Таг: ВМР0-ДПМНЕ

ТРАЈЧЕ МИШКОВСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ЧАШКА СО ГЛАСОВИ ОД СДСМ, ДУИ СЕ ЛУТИ

ТРАЈЧЕ МИШКОВСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ЧАШКА СО ГЛАСОВИ ОД СДСМ, ДУИ СЕ ЛУТИ

Конституиран е новиот совет на Општина Чашка, а за претседавач е избран Трајче Мишковски од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“, кој на гл ...
ПРЕКУ СТОЈКО

ПРЕКУ СТОЈКО

И што дочекавме на патот за ЕУ?  Русија да нè потсети дека „пред 80 години, на 18 април 1941, Бугарија, тогашен сојузнк на фашистичката Германија ја н ...
МИЦКОСКИ ПОБАРА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ И ОД КАВАДАРЦИ

МИЦКОСКИ ПОБАРА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ И ОД КАВАДАРЦИ

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара амнестија за осудените и обвинетите за нападот во Собранието на 27 април лани и на денешн ...
3 / 3 НАПИСИ