Таг: Украина

1 2 3 4 5 31 30 / 301 НАПИСИ
ИЗРАЕЛ БАРА ЛАВРОВ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗЈАВАТА „ПА ШТО АКО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН, И ХИТЛЕР ИМАЛ ЕВРЕЈСКА КРВ“

ИЗРАЕЛ БАРА ЛАВРОВ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗЈАВАТА „ПА ШТО АКО ЗЕЛЕНСКИ Е ЕВРЕИН, И ХИТЛЕР ИМАЛ ЕВРЕЈСКА КРВ“

Израел денеска ја осуди изјавата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, со која сугерирал дека нацистичкиот лидер Адолф Хитлер има ев ...
ДВА МЕСЕЦА НЕ ВИДОВМЕ БЕЛ ДЕН – ПОЧНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ЦИВИЛИТЕ ОД БУНКЕРИТЕ НА „АЗОВСТАЛ“ И МАРИУПОЛ

ДВА МЕСЕЦА НЕ ВИДОВМЕ БЕЛ ДЕН – ПОЧНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ЦИВИЛИТЕ ОД БУНКЕРИТЕ НА „АЗОВСТАЛ“ И МАРИУПОЛ

Украинските цивили заробени во челичарницата „Азовстал“ во Мариупол кој е под опсада на руските сили речиси два месеца почнаа да се евакуираат за врем ...
РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

Руските интернет тролови со седиште во стара фабрика за оружје во Санкт Петербург се насочени кон светските лидери на Интернет и шират поддршка за инв ...
ОД „АЗОВСТАЛ“ ЕВАКУИРАНИ 20 ЖЕНИ И ДЕЦА, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ СЕ ПРЕГОВАРА ЗА СПАС НА УШТЕ 1.000 ЦИВИЛИ ОД МАРИУПОЛ

ОД „АЗОВСТАЛ“ ЕВАКУИРАНИ 20 ЖЕНИ И ДЕЦА, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ СЕ ПРЕГОВАРА ЗА СПАС НА УШТЕ 1.000 ЦИВИЛИ ОД МАРИУПОЛ

Во тек се напори за да се осигура безбедна евакуација на повеќе луѓе заробени во големата фабрика за челик „Азовстал“ во украинскиот пристанишен град ...
УТРЕ МОЛИТВА ЗА МИР ВО УКРАИНА ВО СИТЕ ЦРКВИ И ЏАМИИ ВО ЗЕМЈАВА

УТРЕ МОЛИТВА ЗА МИР ВО УКРАИНА ВО СИТЕ ЦРКВИ И ЏАМИИ ВО ЗЕМЈАВА

Tрите најголеми верски заедници во земјава утре ќе одржат верски обреди посветени на мир во Украина и во целиот свет, соопшти здружението на Украинцит ...
УКРАИНКИ СЕ ОБУЧУВААТ ВО КОСОВО ЗА РАСЧИСТУВАЊЕ НАГАЗНИ МИНИ

УКРАИНКИ СЕ ОБУЧУВААТ ВО КОСОВО ЗА РАСЧИСТУВАЊЕ НАГАЗНИ МИНИ

Воeната агресија на Русија врз Украина однесе шест жени во Косово, каде што посетуваат практичен курс за расчистување нагазни мини и други опасности ш ...
САД ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ИЗОПАЧЕНОСТ И БРУТАЛНОСТ ВО УКРАИНА

САД ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ЗА ИЗОПАЧЕНОСТ И БРУТАЛНОСТ ВО УКРАИНА

Министерството за одбрана на САД го обвини рускиот претседател Владимир Путин дека постапил со „изопаченост“ во неговата инвазија на Украина. Портпаро ...
ШКАРТ БРАКЧИЊА

ШКАРТ БРАКЧИЊА

Која приватна компанија може да издржи производство на 20.000 шкарт производи? ...
И НАТАМУ ВЕРУВАМ ВО ДИПЛОМАТСКО РЕШЕНИЕ ЗА УКРАИНА, ВЕЛИ ПУТИН, ДОДЕКА САД И СОЈУЗНИЦИТЕ МУ ВЕТИЈА УШТЕ ТЕШКО ОРУЖЈЕ НА КИЕВ

И НАТАМУ ВЕРУВАМ ВО ДИПЛОМАТСКО РЕШЕНИЕ ЗА УКРАИНА, ВЕЛИ ПУТИН, ДОДЕКА САД И СОЈУЗНИЦИТЕ МУ ВЕТИЈА УШТЕ ТЕШКО ОРУЖЈЕ НА КИЕВ

Владимир Путин изјави дека мировните преговори помеѓу Русија и Украина ќе продолжат во онлајн формат и изрази надеж дека тие ќе дадат позитивен резулт ...
ТРАНСНИСТРИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

ТРАНСНИСТРИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

Властите на Транснистрија, отцепената проруска територија во Молдавија, обвинија тројца неидентификувани напаѓачи од Украина за денешниот бомбашки нап ...
1 2 3 4 5 31 30 / 301 НАПИСИ