Категорија: DUA TË THEM

1 2 3 4 28 20 / 279 НАПИСИ

“MANGUPA” DHE “SHIZIKË”

1 Katër vjet me radhë luftuan kundër planeve të paligjshme urbane që i sillte VMRO-DPMNE në orën katër të mëngjesit dhe - në fund u dorëzuan. LSDM pra ...

THIRR POLICINË

1 Pamja e parë - Fllad buzë luqenit, pak Oteshevë, pak Ohër.  Atje, e gjithë qeveria, të gjithë ambasadorët, politikanët, ministrat, gazetarët, ekspe ...

MEKANIZËM VËLLAZËROR

1 Edhe atëherë kur presidenti bullgar Rumen Radev deklaroi në mes të Brukselit se të gjithë duhet ta kenë të qartë se ardhmëria evropiane e Maqedonisë ...

S’KA HAJËR NGA DEVE BAIR

1 Çfarë po kërkonte Zaev në Bullgari, kur një ditë më parë Sofja i tha se nuk kishin ndërmend të hiqnin veton për fillimin e negociatave të Maqedonisë ...

PASTRIM MORRASH

1 Nëse fillimisht Angela Merkel dhe tani Joe Biden dhe Emanuel Macron nuk arrijnë të heqin veton e Bullgarisë për fillimin e bisedimeve të pranimit të ...

SHPRICER SIPAS PROTOKOLLIT

1 Provoni të vendosni në një fjali fjalët “BDI”, “bukur” dhe “shtet”. Kur dëgjon dikush lajmërimin se lideri i BDI-së Ali Ahmeti, të shtunën do të shp ...

TONI SALI

1 Maturanti Toni Sali vdiq në moshën 19 vjeçare. Dhjetë vjet luftoi me shtetin që të merrte numër amë. Drejtoria për udhëheqjen me librat amë nuk i je ...

OPTIMIZËM CINIK

1 Domethënë, na pret edhe një muaj pritje date. Edhe një Këshill i BE-së, Samit i BE-së apo sido që t’u quhen trupat që në mënyrë parimore po tallen m ...

LUPÇOJA DHE RAMIZI

1 Prokuororia themelore publike për përndjekjen e krimit dhe korrupsionit të organizuar ka ngritur aktakuzë kundër 4 personave për shoqatë kriminele d ...

NDERIME PËR VARHEJIN

1 Nga e gjithë ajo fryrje dhe dramë për takimin historik mes Hristijan Mickoskit dhe Stevo Pendarovskit doli vetëm një: VMRO-DPMNE nuk heq dorë nga a ...
1 2 3 4 28 20 / 279 НАПИСИ