Таг: Украина

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
БРИТАНИЈА ВЕЛИ ДЕКА ЈА СНАБДУВА УКРАИНА СО ОРУЖЈЕ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ОД РУСИЈА

БРИТАНИЈА ВЕЛИ ДЕКА ЈА СНАБДУВА УКРАИНА СО ОРУЖЈЕ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ОД РУСИЈА

Велика Британија објави дека ја снабдува Украина со противтенковски проектили со краток домет за самоодбрана, откако Русија распореди 100.000 војници ...
УКРАИНА ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ДЕНЕШНИОТ САЈБЕРНАПАД СО КОЈ БЕШЕ ПРЕДУПРЕДЕНА ДА ГО ОЧЕКУВА НАЈЛОШОТО

УКРАИНА ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ДЕНЕШНИОТ САЈБЕРНАПАД СО КОЈ БЕШЕ ПРЕДУПРЕДЕНА ДА ГО ОЧЕКУВА НАЈЛОШОТО

Украинската влада ја обвини Русија дека стои зад денешниот сајбернапад врз десетици државни сајтови. Околу 70 владини сајтови привремено паднаа во нај ...
ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЕВРОПА Е НАЈБЛИСКУ ДО ВОЈНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЕВРОПА Е НАЈБЛИСКУ ДО ВОЈНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Европа е поблиску до војна од кога било во последните 30 години, предупреди полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау за време на третата рун ...
САД И РУСИЈА УТРЕ ПОЧНУВААТ СТРАТЕШКИ РАЗГОВОРИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА УКРАИНА И НА ЕВРОПА, МАЛИ НАДЕЖИ ЗА ДОГОВОР

САД И РУСИЈА УТРЕ ПОЧНУВААТ СТРАТЕШКИ РАЗГОВОРИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА УКРАИНА И НА ЕВРОПА, МАЛИ НАДЕЖИ ЗА ДОГОВОР

САД и Русија утре во Женева ќе ги почнат клучните стратешки разговори кои би можеле да ја обликуваат иднината не само на нивните односи, туку и на одн ...
АГРЕСИЈАТА ЌЕ ИМА ВИСОКА ЦЕНА – И БРИТАНИЈА И ЕУ Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ НА РУСИЈА СО САНКЦИИ АКО ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА

АГРЕСИЈАТА ЌЕ ИМА ВИСОКА ЦЕНА – И БРИТАНИЈА И ЕУ Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ НА РУСИЈА СО САНКЦИИ АКО ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА

Велика Британија ги поддржа САД и ѝ се закани на Русија со сериозни економски последици ако ја нападне Украина. Министерката за надворешни работи Лиз ...
АМЕРИКА НЕМА ДА ПРАЌА ВОЈСКА ВО УКРАИНА АКО БИДЕ НАПАДНАТА ОД РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН

АМЕРИКА НЕМА ДА ПРАЌА ВОЈСКА ВО УКРАИНА АКО БИДЕ НАПАДНАТА ОД РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН

Џо Бајден изјави дека американски војници нема да бидат испратени во Украина во случај таа да биде нападната од Русија. Тој се огласи ден по двочасовн ...
БАЈДЕН И ПУТИН НЕ ГИ СМИРИЈА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА, САД ПОВТОРНО СЕ ЗАКАНИЈА СО БОЛНИ САНКЦИИ

БАЈДЕН И ПУТИН НЕ ГИ СМИРИЈА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА, САД ПОВТОРНО СЕ ЗАКАНИЈА СО БОЛНИ САНКЦИИ

САД подготвуваат жестоки одговори поради можна руска инвазија во Украина, било кажано на вчерашните разговори помеѓу Џо Бајден и Владимир Путин. Диску ...
ЗАПАДНИТЕ СИЛИ ЗАСТАНАА ЗАД УКРАИНА ПРЕД ДЕНЕШНИОТ СОСТАНОК БАЈДЕН-ПУТИН И Ѝ СЕ ЗАКАНИЈА НА РУСИЈА СО ЕКОНОМСКИ САНКЦИИ

ЗАПАДНИТЕ СИЛИ ЗАСТАНАА ЗАД УКРАИНА ПРЕД ДЕНЕШНИОТ СОСТАНОК БАЈДЕН-ПУТИН И Ѝ СЕ ЗАКАНИЈА НА РУСИЈА СО ЕКОНОМСКИ САНКЦИИ

Западните лидери ја повикаа Русија да ги смири тензиите и ветија дека ќе ја поддржат Украина во случај на каква било закана од Москва. Џо Бајден разго ...
РУСИЈА ПЛАНИРА ГОЛЕМА ОФАНЗИВА ПРОТИВ УКРАИНА СО 175 ИЛЈАДИ ВОЈНИЦИ, ПРЕДУПРЕДУВААТ АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

РУСИЈА ПЛАНИРА ГОЛЕМА ОФАНЗИВА ПРОТИВ УКРАИНА СО 175 ИЛЈАДИ ВОЈНИЦИ, ПРЕДУПРЕДУВААТ АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

Русија планира офанзива против Украина на неколку фронта на почетокот на следната година со 175 илјади војници, тврдат американски функционери и разуз ...
РУСИЈА ПРЕДУПРЕДИ НА НОВ ВОЕН СУДИР ВО ЕВРОПА АКО ПРОДОЛЖАТ ПРОВОКАЦИИТЕ НА УКРАИНА И НАТО

РУСИЈА ПРЕДУПРЕДИ НА НОВ ВОЕН СУДИР ВО ЕВРОПА АКО ПРОДОЛЖАТ ПРОВОКАЦИИТЕ НА УКРАИНА И НАТО

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја предупреди Европа дека би можела да се врати во кошмарот на воен конфликт, повикувајќи на форми ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ