Таг: Велес

1 2 3 4 68 20 / 676 НАПИСИ
МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС ПОВТОРНО ОТВОРЕНА ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ

МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС ПОВТОРНО ОТВОРЕНА ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ

Од денеска повторно е отворена модуларната болница во Велес, чиј капацитет е 42 кревети. Ова доаѓа откако Инфективното одделение, кое има 54 кревети, ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ЌЕ ДАВА ДРВЦА ЗА СЕКОЈ СКЛУЧЕН БРАК, НОВОРОДЕНЧЕ ИЛИ ВДОМЕНО ЖИВОТНО

ОПШТИНА ВЕЛЕС ЌЕ ДАВА ДРВЦА ЗА СЕКОЈ СКЛУЧЕН БРАК, НОВОРОДЕНЧЕ ИЛИ ВДОМЕНО ЖИВОТНО

Општина Велес ќе дели дрвца  на граѓаните и фирмите за зазеленување на градот. Според Советот на Општина Велес право на добивање на садници набавени о ...
ВО ВЕЛЕШКО АПЛИЦИРАНИ 2.314 ВАКЦИНИ НА ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА, НАЈГОЛЕМ ИНТЕРЕС ВО ЧАШКА

ВО ВЕЛЕШКО АПЛИЦИРАНИ 2.314 ВАКЦИНИ НА ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА, НАЈГОЛЕМ ИНТЕРЕС ВО ЧАШКА

За месец и половина аплицирани се 2.314 вакцини „Синовак“ на теренската вакцинација во Велешко. Имунизацијата започна на 12 јули, а траеше сѐ до крајо ...
ЗА ДВА МЕСЕЦА ЛЕТОВО СОБРАН ПОВЕЌЕ ОТПАД ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ОКОЛУ ВЕЛЕС ОТКОЛКУ ЦЕЛА ГОДИНА ЛАНИ

ЗА ДВА МЕСЕЦА ЛЕТОВО СОБРАН ПОВЕЌЕ ОТПАД ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ОКОЛУ ВЕЛЕС ОТКОЛКУ ЦЕЛА ГОДИНА ЛАНИ

Летово, вработените од ЈКП „Дервен“ исчистиле повеќе депонии со отпад кои ги создадоа граѓаните на Велес со одлагање на сметот на места каде не е дозв ...
‘РЃОСАНИОТ И ОШТЕТЕН ЖЕЛЕЗЕН МОСТ ВО ВЕЛЕС ПО 40 ГОДИНИ КОНЕЧНО ТРЕБА ДА СЕ ОСВЕЖИ СО НОВА БОЈА

‘РЃОСАНИОТ И ОШТЕТЕН ЖЕЛЕЗЕН МОСТ ВО ВЕЛЕС ПО 40 ГОДИНИ КОНЕЧНО ТРЕБА ДА СЕ ОСВЕЖИ СО НОВА БОЈА

На Железниот мост во Велес итно му се потребни заштита и фарбање. Тој со години е незаштитен од надворешните влијанија, па дождот и временските неприл ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ПО ТРИ ДЕНА ГО ПРЕКИНА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕРИ ОТКАКО СЕ ПРИЈАВИЛЕ ПРЕМНОГУ ГРАЃАНИ

ОПШТИНА ВЕЛЕС ПО ТРИ ДЕНА ГО ПРЕКИНА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕРИ ОТКАКО СЕ ПРИЈАВИЛЕ ПРЕМНОГУ ГРАЃАНИ

Повеќе од 130 велешани се пријавиле на општинскиот јавен повик за добивање субвенции за сончеви термални колектори и велосипеди. Тие покажале голем ин ...
БОРОВ ЧЕТНИК ГИ НАПАЃА ШУМИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА, НО НЕМА ДА СЕ ПРСКА СО ИНСЕКТИЦИД ЗАШТО Е ШТЕТНО ЗА ОКОЛИНАТА

БОРОВ ЧЕТНИК ГИ НАПАЃА ШУМИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА, НО НЕМА ДА СЕ ПРСКА СО ИНСЕКТИЦИД ЗАШТО Е ШТЕТНО ЗА ОКОЛИНАТА

Боров четник зафати големи шумски површини во повеќе делови од земјава, но и натаму не се знае кога Министерството за земјоделие, шумарство и водостоп ...
ИЗМИНА РОКОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПОКРИЕНИОТ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС, ИЗВЕДУВАЧОТ ЌЕ ПЛАТИ КАЗНА

ИЗМИНА РОКОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПОКРИЕНИОТ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС, ИЗВЕДУВАЧОТ ЌЕ ПЛАТИ КАЗНА

Доцни изградбата на горниот дел од Градскиот пазар и изведувачот ќе плати пенали за тоа согласно договорот, кажа градоначалникот на Велес, Аце Коцевск ...
ЗАБАВЕН ПАРК ЗА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ОТВОРЕН НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ КРАЈ ВЕЛЕС

ЗАБАВЕН ПАРК ЗА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ОТВОРЕН НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ КРАЈ ВЕЛЕС

На езерото Младост крај Велес се отвори забавен парк за лицата со попреченост, со што тие добиваат можност целосно да се вклучат во тамошните забавни ...
КОЦЕВСКИ СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОЖАРОТ НА ДЕПОНИЈАТА ПОРАДИ КОЈА ВЕЛЕС СЕ ГУШЕШЕ ВО ЧАД И НЕКОЛКУ ДЕНА НЕ СЕ СОБИРАШЕ СМЕТОТ ОД ДОМАЌИНСТВАТА

КОЦЕВСКИ СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОЖАРОТ НА ДЕПОНИЈАТА ПОРАДИ КОЈА ВЕЛЕС СЕ ГУШЕШЕ ВО ЧАД И НЕКОЛКУ ДЕНА НЕ СЕ СОБИРАШЕ СМЕТОТ ОД ДОМАЌИНСТВАТА

Градоначалникот на Велес Аце Коцевски се извини што одреден период од месец август, не се собираше отпадот во градот, но се извини и за пожарот на деп ...
1 2 3 4 68 20 / 676 НАПИСИ