Таг: убиство

1 2 3 4 5 16 30 / 153 НАПИСИ
САД ЈА ИЗВРШИ ПРВАТА СМРТНА КАЗНА ВРЗ ЖЕНА ОД 1953 ГОДИНА

САД ЈА ИЗВРШИ ПРВАТА СМРТНА КАЗНА ВРЗ ЖЕНА ОД 1953 ГОДИНА

Американската влада ја погуби Лиса Монтгомери, единствената жена која чекаше извршување федерална смртна казна, откако Врховниот суд ја отфрли можност ...
ОБВИНИТЕЛОТ ДАРКО ЈАКИМОВСКИ ПРАШУВА КАКО Е МОЖНО ПО 4,5 ГОДИНИ ОТСЛУЖЕНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ВРХОВНИОТ СУД ДА ЈА УКИНЕ ПРЕСУДАТА ЗА УБИЕЦОТ НА МАТУРАНТОТ ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ОБВИНИТЕЛОТ ДАРКО ЈАКИМОВСКИ ПРАШУВА КАКО Е МОЖНО ПО 4,5 ГОДИНИ ОТСЛУЖЕНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ВРХОВНИОТ СУД ДА ЈА УКИНЕ ПРЕСУДАТА ЗА УБИЕЦОТ НА МАТУРАНТОТ ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Кривичниот совет во Врховниот суд составен од в.д. претседателот на судот Фаик Арслани, Џемали Саити, Наќе Георгиев, Мирјана Лазарова-Трајковска и Цве ...
ОБВИНЕТИТЕ МАЈКА И СИН ЈА ОТФРЛААТ ВИНАТА ДЕКА ГО УБИЛЕ ЗОРАН ТРАЈКОВСКИ ВО ВЕЛЕШКО ДОЛНО КАРАСЛАРИ, ТВРДАТ ДЕКА УМРЕЛ ОД ПРИРОДНА СМРТ

ОБВИНЕТИТЕ МАЈКА И СИН ЈА ОТФРЛААТ ВИНАТА ДЕКА ГО УБИЛЕ ЗОРАН ТРАЈКОВСКИ ВО ВЕЛЕШКО ДОЛНО КАРАСЛАРИ, ТВРДАТ ДЕКА УМРЕЛ ОД ПРИРОДНА СМРТ

Во Основен суд Велес започна судењето за убиството во Долно Караслари, кое се случи на Водици годинава. Мајката и синот Марина (50) и Иле (21) Трајков ...
ОСТАНА НЕРАСЧИСТЕНО УБИСТВОТО НА ИБРАХИМОВИЌ, ЗАСТРЕЛАН ВО ТИЛОТ ПРЕД 6 ГОДИНИ НА ВЛЕЗОТ НА ВЕЛЕС, ВРХОВНИОТ СУД ГО ОСЛОБОДИ ОБВИНЕТИОТ КУРТАГИЌ

ОСТАНА НЕРАСЧИСТЕНО УБИСТВОТО НА ИБРАХИМОВИЌ, ЗАСТРЕЛАН ВО ТИЛОТ ПРЕД 6 ГОДИНИ НА ВЛЕЗОТ НА ВЕЛЕС, ВРХОВНИОТ СУД ГО ОСЛОБОДИ ОБВИНЕТИОТ КУРТАГИЌ

Уште едно убиство во велешко остана нерасчистено, по тоа во село Ореше, откако Врховниот суд ја отфрли жалбата на велешкото јавно обвинителство, за сл ...
ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА СТРУМИЧКИОТ УБИЕЦ КОЈ ЖРТВИТЕ ГИ ФРЛИ ВО БРАНАТА ТУРИЈА

ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА СТРУМИЧКИОТ УБИЕЦ КОЈ ЖРТВИТЕ ГИ ФРЛИ ВО БРАНАТА ТУРИЈА

Марјанчо Велев од струмичко Добрејци е осуден на доживотен затвор за убиството на Александар Мицев пред две години, а телото беше пронајдено лани во р ...
САД ПО 70 ГОДИНИ ПРВПАТ ЌЕ ЕГЗЕКУТИРААТ ЖЕНА, ОСУДЕНА ЗА УБИСТВО НА ТРУДНИЦА

САД ПО 70 ГОДИНИ ПРВПАТ ЌЕ ЕГЗЕКУТИРААТ ЖЕНА, ОСУДЕНА ЗА УБИСТВО НА ТРУДНИЦА

Американското министерство за правда ја закажа првата федерална егзекуција на жена по речиси 70 години пауза. Лиза Монтгомери, осудена за убиство од 2 ...
ТРЕТООБВИНЕТОТО МОМЧЕ ЗА УБИСТВОТО НА НИКОЛА САЗДОВСКИ Е ЕКСТРАДИРАНО ВЧЕРА ОД ГЕРМАНИЈА И ОДНЕСЕНО ВО ШУТКА

ТРЕТООБВИНЕТОТО МОМЧЕ ЗА УБИСТВОТО НА НИКОЛА САЗДОВСКИ Е ЕКСТРАДИРАНО ВЧЕРА ОД ГЕРМАНИЈА И ОДНЕСЕНО ВО ШУТКА

Бегалецот Јетон Лужа, 21-годишното момче кое е третообвинето за убиството на врсникот Никола Саздовски, припадник на навивачката група „Комити“ , вчер ...
МАЈКАТА ОСОМНИЧЕНА ЗА ДЕНЕШНОТО УБИСТВО НА ПЕТТЕ ДЕЦА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД СОЛИНГЕН

МАЈКАТА ОСОМНИЧЕНА ЗА ДЕНЕШНОТО УБИСТВО НА ПЕТТЕ ДЕЦА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД СОЛИНГЕН

Петте деца кои попладнево беа пронајдени мртви во стан во западногерманскиот град Солинген најверојатно се убиени од нивната мајка, соопшти полицијата ...
ЕДЕН УБИЕН ВО СУДИРОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП И ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО ПОРТЛАНД

ЕДЕН УБИЕН ВО СУДИРОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП И ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО ПОРТЛАНД

Едно лице е убиено во Портланд кога конвој со приврзаниците на Доналд Трамп се судри со демонстрантите од движењето „Црните животи значат“. Застрелани ...
ЧЕРЕП И ОСТАТОЦИ ОД ТРУП НАЈДЕНИ ВО ДОЛНО ДУПЕНИ, МВР ГО ИДЕНТИФИКУВА УБИЕНИОТ СКОПЈАНЕЦ

ЧЕРЕП И ОСТАТОЦИ ОД ТРУП НАЈДЕНИ ВО ДОЛНО ДУПЕНИ, МВР ГО ИДЕНТИФИКУВА УБИЕНИОТ СКОПЈАНЕЦ

Череп и остатоци од човечки труп во распаѓање се пронајдени во околината на село Долно Дупени, Преспа. Од МВР соопштија дека пронајдените остатоци од ...
1 2 3 4 5 16 30 / 153 НАПИСИ