Таг: водовод

1 2 3 4 7 20 / 63 НАПИСИ
ЗАГАДЕНА ВОДАТА ВО БРВЕНИЦА ПО ПОПРАВКАТА НА ПУМПАТА ОД ВОДОВОДОТ

ЗАГАДЕНА ВОДАТА ВО БРВЕНИЦА ПО ПОПРАВКАТА НА ПУМПАТА ОД ВОДОВОДОТ

Триесетина лица од тетовските села Брвеница и Долно Седларце вчера се пожалиле дека имаат стомачни проблеми, дијареа и повраќање и побарале лекарска п ...
ТЕТОВЧАНИ ОД КОЛТУК ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ОТИ 4 ДЕНА НЕМААТ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

ТЕТОВЧАНИ ОД КОЛТУК ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ОТИ 4 ДЕНА НЕМААТ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

По четири дена без капка вода за пиење, попушти трепението на жителите на тетовската населба Колтук и прерасна во отворен протест и блокада на патот к ...
ШТИПСКИТЕ ПРИГРАДСКИ НАСЕЛБИ МАКЕДОНКА, БАЛКАНСКА И ЧАРДАКЛИЈА ПО 70 ГОДИНИ ПРИКЛУЧЕНИ НА ГРАДСКИОТ ВОДОВОД

ШТИПСКИТЕ ПРИГРАДСКИ НАСЕЛБИ МАКЕДОНКА, БАЛКАНСКА И ЧАРДАКЛИЈА ПО 70 ГОДИНИ ПРИКЛУЧЕНИ НА ГРАДСКИОТ ВОДОВОД

Седумдесет години, колку што постојат трите приградски населби Македонка, Балканска и Чардаклија во Штип формирани по Втората светска војна кога се пр ...
ВЕЛЕШАНИ ПИЈАТ ВИСОКОКВАЛИТЕТНА ВОДА, НО НЕ Е ДОСТАПНА ДО СИТЕ ГРАЃАНИ

ВЕЛЕШАНИ ПИЈАТ ВИСОКОКВАЛИТЕТНА ВОДА, НО НЕ Е ДОСТАПНА ДО СИТЕ ГРАЃАНИ

И покрај тоа што пред 30 години со самопридонес беше изградена фабриката за преработка на вода за Велес, и по толку време квалитетна вода не стигнува ...
ПОСЛЕ ДЕВЕТ ДЕНА, ОТСТРАНЕТ ДЕФЕКТОТ НА ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД, ВОДАТА ЌЕ СЕ ПУШТА ПОСТЕПЕНО

ПОСЛЕ ДЕВЕТ ДЕНА, ОТСТРАНЕТ ДЕФЕКТОТ НА ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД, ВОДАТА ЌЕ СЕ ПУШТА ПОСТЕПЕНО

Цели девет дена им беа потребни на тетовските комуналци да го отстранат големиот дефект кој се случи на водоводот со кој се зафаќа вода за пиење од ме ...
ДЕФЕКТОТ НА ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД НЕ Е ОТСТРАНЕТ И ПО СЕДУМ ДЕНA, ВО ГРАДОТ ИМА ДЕСЕТЧАСОВНИ РЕСТРИКЦИИ НА ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ

ДЕФЕКТОТ НА ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД НЕ Е ОТСТРАНЕТ И ПО СЕДУМ ДЕНA, ВО ГРАДОТ ИМА ДЕСЕТЧАСОВНИ РЕСТРИКЦИИ НА ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ

Тетовци веќе седум денови се мачат со недостаток од вода за пиење. Дефектот кој настана на водоводот од пред седу денови сѐ уште не е отстранет. Градо ...
РЕСТРИКЦИИ ЗА ВОДА ВО ТЕТОВО ОТИ ПАК ПУКНА ЦЕВКА ОД НОВИОТ ВОДОВОД

РЕСТРИКЦИИ ЗА ВОДА ВО ТЕТОВО ОТИ ПАК ПУКНА ЦЕВКА ОД НОВИОТ ВОДОВОД

Повторно пукна цевка на новиот водовод со кој Тетово се снабдува со вода за пиење. Од ЈКП Тетово утврдиле дека е скината пластична цевка од новиот вод ...
ХАКЕР СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ОТРУЕ ВОДАТА ВО ГРАД ВО ФЛОРИДА

ХАКЕР СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ОТРУЕ ВОДАТА ВО ГРАД ВО ФЛОРИДА

Компјутерски хакер успеал да пристапи до водоводниот систем во град во Флорида и се обидел да уфрли опасно количество на хемикалии, објавија официјалн ...
И ЗА СМЕНА НА ВОДОВОДНА ЦЕВКА ВО БИТОЛА ТРЕБА ДОЗВОЛА ОД УПРАВАТА ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, ПОСТАПКАТА ТРАЕ СО ГОДИНИ

И ЗА СМЕНА НА ВОДОВОДНА ЦЕВКА ВО БИТОЛА ТРЕБА ДОЗВОЛА ОД УПРАВАТА ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, ПОСТАПКАТА ТРАЕ СО ГОДИНИ

Законот за старо градско јадро, со кој пред пет години над 109 хектари од Битола беа прогласени за споменичка целина, ги успорува проектите за реконст ...
ОСУМ ДЕНА ТЕЧЕ МАТНА ВОДА ОД ЧЕШМИТЕ ВО СТРУГА, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ВИНОВНА Е КОМПАНИЈАТА КОЈА ЈА КОРИСТИ ВОДАТА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА

ОСУМ ДЕНА ТЕЧЕ МАТНА ВОДА ОД ЧЕШМИТЕ ВО СТРУГА, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ВИНОВНА Е КОМПАНИЈАТА КОЈА ЈА КОРИСТИ ВОДАТА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА

Стружани веќе осум дена немаат исправна вода за пиење бидејќи од чешмите им тече матна и нечиста вода. Забрана за користење на водата од градскиот вод ...
1 2 3 4 7 20 / 63 НАПИСИ