Таг: здравствен дом Куманово

ВО КУМАНОВО ОДБИЛЕ ДА ПРЕГЛЕДААТ ПАЦИЕНТ СО ХЕПАТИТ Ц, КОМИСИЈАТА УТВРДИ ДИСКРИМИНАЦИЈА

ВО КУМАНОВО ОДБИЛЕ ДА ПРЕГЛЕДААТ ПАЦИЕНТ СО ХЕПАТИТ Ц, КОМИСИЈАТА УТВРДИ ДИСКРИМИНАЦИЈА

Лице кое се лекува со метадонска терапија за хепатит Ц, било дискриминирано од јавната установа Здравствен дом Куманово, која одбила да го прегледа и ...
ЛЕКАРОТ СЕ ИСЕЛИ ВО ГЕРМАНИЈА, ЗАТВОРОТ ОСТАНА БЕЗ ПОСТОЈАН ДОКТОР

ЛЕКАРОТ СЕ ИСЕЛИ ВО ГЕРМАНИЈА, ЗАТВОРОТ ОСТАНА БЕЗ ПОСТОЈАН ДОКТОР

Затворот во селото К`шање близу Куманово повеќе од еден месец нема постојан лекар, па за здравјето на осудените лица трипати неделно се грижат доктори ...
BANDAT E ZVËRLEVSKIT DHE ÇAVKOVIT ME PUSHKA MA TREMBËN FAMILJEN, THOTË KRYESHEFI I SPB KUMANOVË

BANDAT E ZVËRLEVSKIT DHE ÇAVKOVIT ME PUSHKA MA TREMBËN FAMILJEN, THOTË KRYESHEFI I SPB KUMANOVË

Kryeshefi i  SPB Kumanovë, Stojançe Veliçkoviq tha që trazira e mbrëmshme e familjes së tij, ka qenë me qëllim që ta trembin në lidhje me, siç thotë a ...
БАНДИТИТЕ НА ЗВРЛЕВСКИ И ЧАВКОВ СО ПУШКИ МИ ГО УПЛАШИЈА СЕМЕЈСТВОТО, ВЕЛИ НАЧАЛНИКОТ НА СВР КУМАНОВО

БАНДИТИТЕ НА ЗВРЛЕВСКИ И ЧАВКОВ СО ПУШКИ МИ ГО УПЛАШИЈА СЕМЕЈСТВОТО, ВЕЛИ НАЧАЛНИКОТ НА СВР КУМАНОВО

Началникот на СВР Куманово Стојанче Величковиќ обвини дека синоќешниот претрес на неговиот дом бил со цел да го заплашат за, како што вели, победата н ...
4 / 4 НАПИСИ