Таг: Виктор Орбан

1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПОБАРА ОД КОМЕСАРИТЕ ДА ГИ БОЈКОТИРААТ СОСТАНОЦИТЕ ОРГАНИЗИРАНИ ОД УНГАРИЈА

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПОБАРА ОД КОМЕСАРИТЕ ДА ГИ БОЈКОТИРААТ СОСТАНОЦИТЕ ОРГАНИЗИРАНИ ОД УНГАРИЈА

Европската комисија побара од своите комесари да присуствуваат на неформалните министерски состаноци за време на унгарското претседателство со Советот ...
УНГАРИЈА САМО 12 ДЕНА Е ПРЕТСЕДАВАЧ НА ЕУ, А ВЕЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

УНГАРИЈА САМО 12 ДЕНА Е ПРЕТСЕДАВАЧ НА ЕУ, А ВЕЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

Германското министерство за надворешни работи кажа дека Унгарија предизвикала голема штета во 12-те дена откако го презеде ротирачкото претседавање со ...
ТРАМП ЌЕ ЈА РЕШИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА ОРБАН ПО НИВНАТА СРЕДБА ВО ФЛОРИДА

ТРАМП ЌЕ ЈА РЕШИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА ОРБАН ПО НИВНАТА СРЕДБА ВО ФЛОРИДА

Виктор Орбан се сретна со Доналд Трамп во неговата резиденција во Флорида и кажа дека тој ќе донесе мир во Украина. САД беа последната станица во така ...
ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

Од Вашингтон за САКАМДАКАЖАМ.МК, Горан Михајловски Унгарската Влада ќе ѝ позајми на македонската Влада 500 милиони евра, соопшти премиерот Христиј ...
ОРБАН НЕОЧЕКУВАНО ЈА ПОСЕТИ КИНА КАКО ТРЕТА СТАНИЦА ОД НЕГОВАТА МИРОВНА МИСИЈА ЗА УКРАИНА

ОРБАН НЕОЧЕКУВАНО ЈА ПОСЕТИ КИНА КАКО ТРЕТА СТАНИЦА ОД НЕГОВАТА МИРОВНА МИСИЈА ЗА УКРАИНА

Виктор Орбан стигна во неочекувана посета на Кина за да разговара со Шји Џинпинг за можен мировен договор за Украина, што следува по неговите средби с ...
ОРБАН ПРИВЛЕЧЕ ДОВОЛНО ПАРТИИ ЗА ДА ФОРМИРА НОВ ДЕСНИЧАРСКИ БЛОК ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ОРБАН ПРИВЛЕЧЕ ДОВОЛНО ПАРТИИ ЗА ДА ФОРМИРА НОВ ДЕСНИЧАРСКИ БЛОК ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Десничарското политичко движење на Виктор Орбан привлече доволно партии за да биде признато во Европскиот парламент како посебна група, што ќе биде го ...
УНГАРИЈА ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ БЕРБОК ПОРАДИ СПОРОТ ОКОЛУ СРЕДБАТА ОРБАН-ПУТИН

УНГАРИЈА ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ БЕРБОК ПОРАДИ СПОРОТ ОКОЛУ СРЕДБАТА ОРБАН-ПУТИН

Будимпешта ја откажа договорената средба на министрите за надворешни работи на Унгарија и Германија, Петер Сјарто и Аналена Бербок, која требаше да се ...
СЛОВАЧКИОТ ПРЕМИЕР ФИЦО СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ЗА ПРВПАТ ОД АТЕНТАТОТ, ГИ СЛАВЕШЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ И ЖАЛЕШЕ ШТО НЕ БИЛ СО ОРБАН КАЈ ПУТИН

СЛОВАЧКИОТ ПРЕМИЕР ФИЦО СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ЗА ПРВПАТ ОД АТЕНТАТОТ, ГИ СЛАВЕШЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ И ЖАЛЕШЕ ШТО НЕ БИЛ СО ОРБАН КАЈ ПУТИН

Словачкиот премиер Роберт Фицо се појави во јавност за првпат од атентатот врз него во мај, при што одржа говор во замокот Девин близу Братислава, во ...
МИР ВО УКРАИНА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОСТИГНЕ ОД УДОБНА ФОТЕЛЈА ВО БРИСЕЛ, КАЖА ОРБАН ЗА СРЕДБАТА СО ПУТИН ВО МОСКВА

МИР ВО УКРАИНА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОСТИГНЕ ОД УДОБНА ФОТЕЛЈА ВО БРИСЕЛ, КАЖА ОРБАН ЗА СРЕДБАТА СО ПУТИН ВО МОСКВА

Виктор Орбан се сретна со Владимир Путин во Москва за да разговараат за мир во Украина, што предизвика осуда од европските лидери, кои нагласија дека ...
ОРБАН ЌЕ ПАТУВА ВО МОСКВА НА РАЗГОВОРИ СО ПУТИН

ОРБАН ЌЕ ПАТУВА ВО МОСКВА НА РАЗГОВОРИ СО ПУТИН

Виктор Орбан денеска патува за Москва на разговори со Владимир Путин, потврдија извори од унгарската влада, неколку дена откако тој го посети Киев за ...
1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ