Таг: заговор

УКРАИНА УАПСИ ЖЕНА ЗА РУСКИ ЗАГОВОР ЗА АТЕНТАТ ВРЗ ЗЕЛЕНСКИ

УКРАИНА УАПСИ ЖЕНА ЗА РУСКИ ЗАГОВОР ЗА АТЕНТАТ ВРЗ ЗЕЛЕНСКИ

Украинската служба за безбедност соопшти дека една жена е уапсена поради руски заговор за убиство на претседателот Володимир Зеленски. Службата соопшт ...
ТРАМП СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ПО ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ЗАГОВОР ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020, СЛЕДНОТО РОЧИШТЕ Е НА 28 АВГУСТ

ТРАМП СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ПО ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ЗАГОВОР ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020, СЛЕДНОТО РОЧИШТЕ Е НА 28 АВГУСТ

Експретседателот на САД Доналд Трамп замина од судот во Вашингтон откако се изјасни за невин по обвиненијата во кои се тврди дека имал заговор за пони ...
ТРАМП ЌЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУД ТРЕТПАТ ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ, ЌЕ ГО ОБВИНАТ ЗА ЗАГОВОР ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

ТРАМП ЌЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУД ТРЕТПАТ ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ, ЌЕ ГО ОБВИНАТ ЗА ЗАГОВОР ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

Во Вашингтон се засилени безбедносните мерки во пресрет на вечерашното судско сослушување, на кое Доналд Трамп и формално ќе биде обвинет за заговор з ...
ГРАЃАНИТЕ НА РАЈХОТ СЕ ПРЕТВОРИ ОД ГРУПА БУДАЛИ ВО РАДИКАЛНО ДВИЖЕЊЕ КОЕ ПЛАНИРАШЕ ДРЖАВЕН УДАР ВО ГЕРМАНИЈА

ГРАЃАНИТЕ НА РАЈХОТ СЕ ПРЕТВОРИ ОД ГРУПА БУДАЛИ ВО РАДИКАЛНО ДВИЖЕЊЕ КОЕ ПЛАНИРАШЕ ДРЖАВЕН УДАР ВО ГЕРМАНИЈА

Рајхсбиргер долго време беше предмет на национален потсмев, чии припадници се сметаа за обични будали. Дваесет и петмина членови на ова движење денеск ...
ВО ГЕРМАНИЈА УАПСЕНИ 25 ЕКСТРЕМНИ ДЕСНИЧАРИ И БИВШИ ОФИЦЕРИ КОИ ПЛАНИРАЛЕ ДРЖАВЕН УДАР И ФОРМИРАЊЕ НОВО ЦАРСТВО НА ЧЕЛО СО ПРИНЦОТ ХАЈНРИХ

ВО ГЕРМАНИЈА УАПСЕНИ 25 ЕКСТРЕМНИ ДЕСНИЧАРИ И БИВШИ ОФИЦЕРИ КОИ ПЛАНИРАЛЕ ДРЖАВЕН УДАР И ФОРМИРАЊЕ НОВО ЦАРСТВО НА ЧЕЛО СО ПРИНЦОТ ХАЈНРИХ

Дваесет и пет луѓе се уапсени во рации низ Германија, осомничени дека сакале да ја соборат владата. Германските медиуми велат дека групата на крајни д ...
ТЕОРЕТИЧАРОТ НА ЗАГОВОРИ АЛЕКС ЏОНС МОРА ДА ПЛАТИ 965 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ТВРДЕЊАТА ДЕКА МАСАКРОТ ВО УЧИЛИШТЕТО ВО СЕНДИ ХУК Е ЛАГА

ТЕОРЕТИЧАРОТ НА ЗАГОВОРИ АЛЕКС ЏОНС МОРА ДА ПЛАТИ 965 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ТВРДЕЊАТА ДЕКА МАСАКРОТ ВО УЧИЛИШТЕТО ВО СЕНДИ ХУК Е ЛАГА

Американскиот теоретичар на заговори Алекс Џонс ќе мора да плати отштета од 965 милиони долари за лажните тврдења дека масакрот во основното училиште ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО АКЦИЈА ПРОТИВ АНТИВАКСЕРСКИ ЕКСТРЕМИСТИ ПОРАДИ СМРТНИ ЗАКАНИ КОН ПРЕМИЕРОТ НА САКСОНИЈА

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО АКЦИЈА ПРОТИВ АНТИВАКСЕРСКИ ЕКСТРЕМИСТИ ПОРАДИ СМРТНИ ЗАКАНИ КОН ПРЕМИЕРОТ НА САКСОНИЈА

Германската полиција изврши рации во источната покраина Саксонија откако премиерот Михаел Кречмер примил смртни закани поради поддршката за коронамерк ...
САКАЛЕ ДА ЈА КИДНАПИРААТ ГУВЕРНЕРКАТА НА МИЧИГЕН И ДА ЈА ПРЕЗЕМАТ ВЛАСТА, ФБИ УАПСИ ШЕСТ ЛИЦА

САКАЛЕ ДА ЈА КИДНАПИРААТ ГУВЕРНЕРКАТА НА МИЧИГЕН И ДА ЈА ПРЕЗЕМАТ ВЛАСТА, ФБИ УАПСИ ШЕСТ ЛИЦА

ФБИ објави дека спречил заговор за киднапирање на демократската гувернерка на Мичиген, Гречен Вимер. Официјални лица кажаа дека во заговорот учествува ...
8 / 8 НАПИСИ