Таг: Велес

1 2 3 4 5 68 30 / 676 НАПИСИ
МЛАДЕНЦИТЕ ОД ВЕЛЕС ПОБРЗАА ДА СЕ ВЕНЧААТ ПРЕД 16 АВГУСТ И НОВИТЕ КОВИД МЕРКИ

МЛАДЕНЦИТЕ ОД ВЕЛЕС ПОБРЗАА ДА СЕ ВЕНЧААТ ПРЕД 16 АВГУСТ И НОВИТЕ КОВИД МЕРКИ

Идните брачни парови од Велес и околината, побрзаа деновиве да склопат брак пред 16 август, од кога ќе биде задолжителна потврдата за имунизација за п ...
НЕВАКЦИНИРАНА 30-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА ПО ВТОРПАТ ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

НЕВАКЦИНИРАНА 30-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА ПО ВТОРПАТ ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

Невакцинирана велешанка, на 30-годишна возраст вчеравечер е примена во Ковид-центарот во Велес, откако била позитивна на коронавирусот. Пациентката би ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ ИМ ИСПЛАТИЛА 35.000 ЕВРА НА ГРАЃАНИТЕ КОИ БИЛЕ КАСНАТИ ОД КУЧЕ

ОПШТИНА ВЕЛЕС ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ ИМ ИСПЛАТИЛА 35.000 ЕВРА НА ГРАЃАНИТЕ КОИ БИЛЕ КАСНАТИ ОД КУЧЕ

За половина година, од буџетот на Општина Велес се исплатени 2,13 милиони денари (35.000 евра) како обесштетување за каснување од куче. Стигнале 34 п ...
И ВЕЛЕС ВКЛУЧЕН ВО ИСТРАЖУВАЊЕТО ЗА АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 И КОЛЕКТИВЕН ИМУНИТЕТ

И ВЕЛЕС ВКЛУЧЕН ВО ИСТРАЖУВАЊЕТО ЗА АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 И КОЛЕКТИВЕН ИМУНИТЕТ

Центарот за јавно здравје во Велес е вклучен во истражување за серо-епидемиолошката состојба со ковид-19, проект на Министереството за здравство, Инст ...
ПОЖАР БЛИЗУ ВЕЛЕС КАЈ ДУРУТОВЕЦ, ГОРИ СТРНИШТЕ И ДЕПОНИЈАТА

ПОЖАР БЛИЗУ ВЕЛЕС КАЈ ДУРУТОВЕЦ, ГОРИ СТРНИШТЕ И ДЕПОНИЈАТА

Пожар му се заканува на селото Дурутовец, на приодот од Велес. Огнот се заканил на неколку куќи, кои биле во близина на пумпната станица. „Запалено ...
КАЗНА ОД 3.000 ЕВРА ОТИ СЕ ЗАПАЛИ ДЕПОНИЈАТА КРАЈ ВЕЛЕС, НЕ Е НАВЕДЕНО КОЈ ЌЕ ЈА ПЛАТИ

КАЗНА ОД 3.000 ЕВРА ОТИ СЕ ЗАПАЛИ ДЕПОНИЈАТА КРАЈ ВЕЛЕС, НЕ Е НАВЕДЕНО КОЈ ЌЕ ЈА ПЛАТИ

Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) изрече казна од 3.000 евра за запалената депонија за комунален смет крај Велес. Таа гореше два дена, к ...
ВТОР ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО ВЕЛЕС, ОПШТИНАТА УШТЕ НЕМА ИНСПЕКТОР ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА 

ВТОР ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО ВЕЛЕС, ОПШТИНАТА УШТЕ НЕМА ИНСПЕКТОР ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА 

Втор ден по ред воздухот во Велес е со високи концентрации на ПМ 10 честички и јаглен моноксид. Ваквата состојба е откако во вторникот попладне се зап ...
ВО ВЕЛЕС СЕ ТЕСТИРА КАКО ЌЕ ФУНКЦИОНИРА ПЛАТЕН ПАРКИНГ, НО ЗАСЕГА НЕ СЕ НАПЛАТУВА

ВО ВЕЛЕС СЕ ТЕСТИРА КАКО ЌЕ ФУНКЦИОНИРА ПЛАТЕН ПАРКИНГ, НО ЗАСЕГА НЕ СЕ НАПЛАТУВА

Појавата на униформирани лица на велешките паркинзи беше повод да се рашири веста дека тие почнаа да се наплатуваат. Дури и на паркингот кај Пионерски ...
ДЕПОНИЈА ЗА КОМУНАЛЕН СМЕТ КРАЈ ВЕЛЕС ГОРИ ОД ВЧЕРА, ГРАДОТ СЕ ГУШИ ВО ЧАД

ДЕПОНИЈА ЗА КОМУНАЛЕН СМЕТ КРАЈ ВЕЛЕС ГОРИ ОД ВЧЕРА, ГРАДОТ СЕ ГУШИ ВО ЧАД

Од вчера попладне гори депонијата за смет, близу Велес. Облаци чад го прекрија градот, а граѓаните се жалат на мирисот на оган и отежнато дишење. Огно ...
ПОЧНА РЕВАКЦИНАЦИЈАТА СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО ВЕЛЕС ОТКАКО ПЕРИОДОТ МЕЃУ ДВЕ ДОЗИ СЕ СКРАТИ ОД 12 НА 6 НЕДЕЛИ

ПОЧНА РЕВАКЦИНАЦИЈАТА СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО ВЕЛЕС ОТКАКО ПЕРИОДОТ МЕЃУ ДВЕ ДОЗИ СЕ СКРАТИ ОД 12 НА 6 НЕДЕЛИ

Во пунктот во спортската сала „Коле Неделковски“  во Велес, од денес започна ревакцинацијата со вакцината „АстраЗенека“, која требеше граѓаните како в ...
1 2 3 4 5 68 30 / 676 НАПИСИ