Категорија: Спортски приказни

1 2 3 19 10 / 182 НАПИСИ
БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Откако го продаде на Пари Сен-Жермен за рекордни 222 милиони евра, Барселона покрена судска тужба против бразилскиот фудбалер Нејмар. Барселона го ту ...
ЗАСТРЕЛАН ФУДБАЛСКИОТ МЕНАЏЕР ЗДРАВКО МАМИЌ

ЗАСТРЕЛАН ФУДБАЛСКИОТ МЕНАЏЕР ЗДРАВКО МАМИЌ

Контроверзниот хрватски фудбалски функционер и менаџер Здравко Мамиќ бил застрелан со огнено оружје од непознат напаѓач во близина на гратчето Томисла ...
ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Златан Ибрахимовиќ би можел да биде најновото големо засилување за Манчестер јунајтед за оваа сезона и клубот најави дека договорот ќе биде потпишан у ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

Рафаел Надал се врати на првото место на АТП-листата по три години пауза, симнувајќи го од врвот Енди Мареј по 41 недела. Разликата помеѓу нив двајца ...
ГЕРМАНЕЦОТ СТУЏИНСКИ ПОБЕДИ НА ОХРИДСКИОТ МАРАТОН, ПОП АЦЕВ ВТОР

ГЕРМАНЕЦОТ СТУЏИНСКИ ПОБЕДИ НА ОХРИДСКИОТ МАРАТОН, ПОП АЦЕВ ВТОР

Германецот Александар Стуџиски победи на 31. издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој ја исплива патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид за 5 ...
ВАРДАР СО ДВА ГОЛА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШОТ ВО ИСТАНБУЛ

ВАРДАР СО ДВА ГОЛА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШОТ ВО ИСТАНБУЛ

Вардар со 2:0 го победи Фенербахче, во првиот натпревар од плејофот за пласман во групната фаза на Лига Европа. На арената „Филип Втори“ избраниците н ...
ВАРДАР ИМА РЕТКА ШАНСА ДА СТАНЕ ПРВИОТ ТИМ ВО ФАЗА НА ГРУПИ НА ЕВРОПСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ, ВЕЛИ НОВИОТ ТРЕНЕР ЈАНЕВСКИ

ВАРДАР ИМА РЕТКА ШАНСА ДА СТАНЕ ПРВИОТ ТИМ ВО ФАЗА НА ГРУПИ НА ЕВРОПСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ, ВЕЛИ НОВИОТ ТРЕНЕР ЈАНЕВСКИ

Новиот тренер на Вардар Чеде Јаневски вели дека „црвено-црните“ имаат ретка шанса да станат првиот тим што ќе обезбеди пласман во групна фаза од европ ...
ТРЕНЕРОТ ГОЦЕ СЕДЛОСКИ СИ ЗАМИНА ОД ВАРДАР ДВА ДЕНА ПРЕД ФЕНЕРБАХЧЕ

ТРЕНЕРОТ ГОЦЕ СЕДЛОСКИ СИ ЗАМИНА ОД ВАРДАР ДВА ДЕНА ПРЕД ФЕНЕРБАХЧЕ

Тренерот на Вардар Гоце Седлоски утринава поднесе оставка, само два дена пред дуелот од плејофот на Лига Европа против Фенербахче во Скопје, соопшти ф ...
ФЕДЕРЕР ЗАГУБИ ОД ЗВЕРЕВ ВО ФИНАЛЕТО ВО МОНТРЕАЛ

ФЕДЕРЕР ЗАГУБИ ОД ЗВЕРЕВ ВО ФИНАЛЕТО ВО МОНТРЕАЛ

Германецот Александер Зверев стана самиот третиот тенисер што го победил Роџер Федерер годинава, откако 20-годишниот Германец го победи Швајцарецот во ...
САМСОНЕНКО СИ ОДИ ОД ВАРДАР

САМСОНЕНКО СИ ОДИ ОД ВАРДАР

Сергеј Самсоненко се повлекува од трите спортски клуба Вардар, соопшти рускиот бизнисмен преку писмо објавено од „Македонски спорт“. Тој вели дека ќе ...
1 2 3 19 10 / 182 НАПИСИ