Таг: убиство

1 2 3 4 16 20 / 153 НАПИСИ
СОПРУГАТА НА БИВШ ГРЧКИ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ ДОБИ 31 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА НЕГОВОТО УБИСТВО

СОПРУГАТА НА БИВШ ГРЧКИ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ ДОБИ 31 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА НЕГОВОТО УБИСТВО

Бразилка е осудена на 31 година затвор за планирање на убиството на нејзиниот сопруг Кирјакос Амиридис, бившиот грчки амбасадор во Бразил. Неговиот ле ...
КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

Калифорнискиот Одбор за помилување изгласа ослободување затвор за убиецот на демократскиот претседателски кандидат од 1968 година Роберт Ф. Кенеди (РФ ...
СТАР СЛУЧАЈ НА УБИСТВО ВО САД РЕШЕН СО ПОМОШ НА НАЈМАЛОТО КОЛИЧЕСТВО НА ДНК ДОСЕГА

СТАР СЛУЧАЈ НА УБИСТВО ВО САД РЕШЕН СО ПОМОШ НА НАЈМАЛОТО КОЛИЧЕСТВО НА ДНК ДОСЕГА

Убиството на 14-годишна девојка во Лас Вегас во 1989 година е решено со она што полицијата го опиша како најмалото количество на ДНК досега. Убиствот ...
УНИШТЕНА СПОМЕН-ПЛОЧАТА ЗА УБИЕНИТЕ БРАНИТЕЛИ КАЈ ВЕЈЦЕ, ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ГРУБИ НЕ ЈА ЗАШТИТИ

УНИШТЕНА СПОМЕН-ПЛОЧАТА ЗА УБИЕНИТЕ БРАНИТЕЛИ КАЈ ВЕЈЦЕ, ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ГРУБИ НЕ ЈА ЗАШТИТИ

Не поминаа ни две недели, а спомен-плочата поставена на местото на убиството на 8-те бранители кај тетовското село Вејце, е отстранета и најверојатно ...
СТРУЖАНЕЦ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПА СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ ПО КАВГА ДОДЕКА БИЛЕ НА ГОСТИ

СТРУЖАНЕЦ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПА СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ ПО КАВГА ДОДЕКА БИЛЕ НА ГОСТИ

Со повеќе убоди од нож, 39-годишен стружанец синоќа ја убил својата пет години помлада партнерка, по што се бидел да се самоубие. Убиството се случило ...
ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ГО ПОТВРДИ ДОЖИВОТНИОТ ЗАТВОР ЗА СТРУМИЧАНЕЦОТ КОЈ УБИ ДВАЈЦА И ТЕЛАТА ГИ ФРЛИ ВО БРАНАТА ТУРИЈА

ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ГО ПОТВРДИ ДОЖИВОТНИОТ ЗАТВОР ЗА СТРУМИЧАНЕЦОТ КОЈ УБИ ДВАЈЦА И ТЕЛАТА ГИ ФРЛИ ВО БРАНАТА ТУРИЈА

Апелациониот суд Штип ја потврди казната доживотен затвор за струмичанецот Маријанчо Велев, кој од Основниот суд Струмица беше осуден за убиство на дв ...
ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ НОЌЕСКА ВО ТОПААНСКО ПОЛЕ

ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ НОЌЕСКА ВО ТОПААНСКО ПОЛЕ

А.Б.(28) и Б.В.(24), двајцата од Скопје, ноќеска околу 2.30 часот се убиени во автомобил на булеварот Македонско-косовска бригада во скопска населба Т ...
ЕДЕН ОД ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА КАРВАНА ГАЛИЦИЈА ВО 2017 ЈА ПРИЗНА ВИНАТА

ЕДЕН ОД ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА КАРВАНА ГАЛИЦИЈА ВО 2017 ЈА ПРИЗНА ВИНАТА

Еден од тројцата мажи обвинети за убиството на малтешката новинарка Дафне Карвана Галиција во 2017 година ја призна вината и беше осуден на 15 години ...
ДВЕ ДЕЦА НА 13 И 14 ГОДИНИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА УБИСТВО НА 67-ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА

ДВЕ ДЕЦА НА 13 И 14 ГОДИНИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА УБИСТВО НА 67-ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА

Деца на возраст од 13 и 14 години се сомничат дека извршиле убиство врз 67-годишна струмичанка која живеела сама на улицата Балканска. Според полиција ...
ПРОСЛАВЕНИОТ ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ЏЕК ПАЛАДИНО ПОЧИНА ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, САМИОТ ПОМОГНА ДА СЕ РЕШИ СЛУЧАЈОТ

ПРОСЛАВЕНИОТ ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ЏЕК ПАЛАДИНО ПОЧИНА ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, САМИОТ ПОМОГНА ДА СЕ РЕШИ СЛУЧАЈОТ

Легендарниот приватен детектив Џек Паладино, чии клиенти беа и политичари и славни личности, почина од повредите здобиени при обид за грабеж. Седумдес ...
1 2 3 4 16 20 / 153 НАПИСИ