Категорија: Дописна мрежа

1 351 352 353 354 355 454 3530 / 4535 НАПИСИ
ГОРИ БОРОВА ШУМА НАД ЗАЈАС, ОГНОТ СЕ ШИРИ КОН КУЌИТЕ

ГОРИ БОРОВА ШУМА НАД ЗАЈАС, ОГНОТ СЕ ШИРИ КОН КУЌИТЕ

Гори борова шума и сува трева во близина на кичевските села Зајас и Страгомишта, а пожарот се заканува да ги зафати и куќите. Од противпожарната брига ...
ДОСТА ГО УНИШТУВАТЕ КАРПОШ ЗА ДА ПРОФИТИРАТЕ, ВЕЛАТ ГРАЃАНИТЕ ЗА НОВИОТ ПЛАН ЗА КАРПОШ 3, КОЈ ПРЕДВИДУВА 11 НОВИ ЗГРАДИ

ДОСТА ГО УНИШТУВАТЕ КАРПОШ ЗА ДА ПРОФИТИРАТЕ, ВЕЛАТ ГРАЃАНИТЕ ЗА НОВИОТ ПЛАН ЗА КАРПОШ 3, КОЈ ПРЕДВИДУВА 11 НОВИ ЗГРАДИ

Престанете да градите и да профитирате од уништувањето на Карпош, им порачаа жителите на скопската населба Карпош 3 на општинарите, на денешната јавна ...
ГРАДИНКИТЕ НА СТЕВЧЕ ВО КАРПОШ НЕМА ДА РАБОТАТ ВТОРА СМЕНА

ГРАДИНКИТЕ НА СТЕВЧЕ ВО КАРПОШ НЕМА ДА РАБОТАТ ВТОРА СМЕНА

Градинките на територијата на Општина Карпош од 1 септември нема да работат во две смени. Градоначалникот Стевчо Јакимовски кажа дека ја поддржува иде ...
ЗМИИ ЌЕ ГИ ИЗЕДАТ КУМАНОВЦИ ШТО САКААТ ДА СЕ ПРОВЕРАТ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

ЗМИИ ЌЕ ГИ ИЗЕДАТ КУМАНОВЦИ ШТО САКААТ ДА СЕ ПРОВЕРАТ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Змии ќе ги изедат вработените во подрачното оддление на Министерството за правда и граѓаните на Куманово, кои сакаат да извршат увид во избирачкиот сп ...
„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

Винарската визба „Повардарие“ поднесе кривична пријава за измама и злоупотреба на службената положба и овластувања против поранешниот министер за земј ...
ЗАЕВ ГО ПРOШИРИ СПИСОКОТ ЗА НАДОМЕСТ ЗА СТЕЧАЈЦИТЕ

ЗАЕВ ГО ПРOШИРИ СПИСОКОТ ЗА НАДОМЕСТ ЗА СТЕЧАЈЦИТЕ

Премиерот Зоран Заев на последната средба со стечајците го прифатил барањето списокот за надомест до нивно пензиионирање да се прошири и со останатите ...
ЦЕЛО МААЛО СМРДИ ОД ДИВ СТОЧЕН ПАЗАР ПРЕД ПОРТИ, ТЕУТА АРИФИ ГИ ДАДЕ КУРБАН ТЕТОВЦИ

ЦЕЛО МААЛО СМРДИ ОД ДИВ СТОЧЕН ПАЗАР ПРЕД ПОРТИ, ТЕУТА АРИФИ ГИ ДАДЕ КУРБАН ТЕТОВЦИ

Жители од Тетово кои живеат во близината на стариот градски стадион и оваа година негодуваат што во близина на нивните куќи се продава добиток. Во пре ...
ТРЕСКАВЕЦ Е СПАСЕН, НО ПИРОМАНИ ГО ПЕПЛОСАА ШУМСКОТО БОГАТСТВО КАЈ ПРИЛЕП

ТРЕСКАВЕЦ Е СПАСЕН, НО ПИРОМАНИ ГО ПЕПЛОСАА ШУМСКОТО БОГАТСТВО КАЈ ПРИЛЕП

Ноќеска по втор ова лето е спасен манастирот Трескавец кај Прилеп, но опожарени се многу викенд куќи во месноста Заград. Како што истакнуваат од Проти ...
16 ГОДИНИ ЧЕКАМЕ ПРАВДА ЗА СВЕТЕ И БОГЕ, ВЕЛАТ СЕМЕЈСТВАТА НА УБИЕНИТЕ КАЈ БРИОНИ

16 ГОДИНИ ЧЕКАМЕ ПРАВДА ЗА СВЕТЕ И БОГЕ, ВЕЛАТ СЕМЕЈСТВАТА НА УБИЕНИТЕ КАЈ БРИОНИ

На селските гробишта во Челопек и пред разурнатиот мотел во месноста Бриони се одбележа 16-годишнината од загинувањето на Светослав Трпковски и Боге И ...
СЕ РАСПАЃА МУЗЕЈОТ НА ВОДА ВО ЗАЛИВОТ НА КОСКИТЕ ВО ОХРИД

СЕ РАСПАЃА МУЗЕЈОТ НА ВОДА ВО ЗАЛИВОТ НА КОСКИТЕ ВО ОХРИД

Музејот на вода во Заливот на коските кај Градиште, еден од најатрактивните и најпосетени локалитети во Охрид, се распаѓа. Оваа реплика на праисториск ...
1 351 352 353 354 355 454 3530 / 4535 НАПИСИ