТ СПОРТИСТИТЕ СО ХЕНДИКЕП

ШАМПИОНИ СМЕ, А НЕМАМЕ УСЛОВИ ЗА ТРЕНИРАЊЕ И САМИ СИ ПЛАЌАМЕ ЗА НАТПРЕВАРИ, ВЕЛАТ СПОРТИСТИТЕ СО ХЕНДИКЕП

Државата треба најде соодветни модели и решенија за да ги подобри условите за спортување на лицата со хендикеп. На тој начин, телесно инвалидизираните ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ