Категорија: Дописна мрежа

1 382 383 384 385 386 482 3840 / 4818 НАПИСИ
ЈСП НЕМА ДА ГИ ВРАЌА ЖЕТОНИТЕ ПО УРНЕКОТ НА СИНИТЕ КАРТОНИ

ЈСП НЕМА ДА ГИ ВРАЌА ЖЕТОНИТЕ ПО УРНЕКОТ НА СИНИТЕ КАРТОНИ

Во автобусите на ЈСП„Скопје“ нема да се враќаат жетоните за плаќање на превозот. Електронските картички „Моја скопска“ ги има и во билетарниците и во ...
ПРЕГАЗЕНА ЖЕНА ВО ДЕБАР МААЛО, ГРАЃАНИТЕ БАРААТ КОЦЕ И АНДРЕЈ ДА ГО ОГРАНИЧАТ ДОТУРОТ НА СТОКА

ПРЕГАЗЕНА ЖЕНА ВО ДЕБАР МААЛО, ГРАЃАНИТЕ БАРААТ КОЦЕ И АНДРЕЈ ДА ГО ОГРАНИЧАТ ДОТУРОТ НА СТОКА

Утрово прегазена е жена на улицата Антоние Грубишиќ, во близина на Министерството за култура. Жената е прегазена од комбе за дотур на стока. Граѓан ...
ГРАД СКОПЈЕ ДАВА 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, ТВРДАТ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ, ОД ГРАДОТ НЕГИРААТ

ГРАД СКОПЈЕ ДАВА 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, ТВРДАТ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ, ОД ГРАДОТ НЕГИРААТ

Град Скопје ќе му даде 3,5 милиони евра на ЈСП „Скопје”, за доизградба на панорамското тркало, тврдат од советничката група на СДСМ во Советот на Град ...
ДОЈДЕ ТАТКОТО, ГО ФАТИ ЗА РАКА И МИРНО ЗАМИНА ДОМА, ВЕЛАТ СВЕДОЦИ ЗА УБИЕЦОТ СО ЧЕКАН ВО ВЕЛЕС

ДОЈДЕ ТАТКОТО, ГО ФАТИ ЗА РАКА И МИРНО ЗАМИНА ДОМА, ВЕЛАТ СВЕДОЦИ ЗА УБИЕЦОТ СО ЧЕКАН ВО ВЕЛЕС

Велешанецот С.В. (46) кој ноќеска ги нападна соседите со чекан и уби еден, а повреди уште четворица, на крај бил сопрен од неговиот татко, кој го фати ...
МИСТЕРИЈА Е ЗОШТО ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ЗАГИНАА 4 ИСКУСНИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ ВО КРУШЕВО

МИСТЕРИЈА Е ЗОШТО ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ЗАГИНАА 4 ИСКУСНИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ ВО КРУШЕВО

Четворица искусни параглајдеристи загинаа на годинешното Меѓународно првенство во параглајдерство во Крушево и исто толку пилоти добиле тешки повреди. ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МИ ДАДЕ ИЛЈАДАРКА ДА ГЛАСАМ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОЧЕШЕ КАВАДАРЧАНЕЦОТ МЕМЕДОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МИ ДАДЕ ИЛЈАДАРКА ДА ГЛАСАМ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОЧЕШЕ КАВАДАРЧАНЕЦОТ МЕМЕДОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

Кавадарчанецот Сали Мемедов денеска сведочеше дека градоначалникот Александар Панов извадил илјада денари од фиока и му ги дал за да гласа за ВМРО-ДПМ ...
КОЛКУ ЧИНИ „БИТ ФЕСТ“ Е СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА, ЗНАЕ САМО ТАЛЕСКИ

КОЛКУ ЧИНИ „БИТ ФЕСТ“ Е СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА, ЗНАЕ САМО ТАЛЕСКИ

„Бит Фест“ се организира со пари од граѓаните, а Општината со години во тајност ја држи сумата која ја троши за настаните на битолското културно лето. ...
СЕ ГОРАТ МИЛИОНИ СО ПАЛЕЊЕТО НА ОТПАДОТ ОД ЛОЗЈАТА

СЕ ГОРАТ МИЛИОНИ СО ПАЛЕЊЕТО НА ОТПАДОТ ОД ЛОЗЈАТА

Се горат милиони со палењето на отпадот од лозјата, реагираат екологистите од еколошкото друштво „Еко-живот” од Кавадарци. Претседателот Роберто Париз ...
НЕ МОЖАТ ДА СИ ВЛЕЗАТ ДОМА ОД ДУПКАТА НА „БЕГ” ЗА ПРОМЕНА НА ТОПЛОВОД СРЕДЕ СКОПЈЕ

НЕ МОЖАТ ДА СИ ВЛЕЗАТ ДОМА ОД ДУПКАТА НА „БЕГ” ЗА ПРОМЕНА НА ТОПЛОВОД СРЕДЕ СКОПЈЕ

Жителите на зградата на Кеј 13 Ноември број 76 во Маџир Маало не можат да си влезат дома, бидејќи улицата е ископана за градежни работи кои ги изведув ...
ПОЛА ТЕТОВО НЕМА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ,  ПОЛА СО ЦРЕВА ГИ МИЈАТ УЛИЦИТЕ

ПОЛА ТЕТОВО НЕМА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ,  ПОЛА СО ЦРЕВА ГИ МИЈАТ УЛИЦИТЕ

Како дваесетина години наназад, така и оваа година тетовци се мачат со недостаток од вода за пиење. На температири од 40 степени делови од градот со ч ...
1 382 383 384 385 386 482 3840 / 4818 НАПИСИ