Категорија: Дописна мрежа

1 485 486 487 488 489 501 4870 / 5010 НАПИСИ
ШАРЕНИОТ РЕВОЛУЦИОНЕР СТЕВАНОСКИ ЈА ОБВИНИ ПОЛИЦИЈАТА ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ ДОКАЗИ

ШАРЕНИОТ РЕВОЛУЦИОНЕР СТЕВАНОСКИ ЈА ОБВИНИ ПОЛИЦИЈАТА ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ ДОКАЗИ

Активистот на Шарената револуција, прилепскиот адвокат Жаре Стевановски, смета дека одредени службеници на МВР извршиле фалсификување на добар дел од ...
ЕДИНСТВЕН КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ Е ПРИТВОРОТ, ВЕЛИ СОВЕТНИЧКАТА ИЛИЕВСКА

ЕДИНСТВЕН КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ Е ПРИТВОРОТ, ВЕЛИ СОВЕТНИЧКАТА ИЛИЕВСКА

На градоначалникот Владимир Талески тесна ќе му биде „Широка“, за брзо, рече советничката Габриела Илиевска од ВМРО-Народна Партија од советничката го ...
СТАРОГРАДСКА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ УРИВА ЗА ЗГРАДА

СТАРОГРАДСКА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ УРИВА ЗА ЗГРАДА

Една од најстарите куќи со градска архитектура во строгиот центар на Скопје денеска почна да се урива, за на нејзино место да се изгради станбено-дело ...
АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

Членови на струмичките граѓански здруженија изведоа пародија за најавениот проект на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски за изградба на 140 нови дет ...
ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД БИТОЛА СЕ СКАРАА СО ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД КИЧЕВО ПОРАДИ МАКЕДОНСКА ПОЛИТИКА

ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД БИТОЛА СЕ СКАРАА СО ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД КИЧЕВО ПОРАДИ МАКЕДОНСКА ПОЛИТИКА

Здружението за македонско-бугарско пријателство од Битола се огради од тројца свои членови кои одлучиле да преговараат за влез во политичка партија во ...
МЕСТО ВО УЧИЛИШНИТЕ КЛУПИ, ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ СЕДНАА ВО СОВЕТНИЧКИТЕ КЛУПИ

МЕСТО ВО УЧИЛИШНИТЕ КЛУПИ, ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ СЕДНАА ВО СОВЕТНИЧКИТЕ КЛУПИ

Тетовските гимназијалци од македонските паралелки, во очекување да се реши нивниот просторен проблем, часовите од наставата ги одржуваат во големата с ...
СТЕЧАЈЦИТЕ  ЌЕ ОДАТ НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ НА 11 ОКТОМВРИ

СТЕЧАЈЦИТЕ ЌЕ ОДАТ НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ НА 11 ОКТОМВРИ

Стечајните работници од Куманово ќе се приклучат на протестниот марш што опозицијата и невладините организации ќе го организираат на големиот празник ...
ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА И ПОНАТАМУ ОПСТОЈУВА

ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА И ПОНАТАМУ ОПСТОЈУВА

Дивата депонија на влезот во Тетово и понатаму преставува болна точка на градот. Најавите дека таа брзо ќе се расчисти откако беа тргнати блокадите ко ...
СЈО МОРА ДА РАБОТИ, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ, ПОРАЧА ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

СЈО МОРА ДА РАБОТИ, ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ, ПОРАЧА ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Амбасадорот на Европската унија Самуел Жбогар порача дека Специјалното јавно обвинителство е најдобрата алатка за одредување на одговорноста што произ ...
ДЕВОЈКАТА ШТО ГО ФРЛИ БЕБЕТО ВО РЕКА ЌЕ ОДГОВАРА КРИВИЧНО

ДЕВОЈКАТА ШТО ГО ФРЛИ БЕБЕТО ВО РЕКА ЌЕ ОДГОВАРА КРИВИЧНО

За убиство на дете при породување ќе одговара девојката од Матејче што го роди детето во веце шоља па го фрли во река. Девојката од липковското сел ...
1 485 486 487 488 489 501 4870 / 5010 НАПИСИ