Таг: Велика Британија

1 2 3 4 5 16 30 / 156 НАПИСИ
22 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЖИВЕАТ ВО ОБЛАСТИТЕ ВО КОИ НЕМАЛО ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АПРИЛ

22 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЖИВЕАТ ВО ОБЛАСТИТЕ ВО КОИ НЕМАЛО ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АПРИЛ

Околу 22 милиони луѓе во Велика Британија живеат во областите во кои што не бил пријавен ниеден смртен случај од ковид-19 во април, стои во анализата ...
ПО 4-МЕСЕЧЕН КАРАНТИН БРИТАНИЈА ГИ ОТВОРА САМО ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА ПАБОВИТЕ, ФРИЗЕРНИЦИТЕ И ПРОДАВНИЦИТЕ

ПО 4-МЕСЕЧЕН КАРАНТИН БРИТАНИЈА ГИ ОТВОРА САМО ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА ПАБОВИТЕ, ФРИЗЕРНИЦИТЕ И ПРОДАВНИЦИТЕ

Милиони граѓани на Велика Британија од денес, после 4 месеци повторно ќе имаат можност да одат на фризер, шопинг или пак да ручаат во ресторан, откако ...
БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО БРИТАНИЈА ПАДНАЛ ЗА 92% ОД ЈАНУАРИ, НАЈГОЛЕМ ПАД Е КАЈ СТАРИТЕ ЛИЦА

БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО БРИТАНИЈА ПАДНАЛ ЗА 92% ОД ЈАНУАРИ, НАЈГОЛЕМ ПАД Е КАЈ СТАРИТЕ ЛИЦА

Неделната бројка починати од ковид-19 во Англија и Велс паднала за 92% од врвот на вториот бран во јануари, покажуваат официјални податоци. Според Ка ...
АНГЛИЧАНИТЕ ЌЕ ДОБИВААТ ПО ДВА БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС НЕДЕЛНО

АНГЛИЧАНИТЕ ЌЕ ДОБИВААТ ПО ДВА БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС НЕДЕЛНО

Сите во Англија ќе имаат можност бесплатно да се тестираат за коронавирус со брзи тестови двапати неделно, почнувајќи од овој петок, откако владата ја ...
ОД 18 МИЛИОНИ ВАКЦИНИРАНИ СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО БРИТАНИЈА, КАЈ 30 СЕ ПОЈАВИЛА ТРОМБОЗА

ОД 18 МИЛИОНИ ВАКЦИНИРАНИ СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО БРИТАНИЈА, КАЈ 30 СЕ ПОЈАВИЛА ТРОМБОЗА

Британското регулаторно тело (МХРА) објави дека пронашло 30 случаи на тромбоза меѓу 18 милиони дадени вакцини против ковид-19 на „АстраЗенека“. Тоа го ...
БРИТАНЦИТЕ ЌЕ СЕ КАЗНУВААТ СО 5.000 ФУНТИ АКО ОДАТ НА ОДМОР ВО СТРАНСТВО

БРИТАНЦИТЕ ЌЕ СЕ КАЗНУВААТ СО 5.000 ФУНТИ АКО ОДАТ НА ОДМОР ВО СТРАНСТВО

Казна од 5.000 фунти ќе добие секој жител на Велика Британија кој ќе патува во странство без добра причина, стои во новиот закон за коронавирус, што п ...
БРИТАНЦИТЕ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО СТРАНСТВО, ОТИ ЌЕ ДОНЕСАТ ДРУГИ СОЕВИ НА КОВИД-19, ВЕЛИ ВЛАДИН СОВЕТНИК

БРИТАНЦИТЕ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО СТРАНСТВО, ОТИ ЌЕ ДОНЕСАТ ДРУГИ СОЕВИ НА КОВИД-19, ВЕЛИ ВЛАДИН СОВЕТНИК

Летните одмори во странство се исклучително непосакувани, поради ризикот патниците да донесат други соеви на коронавирус назад во Велика Британија, из ...
БРИТАНИЈА ГИ ОТКРИ ПРВИТЕ СЛУЧАИ НА БРАЗИЛСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, КОЈ СЕ ШИРИ ПОБРЗО И ПОЛЕСНО

БРИТАНИЈА ГИ ОТКРИ ПРВИТЕ СЛУЧАИ НА БРАЗИЛСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, КОЈ СЕ ШИРИ ПОБРЗО И ПОЛЕСНО

Велика Британија потврди дека ги регистрирала првите случаи на бразилската варијанта на коронавирус и министерот за вакцини Надим Захави изјави дека о ...
ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО БРИТАНИЈА ГО НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ЛИЦА ОД КОВИД-19

ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО БРИТАНИЈА ГО НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ЛИЦА ОД КОВИД-19

По Израел, Велика Британија е уште една земја која отиде далеку во имунизацијата против ковид-19 и исто така дојде до ветувачки резултати, кои покажув ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ УКИНЕ СИТЕ РЕСТРИКЦИИ ДО 21 ЈУНИ

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ УКИНЕ СИТЕ РЕСТРИКЦИИ ДО 21 ЈУНИ

Велика Британија до 21 јуни планира да ги укине сите рестриктивни мерки, објави вечерва премиерот Борис Џонсон, додека земјата забрзано ја спроведува ...
1 2 3 4 5 16 30 / 156 НАПИСИ