Таг: возен ред

1 2 10 / 11 НАПИСИ
АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ ДО 20 ЧАСОТ

АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ ДО 20 ЧАСОТ

Автобусите на ЈСП „Скопје“ од денеска ќе возат до 20 часот по одлуката на Владата за зголемување на полицискиот час, кој од денеска ќе трае од 20 до 5 ...
ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ГО ПРОМЕНИ ВОЗНИОТ РЕД НА ПАТНИЧКИТЕ ВОЗОВИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ГО ПРОМЕНИ ВОЗНИОТ РЕД НА ПАТНИЧКИТЕ ВОЗОВИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Воведувањето полициски час предизвика промени во патничкиот возен ред на Македонски железници. Наместо во 14:30 и 20:10 часот, возовите до Битола ќе ...
СТАРТУВАШЕ НОВИОТ ПАТНИЧКИ ВОЗЕН РЕД НА МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ, ВО СТРАНСТВО САМО ДО ПРИШТИНА, НО И НЕГО ГО ИМА РЕТКО

СТАРТУВАШЕ НОВИОТ ПАТНИЧКИ ВОЗЕН РЕД НА МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ, ВО СТРАНСТВО САМО ДО ПРИШТИНА, НО И НЕГО ГО ИМА РЕТКО

Од денес, 13-ти декември стапи на сила новиот патнички возен ред на Македонски железници. Со него нема големи промени, останува да сообраќаат истиот б ...
ЈСП „СКОПЈЕ“ СО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗАГУБА ПОРАДИ КОВИД-19, 62 ОТСТО ПОМАЛКУ ПАТНИЦИ ВО АВТОБУСИТЕ

ЈСП „СКОПЈЕ“ СО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗАГУБА ПОРАДИ КОВИД-19, 62 ОТСТО ПОМАЛКУ ПАТНИЦИ ВО АВТОБУСИТЕ

За 62,5 отсто е намален бројот на патници во јавниот превоз од почетокот на пандемија на ковид-19 до сега. Од март до септември во автобусите на ЈСП „ ...
ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ ПОГОЛЕМ БРОЈ АВТОБУСИ, НАЈАВИ ЈСП „СКОПЈЕ“

ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ ПОГОЛЕМ БРОЈ АВТОБУСИ, НАЈАВИ ЈСП „СКОПЈЕ“

Поголем број автобуси ќе бидат пуштени од денеска на дел од линиите, најавуваат од ЈСП „Скопје“ и велат дека наместо според саботен возен ред, поголем ...
ОД УТРЕ ЗА СТУДЕНТИТЕ ПАК БЕСПЛАТНО ВОЗЕЊЕ ВО ЈСП „СКОПЈЕ“, ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ И УЧЕНИЦИТЕ УШТЕ НЕ

ОД УТРЕ ЗА СТУДЕНТИТЕ ПАК БЕСПЛАТНО ВОЗЕЊЕ ВО ЈСП „СКОПЈЕ“, ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ И УЧЕНИЦИТЕ УШТЕ НЕ

Од утре, студентите повторно ќе можат бесплатно да се возат со автобусите од јавниот превоз во Скопје. Од ЈСП „Скопје“ соопштија дека од утре продолжу ...
ОД УТРЕ ВОЗОВИТЕ ЌЕ СООБРАЌААТ И ПОПЛАДНЕ

ОД УТРЕ ВОЗОВИТЕ ЌЕ СООБРАЌААТ И ПОПЛАДНЕ

Скратениот полициски час заради заштита од корнавирусот предизвика ново поместување на возниот ред на Македонски Железници АД Транспорт. Останува исти ...
ОД УТРЕ НАУТРО ЌЕ ИМА ПОВЕЌЕ АВТОБУСИ, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ПО ПОПЛАКИТЕ ОД ГРАЃАНИТЕ ЗА ГУЖВИ

ОД УТРЕ НАУТРО ЌЕ ИМА ПОВЕЌЕ АВТОБУСИ, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ПО ПОПЛАКИТЕ ОД ГРАЃАНИТЕ ЗА ГУЖВИ

Од утре во утринските часови ќе има зголемен број на автобуси, велат од ЈСП „Скопје“. Откако утрово граѓаните реагираа дека не можеле да се качат во в ...
ОД УТРЕ ЈСП „СКОПЈЕ“ ЌЕ ВОЗИ СО РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

ОД УТРЕ ЈСП „СКОПЈЕ“ ЌЕ ВОЗИ СО РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

Од утре автобусите на ЈСП „Скопје“ и на приватните превозници ќе возат со редуциран возен ред, односно според распоредот кој важи за време на зимскиот ...
ОД СКОПЈЕ МЕЃУНАРОДЕН ВОЗ ИМА САМО ЗА ПРИШТИНА

ОД СКОПЈЕ МЕЃУНАРОДЕН ВОЗ ИМА САМО ЗА ПРИШТИНА

Од ноќеска стапи на сила новиот возен ред на Македонски железници, кој ќе важи следните 12 месеци. Нема поголеми промени во тргнувањето на патнички во ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ