Таг: Владимир Путин

1 2 3 23 10 / 227 НАПИСИ
ПУТИН НАРЕДИ НАЈПОЗНАТАТА РУСКА ИКОНА ДА СЕ ПРЕСЕЛИ ОД МУЗЕЈ ВО ЦРКВА, И ПОКРАЈ ПРОТЕСТИТЕ НА ЕКСПЕРТИТЕ

ПУТИН НАРЕДИ НАЈПОЗНАТАТА РУСКА ИКОНА ДА СЕ ПРЕСЕЛИ ОД МУЗЕЈ ВО ЦРКВА, И ПОКРАЈ ПРОТЕСТИТЕ НА ЕКСПЕРТИТЕ

Најпознатата руска икона денеска беше преселена од музеј во главниот московски православен храм, и покрај жестоките протести на нејзините досегашни чу ...
ПУТИН ПОКАЖА ФРАНЦУСКА МАПА ОД 17. ВЕК ЗА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ТОГАШ НЕ ПОСТОЕЛА УКРАИНА

ПУТИН ПОКАЖА ФРАНЦУСКА МАПА ОД 17. ВЕК ЗА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ТОГАШ НЕ ПОСТОЕЛА УКРАИНА

Рускиот претседател Владимир Путин продолжува да инсистира дека Украина е создадена од Советскиот сојуз и дека не постоела претходно. Овојпат, тој пок ...
ПРОТИВ РУСИЈА СЕ ВОДИ ВИСТИНСКА ВОЈНА, КАЖА ПУТИН ЗА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА

ПРОТИВ РУСИЈА СЕ ВОДИ ВИСТИНСКА ВОЈНА, КАЖА ПУТИН ЗА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА

Владимир Путин кажа дека Русија води вистинска војна и во говорот за Денот на победата на Црвениот плоштад во Москва предупреди дека цивилизацијата се ...
РУСИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ДЕКА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ПУТИН СО ДРОНОВИ

РУСИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ДЕКА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ПУТИН СО ДРОНОВИ

Русија тврди дека Украина ноќеска се обидела да го убие Владимир Путин со дронови. Ова следува откако утрово на социјалните мрежи се појавија снимки о ...
ПУТИН ГИ ПОСЕТИ ОКУПИРАНИТЕ РЕГИОНИ ХЕРСОН И ЛУГАНСК И НА РУСКАТА ВОЈСКА Ѝ ДОНЕСЕ ИКОНИ

ПУТИН ГИ ПОСЕТИ ОКУПИРАНИТЕ РЕГИОНИ ХЕРСОН И ЛУГАНСК И НА РУСКАТА ВОЈСКА Ѝ ДОНЕСЕ ИКОНИ

Владимир Путин ненајавено ги посети руските сили во окупираните украински региони Херсон и Луганск, потврди Кремљ, не додавајќи кога се случило тоа. К ...
ШЈИ ЏИНПИНГ НЕ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ПУТИН ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, НО КАЖА ДЕКА ЗАЕДНО МОЖАТ ДА ОБЛИКУВААТ НОВ СВЕТСКИ ПОРЕДОК

ШЈИ ЏИНПИНГ НЕ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ПУТИН ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, НО КАЖА ДЕКА ЗАЕДНО МОЖАТ ДА ОБЛИКУВААТ НОВ СВЕТСКИ ПОРЕДОК

Кинескиот лидер Шји Џинпинг ја напушти Москва откако во изминатите два дена изразуваше голема солидарност со Владимир Путин во неговото спротивставува ...
КИНА Е НА ВИСТИНСКАТА СТРАНА НА ИСТОРИЈАТА ВО ПОГЛЕД НА УКРАИНА, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ПО СРЕДБАТА СО ПУТИН

КИНА Е НА ВИСТИНСКАТА СТРАНА НА ИСТОРИЈАТА ВО ПОГЛЕД НА УКРАИНА, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ПО СРЕДБАТА СО ПУТИН

Рускиот претседател Владимир Путин и кинескиот лидер Шји Џинпинг разговараа за кинеските предлози за прекин на огнот во Украина, додека прикажуваа топ ...
КИНА И РУСИЈА ДЕЛАТ ИСТИ ЦЕЛИ, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ВО МОСКВА, ДОДЕКА ЕУ ДОГОВОРИ ИСПОРАКА НА МИЛИОН ГРАНАТИ ВО УКРАИНА

КИНА И РУСИЈА ДЕЛАТ ИСТИ ЦЕЛИ, КАЖА ШЈИ ЏИНПИНГ ВО МОСКВА, ДОДЕКА ЕУ ДОГОВОРИ ИСПОРАКА НА МИЛИОН ГРАНАТИ ВО УКРАИНА

Кинескиот лидер Шји Џинпинг му кажа на Владимир Путин дека Пекинг и Москва делат исти цели, откако денеска пристигна во тридневна посета на Русија. Ти ...
КИНЕСКИОТ ЛИДЕР ШЈИ ЏИНПИНГ ДОПАТУВА ВО МОСКВА, ПУТИН СО ПОСЕТАТА САКА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА ИМА МОЌЕН ПРИЈАТЕЛ

КИНЕСКИОТ ЛИДЕР ШЈИ ЏИНПИНГ ДОПАТУВА ВО МОСКВА, ПУТИН СО ПОСЕТАТА САКА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА ИМА МОЌЕН ПРИЈАТЕЛ

Кинескиот претседател Шји Џинпинг пристигна во Москва, каде што ќе се сретне со Владимир Путин, кој се надева дека ќе добие поддршка додека се соочува ...
ПУТИН НЕНАДЕЈНО ДОЈДЕ ВО МАРИУПОЛ КОЈ РУСИЈА ГО РАЗУРНА И УБИ 20.000 ЖИТЕЛИ

ПУТИН НЕНАДЕЈНО ДОЈДЕ ВО МАРИУПОЛ КОЈ РУСИЈА ГО РАЗУРНА И УБИ 20.000 ЖИТЕЛИ

Рускиот претседателот Владимир Путин дојде во ненадејна посета на Мариупол, украинскиот пристанишен град што руските сили го зазедоа откако речиси цел ...
1 2 3 23 10 / 227 НАПИСИ