Таг: учество во толпа

НАПАЃАЧОТ ОД 27 АПРИЛ ИГОР ЈУГ УАПСЕН ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА И РАЗБОЈНИШТВО

НАПАЃАЧОТ ОД 27 АПРИЛ ИГОР ЈУГ УАПСЕН ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА И РАЗБОЈНИШТВО

Кумановската полиција утринава го уапси Игор Југ, еден од учесниците во нападот во Собранието на 27 април, потврди МВР. 47-годишниот Југ е уапсен по н ...
ЗВРЛЕВСКИ ПРИЗНА ДЕКА НА 27 АПРИЛ ИМАЛО ОРГАНИЗИРАН НАПАД ВО СОБРАНИЕТО

ЗВРЛЕВСКИ ПРИЗНА ДЕКА НА 27 АПРИЛ ИМАЛО ОРГАНИЗИРАН НАПАД ВО СОБРАНИЕТО

По разгледувањето на доказите, Основното јавно обвинителство утврдило дека на 27 април во Собранието неколку осомничени дејствувале организирано внатр ...
ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

Истрагата за крвавиот организиран напад и за упадот во Собранието како највисока институција во државата треба да е комплетна, а не да се водат парциј ...
ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ БИЛЕ ГЛАВНИ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ИМ ПОМАГАЛЕ, А ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРАВИ СЛЕП

ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ БИЛЕ ГЛАВНИ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ИМ ПОМАГАЛЕ, А ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРАВИ СЛЕП

Седуммина пратеници, вработени во МВР и собраниското обезбедување ја координиралеа акцијата за отворање на вратите од Собранието и пуштање на толпата ...
НАСИЛНИЦИТЕ ОД СОБРАНИЕТО ДЕНЕС НА СУДЕЊЕ, ИВАНОВ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГИ АМНЕСТИРААТ

НАСИЛНИЦИТЕ ОД СОБРАНИЕТО ДЕНЕС НА СУДЕЊЕ, ИВАНОВ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГИ АМНЕСТИРААТ

Првите деветмина насилници од Собранието на 27 април, за кои е завршена истрагата, денеска ќе седнат на обвинителна клупа во Основниот суд Скопје 1. О ...
НЕМА КОМПЈУТЕР

НЕМА КОМПЈУТЕР

1 Се обидувам да го разберам инцидентот на Талат Џафери со албанското знаменце во кабинетот на претседателот на Собранието.  Сфаќам дека веројатно ста ...
СУДОТ ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА ЧЕТВОРИЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

СУДОТ ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА ЧЕТВОРИЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

Судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 им одреди притвор на четири лица кои учествуваа во организираниот напад на Собранието на 27 апр ...
7 / 7 НАПИСИ