Категорија: Дописна мрежа

1 359 360 361 362 363 454 3610 / 4535 НАПИСИ
СО ПЦОВКИ ИЗБРКАНА ЕКИПА НА ЛОКАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА ДА НЕ ИЗВЕСТУВА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ВО ОПШТИНА НОВО СЕЛО

СО ПЦОВКИ ИЗБРКАНА ЕКИПА НА ЛОКАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА ДА НЕ ИЗВЕСТУВА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ВО ОПШТИНА НОВО СЕЛО

На новинарската екипа на струмичката телевизија Канал ВИС ѝ беше забрането да ја следи седницата на Советот на Општина Ново село, на која што се распр ...
СЕ КААМ ШТО СЕ СЛУЧИ ВАКОВ НАСТАН, РЕЧЕ БОБАН ИЛИЌ, ОБВИНЕТ ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕ НА 4-ГОДИШНИОТ АЛМИР

СЕ КААМ ШТО СЕ СЛУЧИ ВАКОВ НАСТАН, РЕЧЕ БОБАН ИЛИЌ, ОБВИНЕТ ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕ НА 4-ГОДИШНИОТ АЛМИР

Бобан Илиќ, обвинет за убиството со умисла на четиригодишниот Алмир Алиу пред Здравствениот дом во Куманово, денеска во своја одбрана пред судскиот со ...
БАГЕРИ ВЛЕГОА МЕЃУ ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР, СЕ ЧИСТИ ШУТОТ И ЃУБРЕТО ОД „СКОПЈЕ 2014“

БАГЕРИ ВЛЕГОА МЕЃУ ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР, СЕ ЧИСТИ ШУТОТ И ЃУБРЕТО ОД „СКОПЈЕ 2014“

Од утрово во Вардар, покрај галиите на потегот од Камен мост до „Холидеј Ин“ во водата има багери. Од Град Скопје велат дека се чисти коритото на река ...
НЕМА РЕВИЗИЈА НА ФИНАСИСКОТО РАБОТЕЊЕ, БАЗЕНОТ ВО КАРПОШ ЗАТВОРЕН ПОРАДИ МЕНУВАЊЕ НА ВОДАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ПЕРИНСКИ

НЕМА РЕВИЗИЈА НА ФИНАСИСКОТО РАБОТЕЊЕ, БАЗЕНОТ ВО КАРПОШ ЗАТВОРЕН ПОРАДИ МЕНУВАЊЕ НА ВОДАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ПЕРИНСКИ

Нема ревизија на финансиското работење на „Вип Базенот“ во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Карпош. Тој е затворен поради редовен летен ремонт. ...
СЕМЕЈСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ РЕЖИСЕР МЕТО ПЕТРОВСКИ ВО ДОБРА СОСТОЈБА

СЕМЕЈСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ РЕЖИСЕР МЕТО ПЕТРОВСКИ ВО ДОБРА СОСТОЈБА

По 48-часовна потрага, семејството го најде режисерот Мето Петровски (85) кој, болен од Алцхајмерова болест, се беше изгубил во трговскиот центар „Леп ...
СЕМЕЈСТВОТО БАРА ПОМОШ ВО ПОТРАГАТА ПО РЕЖИСЕРОТ МЕТО ПЕТРОВСКИ, БОЛЕН ОД АЛЦХАЈМЕРОВА БОЛЕСТ

СЕМЕЈСТВОТО БАРА ПОМОШ ВО ПОТРАГАТА ПО РЕЖИСЕРОТ МЕТО ПЕТРОВСКИ, БОЛЕН ОД АЛЦХАЈМЕРОВА БОЛЕСТ

Семејството на еден од најистакнатите македонски  режисери на документарни филмови, Мето Петровски (85), од вчера напладне трага по својот татко и соп ...
И ДОЈРАНЧАНИ СЕ ИЗЈАСНИЈА ПРОТИВ ОТВОРАЊЕ РУДНИЦИ И ЗА СТОПИРАЊЕ НА КАЗАНДОЛ

И ДОЈРАНЧАНИ СЕ ИЗЈАСНИЈА ПРОТИВ ОТВОРАЊЕ РУДНИЦИ И ЗА СТОПИРАЊЕ НА КАЗАНДОЛ

Жителите на Дојран се изјаснија дека се против отварање рудници во нивната општина, а побараа и стопирање на работата на рударскиот комплекс „Казандол ...
ДВА ЕР ТРАКТОРA ГАСАТ ПОЖАР КАЈ РАДУША, ЧЕТИРИ ЧАСА ГОРИ БОРОВА ШУМА

ДВА ЕР ТРАКТОРA ГАСАТ ПОЖАР КАЈ РАДУША, ЧЕТИРИ ЧАСА ГОРИ БОРОВА ШУМА

Ер тракторите на Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) се вклучени во гасењето на пожар кој што избил во 15.40 часот во близина на Радуша. Пожарот ...
БОМБАТА ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА СО ДЕТОНАЦИЈА УНИШТЕНА КАЈ ШТИП

БОМБАТА ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА СО ДЕТОНАЦИЈА УНИШТЕНА КАЈ ШТИП

АРМ и Дирекцијата за заштита и спасување со детонација ја уништија бомбата која беше најдена пред еден месец кај Штип, без да предизвика последици по ...
МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНА ДВОКАТНИОТ ОХРИДСКИ АВТОБУС

МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНА ДВОКАТНИОТ ОХРИДСКИ АВТОБУС

Двокатниот автобус што на Охрид во 2013 година му го отстапи Владата на Македонија мистериозно исчезна.  Автобусот беше дел од нарачката на двокатните ...
1 359 360 361 362 363 454 3610 / 4535 НАПИСИ