Таг: Владимир Путин

1 2 10 / 19 НАПИСИ
НАД 200 УАПСЕНИ ВО ПРОТЕСТИТЕ НИЗ РУСИЈА ЗА 65. РОДЕНДЕН НА ПУТИН

НАД 200 УАПСЕНИ ВО ПРОТЕСТИТЕ НИЗ РУСИЈА ЗА 65. РОДЕНДЕН НА ПУТИН

Полицијата уапсила повеќе од 200 опозициски активисти за време на протестите во саботата во 27 руски градови, јавија агенциите, повикувајќи се на пода ...
КАСПАРОВ МУ СЕ ВРАЌА НА ШАХОТ ПО 15-ГОДИШНА ПАУЗА

КАСПАРОВ МУ СЕ ВРАЌА НА ШАХОТ ПО 15-ГОДИШНА ПАУЗА

Поранешниот светски шампион во шах Гари Каспаров ќе ја прекине пензијата за да се натпреварува на турнир во САД следниот месец, велат организаторите. ...
ПУТИН ГИ КРИЕ ВНУЦИТЕ ЗА ДА МОЖАТ ДА ИМААТ НОРМАЛНО ДЕТСТВО

ПУТИН ГИ КРИЕ ВНУЦИТЕ ЗА ДА МОЖАТ ДА ИМААТ НОРМАЛНО ДЕТСТВО

Рускиот претседател Владимир Путин, кој беше таинствен за неговата фамилија во минатото, изјави дека има два внука на кои сака да им ја почитува прива ...
ОПОЗИЦИСКИОТ ЛИДЕР НАВАЛНИ МЕЃУ СТОТИЦИТЕ УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ПУТИН НИЗ ЦЕЛА РУСИЈА

ОПОЗИЦИСКИОТ ЛИДЕР НАВАЛНИ МЕЃУ СТОТИЦИТЕ УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ПУТИН НИЗ ЦЕЛА РУСИЈА

Десетици илјади демонстранти денеска излегоа на улиците низ Русија на антикорупциски протести против долгогодишниот лидер Владимир Путин на национални ...
МАКРОН ПРЕД ПУТИН ГИ ОБВИНИ „СПУТНИК“ И „РАША ТУДЕЈ“ ЗА ПРОПАГАНДА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

МАКРОН ПРЕД ПУТИН ГИ ОБВИНИ „СПУТНИК“ И „РАША ТУДЕЈ“ ЗА ПРОПАГАНДА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

Францускиот претседател Емануел Maкрон денеска остро критикуваше два руски медиуми - додека рускиот претседател Владимир Путин стоеше до него. Макрон, ...
ПУТИН СЕ ПОНУДИ ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ТРАМП НЕ ИМ ОТКРИЛ ТАЈНИ НА РУСИТЕ

ПУТИН СЕ ПОНУДИ ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ТРАМП НЕ ИМ ОТКРИЛ ТАЈНИ НА РУСИТЕ

Рускиот претседател Владимир Путин денеска кажа дека американскиот претседател Доналд Трамп не споделил какви било тајни за време на средбата со двајц ...
РУСИЈА Е СИЛНА, А НИЕ СМЕ МНОГУ, МНОГУ СИЛНИ, ПОРАЧА ТРАМП

РУСИЈА Е СИЛНА, А НИЕ СМЕ МНОГУ, МНОГУ СИЛНИ, ПОРАЧА ТРАМП

Американскиот претседател Доналд Трамп ја нарече Русија „силна земја“ и додаде дека САД е „многу, многу силна земја“, но не е оптимист дека ќе го реал ...
10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

Најмалку 10 лица загинаа, а други 50 се повредени во две експлозии во метрото во Санкт Петерсбург, јавија руските медиуми. Агенциите „ТАСС“ и „Инте ...
ТРАМП И ПУТИН СЕ СРЕТНАА ВО БУГАРСКИ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР, КАКО ВОСОЧНИ ФИГУРИ

ТРАМП И ПУТИН СЕ СРЕТНАА ВО БУГАРСКИ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР, КАКО ВОСОЧНИ ФИГУРИ

Сигурно не би очекувале да ги видите заедно Доналд Трамп и Владимир Путин заедно во трговски центар,  и тоа во Бугарија. Восочните фигури на америк ...
САД ПАК ЈА ПОВИКАA РУСИЈА ЗА УБИСТВОТО НА ОПОЗИЦИОНЕРОТ НЕМЦОВ

САД ПАК ЈА ПОВИКАA РУСИЈА ЗА УБИСТВОТО НА ОПОЗИЦИОНЕРОТ НЕМЦОВ

Американскиот Стејт департмент ја одбележа втората годишнина од убиството на Борис Немцов, еден од најголемите критичари на рускиот претседател Владим ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ