Таг: заменик амбасадор

БРИТАНСКИОТ ЗАМЕНИК АМБАСАДОР ВО БУДИМПЕШТА ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА 37 ГОДИНИ

БРИТАНСКИОТ ЗАМЕНИК АМБАСАДОР ВО БУДИМПЕШТА ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА 37 ГОДИНИ

Заменик амбасадорот на Велика Британија во Будимпешта Стивен Дик почина од коронавирус, соопшти денеска британското министерство за надворешни работи. ...
1 / 1 НАПИСИ