Таг: Виетнам

ВИЕТНАМСКА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ 320.000 УПОТРЕБЕНИ КОНДОМИ НАМЕНЕТИ ЗА ПРОДАВАЊЕ

ВИЕТНАМСКА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ 320.000 УПОТРЕБЕНИ КОНДОМИ НАМЕНЕТИ ЗА ПРОДАВАЊЕ

Виетнамска полиција запленила повеќе од 320.000 употребени кондоми кои повторно илегално биле продавани, објавија локалните медиуми. Тие објавија ф ...
ВИЕТНАМ ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

ВИЕТНАМ ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Виетнам го пријави првиот смртен случај од ковид-19 досега, откако со месеци спроведуваше ефективна политика во справувањето со епидемијата. Државните ...
ВИЕТНАМ ЌЕ ЕВАКУИРА 80.000 ДОМАШНИ ТУРИСТИ ПО ПРВИТЕ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД АПРИЛ

ВИЕТНАМ ЌЕ ЕВАКУИРА 80.000 ДОМАШНИ ТУРИСТИ ПО ПРВИТЕ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД АПРИЛ

Виетнам ќе евакуира 80.000 луѓе, главно домашни туристи, од туристичкиот центар Дананг, откако тројца локални жители имале позитивен тест на коронавир ...
ВИЕТНАМ ГРАНИЧИ СО КИНА И ИМА 95 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ, А ДОСЕГА НЕМА СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19

ВИЕТНАМ ГРАНИЧИ СО КИНА И ИМА 95 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ, А ДОСЕГА НЕМА СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19

Иако неверојатно добро се справи со ширењето на коронавирусот, Виетнам засега нема намера да ги отвори границите за странските туристи, изјави премиер ...
ИМАВ СРЕЌА ОТИ НЕ ПАТУВАВ СО ЛАДИЛНИК – МИГРАНТИ КОИ САКААТ ДА СТИГНАТ ДО БРИТАНИЈА НАЈЧЕСТО ТРГНУВААТ ОД ФРАНЦИЈА

ИМАВ СРЕЌА ОТИ НЕ ПАТУВАВ СО ЛАДИЛНИК – МИГРАНТИ КОИ САКААТ ДА СТИГНАТ ДО БРИТАНИЈА НАЈЧЕСТО ТРГНУВААТ ОД ФРАНЦИЈА

Приказните и фотографиите на оние за кои се верува дека биле пронајдени мртви во камион во Англија минатата недела најчесто водат кон Франција. Ова ...
НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ, УМИРАМ – ВИЕТНАМСКО СЕМЕЈСТВО СТРАВУВА ДЕКА НИВНА ЌЕРКА БИЛА ВО КАМИОНОТ ВО КОЈ ПОЧИНАА 39 ЛУЃЕ

НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ, УМИРАМ – ВИЕТНАМСКО СЕМЕЈСТВО СТРАВУВА ДЕКА НИВНА ЌЕРКА БИЛА ВО КАМИОНОТ ВО КОЈ ПОЧИНАА 39 ЛУЃЕ

Најмалку шест од 39-те луѓе кои беа пронајдени мртви во камион во Англија можеби биле Виетнамци, иако во прв момент беше објавено дека станува збор за ...
ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун предвреме го прекинаа својот втор самит во Ханој откако не успеале да постигнат договор. Поради неуспехот на преговорите, д ...
НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун ја почнаа својата втора, дводневна средба во Виетнам, при што американскиот претседател го опиша својот севернокорејски кол ...
ЏОН КЕРИ ГО НАЈДЕ МЕСТОТО КАДЕ ШТО УБИ ЧОВЕК ВО ВИЕТНАМСКАТА ВОЈНА

ЏОН КЕРИ ГО НАЈДЕ МЕСТОТО КАДЕ ШТО УБИ ЧОВЕК ВО ВИЕТНАМСКАТА ВОЈНА

Aмериканскиот државен секретар на заминување, Џон Кери беше во посета на делтата на Меконг, каде што тој бил нападнат од заседа за време на војната ...
НИКОГАШ НЕ МИСЛЕВ НА НЕУСПЕХ – ПОЧИНА МУХАМЕД АЛИ

НИКОГАШ НЕ МИСЛЕВ НА НЕУСПЕХ – ПОЧИНА МУХАМЕД АЛИ

Мухамед Али, спортскиот великан и еден од најславните современи личности почина на 74 години. Трикратниот боксерски светски шампион во тешка категориј ...
10 / 10 НАПИСИ