Таг: упад

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА ДВА ПОГРАНИЧНИ РУСКИ РЕГИОНА СЕ АКТИВНА БОРБЕНА ЗОНА ПО УПАДОТ НА РУСКИ ПАРАВОЕНИ ГРУПИ

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА ДВА ПОГРАНИЧНИ РУСКИ РЕГИОНА СЕ АКТИВНА БОРБЕНА ЗОНА ПО УПАДОТ НА РУСКИ ПАРАВОЕНИ ГРУПИ

Украина вели дека антивладините руски паравоени групи продолжуваат со нападите на руската територија, претворајќи два погранични региона во активни бо ...
РУСКИ ПАРАВОЕНИ ГРУПИ ТВРДАТ ДЕКА КОНТРОЛИРААТ ДВЕ СЕЛА ВО РУСИЈА ПО ДЕНЕШНИОТ УПАД ОД УКРАИНА

РУСКИ ПАРАВОЕНИ ГРУПИ ТВРДАТ ДЕКА КОНТРОЛИРААТ ДВЕ СЕЛА ВО РУСИЈА ПО ДЕНЕШНИОТ УПАД ОД УКРАИНА

Руски паравоени групи кои се борат против Кремљ тврдат дека зазеле две руски села откако денеска упаднале од територијата на Украина. Легијата Слобода ...
РУСКИТЕ ПОГРАНИЧНИ РЕГИОНИ КУРСК И БЕЛГОРОД НАПАДНАТИ ОД АНТИВЛАДИНИ РУСКИ ВООРУЖЕНИ ГРУПИ

РУСКИТЕ ПОГРАНИЧНИ РЕГИОНИ КУРСК И БЕЛГОРОД НАПАДНАТИ ОД АНТИВЛАДИНИ РУСКИ ВООРУЖЕНИ ГРУПИ

Најмалку две руски вооружени групи кои се борат против Кремљ упаднале од Украина во Русија преку нејзината западна граница, објавија тие на своите кан ...
78-ГОДИШНА ЖЕНА ОД ДЕНВЕР ДОБИ 3,76 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОТШТЕТА ОТИ ПОЛИЦИЈАТА УПАДНАЛА ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ ПО ЛАЖНА ДОЈАВА ЗА УКРАДЕН ТЕЛЕФОН

78-ГОДИШНА ЖЕНА ОД ДЕНВЕР ДОБИ 3,76 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОТШТЕТА ОТИ ПОЛИЦИЈАТА УПАДНАЛА ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ ПО ЛАЖНА ДОЈАВА ЗА УКРАДЕН ТЕЛЕФОН

Судот во Денвер ѝ додели 3,76 милиони долари отштета на 78-годишна жена откако полицијата упаднала во нејзиниот дом следејќи лажна дојава преку аплика ...
ДОБРИ СЕ ПРОЦЕДУРИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО М-НАВ, НО НЕКОЈ СИ ЗЕЛ ЗА ПРАВО ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА, УТВРДИ ВОНРЕДНАТА ИНСПЕКЦИЈА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

ДОБРИ СЕ ПРОЦЕДУРИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО М-НАВ, НО НЕКОЈ СИ ЗЕЛ ЗА ПРАВО ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА, УТВРДИ ВОНРЕДНАТА ИНСПЕКЦИЈА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

Недостатоците утврдени во обезбедувањето на М-НАВ се резултат на континуирано непридржување кон пропишани процедури за обезбедување, вели директорот н ...
ДУПЛИ ТРОШОК

ДУПЛИ ТРОШОК

Значи, и авион може да падне, ама ДУИ не смее да падне. ...
ГРУПА ВООРУЖЕНИ МАЖИ УПАДНА ВО ТВ СТУДИО ВО ЕКВАДОР ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО

ГРУПА ВООРУЖЕНИ МАЖИ УПАДНА ВО ТВ СТУДИО ВО ЕКВАДОР ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО

Група вооружени мажи упадна во телевизиско студио во живо во Еквадор и му се закани на персоналот, покажуваат снимките. Директниот пренос на станицата ...
НЕ МОРАЛО ДА ПАДНЕ АВИОН ЗА СУДОТ ДА ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА БЕКИМ НЕЗИРИ И НАПАЃАЧИТЕ ЗА УПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

НЕ МОРАЛО ДА ПАДНЕ АВИОН ЗА СУДОТ ДА ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА БЕКИМ НЕЗИРИ И НАПАЃАЧИТЕ ЗА УПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Со упадот во Контролната кула на Скопскиот аеродром се исполнети обележјата на кривичното дело - Загрозување на безбедноста на воздушниот сообраќај и ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ДАДЕ ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ЗАГРОЗЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ И ДЕКА БИЛ ПОВРЕДЕН КОНТРОЛОР НА ЛЕТ, КАЖА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО НЕМА ПРИТВОР ЗА НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ДАДЕ ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ЗАГРОЗЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ И ДЕКА БИЛ ПОВРЕДЕН КОНТРОЛОР НА ЛЕТ, КАЖА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО НЕМА ПРИТВОР ЗА НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека Основоното јавно овинителство не доставило докази дека бил загрозен воздушниот сообраќај на 4 јануари, кога ...
СО МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СУДОТ, НЕЗИРИ И УШТЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДАТ НА РАБОТА ВО М-НАВ

СО МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СУДОТ, НЕЗИРИ И УШТЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДАТ НА РАБОТА ВО М-НАВ

Беким Незири и уште еден вработен во М-НАВ, кои беа меѓу осумтемина што учествуваа во упадот во Контролната кула на Скопскиот аеродром при што беше на ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ