Таг: жртва

НАСТАВНИЧКА ОД ДЕЛЧЕВО ПЛАЧЕЈЌИ КАЖА ДЕКА МИСЛЕЛА УЧЕНИЦИТЕ ЌЕ БЕГААТ ОД НЕА ОТИ Е ЖРТВА НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО, НО ТИЕ КАКО РОЈ ПЧЕЛИ СЕ СОБРАЛЕ ОКОЛУ НЕА ЗА ПОДДРШКА

НАСТАВНИЧКА ОД ДЕЛЧЕВО ПЛАЧЕЈЌИ КАЖА ДЕКА МИСЛЕЛА УЧЕНИЦИТЕ ЌЕ БЕГААТ ОД НЕА ОТИ Е ЖРТВА НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО, НО ТИЕ КАКО РОЈ ПЧЕЛИ СЕ СОБРАЛЕ ОКОЛУ НЕА ЗА ПОДДРШКА

Наставничката Маријана Стоименовска од ОУ „Ванчо Прке“ од Делчево, која 20 години била тепана и психички малтретирана од сопругот, денеска во претстав ...
НА ОНИЕ КОИ ЌЕ УМРАТ ВО ВОЈНАТА ПРОТИВ УКРАИНА ЌЕ ИМ БИДАТ ПРОСТЕНИ СИТЕ ГРЕВОВИ, КАЖА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ

НА ОНИЕ КОИ ЌЕ УМРАТ ВО ВОЈНАТА ПРОТИВ УКРАИНА ЌЕ ИМ БИДАТ ПРОСТЕНИ СИТЕ ГРЕВОВИ, КАЖА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ

Рускиот патријарх Кирил изјави дека на оние што ќе се жртвуваат при извршувањето на својата војничка должност ќе им бидат простени од сите гревови. ...
МВР НЕ НАШЛО ТРАГИ НА ПОЧИНАТО ЛИЦЕ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ, СЕ ТРАГА ПО 60-ГОДИШНАТА ЖЕНА ШТО СЕ СМЕТАШЕ ЗА МРТВА

МВР НЕ НАШЛО ТРАГИ НА ПОЧИНАТО ЛИЦЕ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ, СЕ ТРАГА ПО 60-ГОДИШНАТА ЖЕНА ШТО СЕ СМЕТАШЕ ЗА МРТВА

Екипите на Министерството за внатрешни работи по направениот увид во опожарената куќа во селото Челопек, Старо Нагоричане не нашле траги на починато л ...
ПРВА ЖРТВА ОД ПОЖАРИТЕ, ЗАГИНА 60-ГОДИШНА ЖЕНА ОД СЕЛОТО ЧЕЛОПЕК, СТАРО НАГОРИЧАНЕ

ПРВА ЖРТВА ОД ПОЖАРИТЕ, ЗАГИНА 60-ГОДИШНА ЖЕНА ОД СЕЛОТО ЧЕЛОПЕК, СТАРО НАГОРИЧАНЕ

Шеесетгодишна жена од селото Челопек, Старо Нагоричане е првата жртва во пожарите кои ја зафатија земјава. Директорот на Центарот за управување со кри ...
СОПРУГОТ ЈА НАВРЕДУВАЛ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА НАЈДЕ РАБОТА, ЈА СЛЕДЕЛ, ЈА УЦЕНУВАЛ СО ДЕТЕТО И НА КРАЈ ЈА НАТЕПАЛ, А ЦЕНТАРОТ ЗА СОЦИЈАЛНА РАБОТА ЈА ОТКАЧИЛ

СОПРУГОТ ЈА НАВРЕДУВАЛ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА НАЈДЕ РАБОТА, ЈА СЛЕДЕЛ, ЈА УЦЕНУВАЛ СО ДЕТЕТО И НА КРАЈ ЈА НАТЕПАЛ, А ЦЕНТАРОТ ЗА СОЦИЈАЛНА РАБОТА ЈА ОТКАЧИЛ

1Жртва на семејно насилство на почетокот на овој месец, по бруталното претепувањето од сопругот, се обратила до Хелсиншкиот комитет за човекови права ...
ПОЛИЦИЈАТА Е НА ТРАГА НА ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ НА ТЕЛЕГРАМ

ПОЛИЦИЈАТА Е НА ТРАГА НА ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ НА ТЕЛЕГРАМ

Полицијата од секторот за компјутерски криминал длабоко е влезена во групата на апликацијата Телеграм и одамна веќе ја фатила трагата на дел од вулгар ...
ТЕТОВЧАНКА МОЛЕЛА ЗА ПОМОШ ДОДЕКА ЈА ТЕПАЛ СОПРУГОТ, ПОЛИЦИЈАТА НЕ ИНТЕРВЕНИРАЛА ОТИ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

ТЕТОВЧАНКА МОЛЕЛА ЗА ПОМОШ ДОДЕКА ЈА ТЕПАЛ СОПРУГОТ, ПОЛИЦИЈАТА НЕ ИНТЕРВЕНИРАЛА ОТИ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Тетовската полиција завчеравечер околу 22 часот не влегла да интервенира во семејна куќа во градот по пријава за тешко семејно насилство од жена, доде ...
ПОЧИНА УШТЕ ЕДНА ПОВРЕДЕНА ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ, ВКУПНО 16  ЗАГИНАТИ

ПОЧИНА УШТЕ ЕДНА ПОВРЕДЕНА ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ, ВКУПНО 16 ЗАГИНАТИ

На Клииниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување денес почина 19-годишната девојка од автобуската несреќа кај Ласкарци, што се случи на ...
ПОЧИНА И 50-ТА ЖРТВА ОД ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО КРАЈСТЧРЧ, МЕЃУ УБИЕНИТЕ И 3-ГОДИШНО И 4-ГОДИШНО ДЕТЕ

ПОЧИНА И 50-ТА ЖРТВА ОД ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО КРАЈСТЧРЧ, МЕЃУ УБИЕНИТЕ И 3-ГОДИШНО И 4-ГОДИШНО ДЕТЕ

Полицијата на Нов Зеланд соопшти дека почина и 50-та жртва на терористичкиот напад во Крајстчрч, кога во петокот 28-годишниот белец расист Брентон Хар ...
СТОКА ИМА, ПАРИ НЕМА ЗА КУРБАН БАЈРАМ ВО ТЕТОВО

СТОКА ИМА, ПАРИ НЕМА ЗА КУРБАН БАЈРАМ ВО ТЕТОВО

Блеење на стотици овци и кози, мукање на голем број крави и бикови - денес просторот околу стариот градски стадион во Тетово е претворен во голем сточ ...
10 / 10 НАПИСИ