Таг: воена помош

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
ПРОЕКТИЛИ НА „БОИНГ“ ЌЕ БИДАТ ВКЛУЧЕНИ ВО НОВАТА АМЕРИКАНСКА ВОЕНА ПОМОШ ЗА УКРАИНА

ПРОЕКТИЛИ НА „БОИНГ“ ЌЕ БИДАТ ВКЛУЧЕНИ ВО НОВАТА АМЕРИКАНСКА ВОЕНА ПОМОШ ЗА УКРАИНА

Вашингтон е подготвен да одобри нова воена помош за Украина вредна 2,2 милијарди долари, која првпат ќе вклучува ракети со подолг дострел, како и муни ...
БАЈДЕН ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ДА Ѝ ДАДЕ БОРБЕНИ АВИОНИ НА УКРАИНА, ФРАНЦИЈА И ПОЛСКА НЕ СЕ ПРОТИВ

БАЈДЕН ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ДА Ѝ ДАДЕ БОРБЕНИ АВИОНИ НА УКРАИНА, ФРАНЦИЈА И ПОЛСКА НЕ СЕ ПРОТИВ

Џо Бајден ја отфрли можноста за испраќање борбени авиони „Ф-16“ во Украина откако во изминатите денови повторно почна да се дискутира за ова прашање. ...
ОТКАКО ОБЕЗБЕДИ 150 ТЕНКОВИ, УКРАИНА ЌЕ ГО ПРИТИСНЕ ЗАПАДОТ ДА ДОБИЕ И БОРБЕНИ АВИОНИ

ОТКАКО ОБЕЗБЕДИ 150 ТЕНКОВИ, УКРАИНА ЌЕ ГО ПРИТИСНЕ ЗАПАДОТ ДА ДОБИЕ И БОРБЕНИ АВИОНИ

Украина ќе направи притисок да добие западни борбени авиони од четвртата генерација, откако обезбеди одредено количество модерни тенкови, изјавија од ...
НЕ ПОСТОИ ОФАНЗИВНА ЗАКАНА ЗА РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН И ОБЈАВИ ДЕКА УКРАИНА ЌЕ ДОБИЕ 31 ТЕНК „АБРАМС“

НЕ ПОСТОИ ОФАНЗИВНА ЗАКАНА ЗА РУСИЈА, КАЖА БАЈДЕН И ОБЈАВИ ДЕКА УКРАИНА ЌЕ ДОБИЕ 31 ТЕНК „АБРАМС“

Џо Бајден објави дека Украина ќе добие 31 тенк „М1 абрамс“, што е рамно на еден украински тенковски баталјон. Ова следува откако и Германија попушти и ...
ГЕРМАНИЈА ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАСИЛИ УКРАИНА СО ТЕНКОВИ, ЌЕ ЈА СЛЕДАТ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ

ГЕРМАНИЈА ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАСИЛИ УКРАИНА СО ТЕНКОВИ, ЌЕ ЈА СЛЕДАТ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ

Канцеларот Олаф Шолц потврди дека Германија ќе испрати 14 тенкови „леопард“ во Украина и дека ќе им дозволи и на други земји да ги извезуваат. „Ова ...
УКРАИНА ЌЕ ДОБИЕ НАЈМАЛКУ 30 ТЕНКОВИ „АБРАМС“ ОД САД, ГЕРМАНИЈА ЌЕ ИСПРАТИ 14 „ЛЕОПАРДИ“

УКРАИНА ЌЕ ДОБИЕ НАЈМАЛКУ 30 ТЕНКОВИ „АБРАМС“ ОД САД, ГЕРМАНИЈА ЌЕ ИСПРАТИ 14 „ЛЕОПАРДИ“

САД планираат да испратат најмалку 30 тенкови „М1 абрамс“, а Германија ќе ја помогне украинската борба против руската инвазија со 14 „леопарди“, откак ...
ГЕРМАНИЈА И САД ЌЕ ПОПУШТАТ И ЌЕ ИСПРАТАТ ТЕНКОВИ „ЛЕОПАРД“ И „АБРАМС“ ВО УКРАИНА

ГЕРМАНИЈА И САД ЌЕ ПОПУШТАТ И ЌЕ ИСПРАТАТ ТЕНКОВИ „ЛЕОПАРД“ И „АБРАМС“ ВО УКРАИНА

Германија одлучи да испрати тенкови „леопард 2“ во Украина и да им дозволи на други земји како Полска да го направат истото, додека САД би можеле да и ...
ГЕРМАНИЈА НАЈАВИ ДЕКА НЕМА ДА ЈА БЛОКИРА ПОЛСКА АКО САКА ДА ИСПРАТИ ТЕНКОВИ ВО УКРАИНА

ГЕРМАНИЈА НАЈАВИ ДЕКА НЕМА ДА ЈА БЛОКИРА ПОЛСКА АКО САКА ДА ИСПРАТИ ТЕНКОВИ ВО УКРАИНА

Германија нема да ја блокира Полска ако таа одчучи да испрати тенкови „леопард“ во Украина, изјави германската министерка за одбрана Аналена Бербок. М ...
НЕМА ДОГОВОР ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ТЕНКОВИ, САД ЈА ПОВИКАА УКРАИНА ДА СЕ ВОЗДРЖИ ОД ГОЛЕМА ОФАНЗИВА ПРОТИВ РУСКИТЕ СИЛИ

НЕМА ДОГОВОР ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ТЕНКОВИ, САД ЈА ПОВИКАА УКРАИНА ДА СЕ ВОЗДРЖИ ОД ГОЛЕМА ОФАНЗИВА ПРОТИВ РУСКИТЕ СИЛИ

Западните сојузници денеска ги намалија надежите на Украина за брза испорака на модерни борбени тенкови со кои би ја зајакнала својата огнена моќ за п ...
ДАЈТЕ НИ ТЕНКОВИ, ПОВИКА ЗЕЛЕНСКИ ПРЕД ДЕНЕШНАТА СРЕДБА НА 50 ДРЖАВИ ВО ГЕРМАНИЈА

ДАЈТЕ НИ ТЕНКОВИ, ПОВИКА ЗЕЛЕНСКИ ПРЕД ДЕНЕШНАТА СРЕДБА НА 50 ДРЖАВИ ВО ГЕРМАНИЈА

Украинскиот претседател Володимир Зеленски упати директен апел до Германија да испорача тенкови, во пресрет на денешната средба на 50 држави во америк ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ