Таг: врнежи

ПАТОТ ТЕТОВО-ЈАЖИНЦЕ ВО ПРЕКИН ПО СИНОЌЕШНИТЕ ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, СЕЛОТО ДОБРОШТЕ СПАСЕНО ОД ПОПЛАВА

ПАТОТ ТЕТОВО-ЈАЖИНЦЕ ВО ПРЕКИН ПО СИНОЌЕШНИТЕ ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, СЕЛОТО ДОБРОШТЕ СПАСЕНО ОД ПОПЛАВА

По обилните дождови кои зафатија дел од Полошкиот регион, во прекин е регионалниот пат Тетово-Јажинце кон границата со Косово меѓу селата Доброште и О ...
ПОПЛАВИТЕ УРНАА ВИЈАДУКТ НА АВТОПАТ ВО ИТАЛИЈА, ДВЕ ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ФРАНЦИЈА

ПОПЛАВИТЕ УРНАА ВИЈАДУКТ НА АВТОПАТ ВО ИТАЛИЈА, ДВЕ ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ФРАНЦИЈА

Две лица загинаа во Франција, а во Италија се урна вијадукт на автопат откако силно невреме го погоди регионот викендов, предизвикувајќи поплави и лиз ...
НИКАДЕ ВО СВЕТ ДОДЕКА ВРНЕ СНЕГ ПАТИШТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСТИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ ГАЈУР КАДРИУ

НИКАДЕ ВО СВЕТ ДОДЕКА ВРНЕ СНЕГ ПАТИШТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСТИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ ГАЈУР КАДРИУ

Попладнево речиси сите патни правци низ земјава се со снежни наноси. На автопатот „Пријателство“ никаде немаше камионите кои фрлаат песок. Од Гевгелиј ...
СНЕГ ДО ЧЕТВРТОК И ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 10, ОД ПЕТОК ЗАТОПЛУВАЊЕ

СНЕГ ДО ЧЕТВРТОК И ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 10, ОД ПЕТОК ЗАТОПЛУВАЊЕ

Врнежите на снег ќе траат до четврток до кога земјава ќе биде под влијание на ладен бран и температури до минус 10 степени. Затоплување се очекува од ...
ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА ОТСЕЧЕНА ОД СНЕГ, МВР АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ТРГА НА ПАТ

ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА ОТСЕЧЕНА ОД СНЕГ, МВР АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ТРГА НА ПАТ

Врнежите од снег во западните делови на земјава, попладнево ги отсекоа од сообраќај дел од патиштата. Забрана за движење на тешки и на патнички возила ...
ЗАТОПЛУВАЊЕ ВО ПЕТОК, ПА ПОВТОРНО СТУДЕНО ЗА ВИКЕНД

ЗАТОПЛУВАЊЕ ВО ПЕТОК, ПА ПОВТОРНО СТУДЕНО ЗА ВИКЕНД

Ветровито и облачно време ќе се задржи и утре, но нема да има врнежи, велат од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија (УХМР). Синоптичарит ...
6 / 6 НАПИСИ