Категорија: DUA TË THEM

1 2 3 4 5 19 30 / 181 НАПИСИ
GJARPËR NË MATKË

GJARPËR NË MATKË

1 Isha për disa ditë në një mbledhje gazetarësh në Sarajevë. Ndërkohë i ndjekja nga pak lajmet lokale. Ja se me çfarë merret Bosnja dhe Hercegovina, a ...
3 MUAJ MAKTHI

3 MUAJ MAKTHI

1Mirë atëherë, le të pushojmë. Të çlirohemi nga e pritura. Ndoshta datë për fillim të negociatave me BE-në do të ketë në tetor. Ndoshta deri në fund t ...
NË PRITJE TË SHQIPËRISË

NË PRITJE TË SHQIPËRISË

1Nëse do të isha ndonjë gjerman apo francez, ndërsa do të planifikoja pushimin e verës për të vendosur se cilit det t’i futesha, nuk do të më bëhej vo ...
DATË PËR NJË FIJE

DATË PËR NJË FIJE

1Ç’është për t’u habitur nëse Maqedonia nuk merr datën për fillimin e negociatave me BE-në në qershor? Dhe përse gëzohen ata që gëzohen? Vallë e bëjnë ...
PAVLE DHE TAMARA

PAVLE DHE TAMARA

1Mirë, Pavle dha dorëheqje. Po të tjerët? Kjo është përgjigja e të gjithë funksionarëve të përzgjedhur dhe të emëruar të cilët vazhdojnë të tërheqin ç ...
BISHT DEMI

BISHT DEMI

1Fakti se deputeti Pavle Bogoevski është fajtor për shkeljen e ligjit dhe blerjen e substancave të paligjshme nuk është aspak i kontestueshëm. Ai vetë ...
KAPE SALLONIN

KAPE SALLONIN

1Gjorge Ivanovi dhe Zoran Zaevi qëndrojnë njëri pranë tjetrit në platformën e aeroportit të Shkupit. Dhe heshtin. Presin që avioni i papës të nisë flu ...
PAQETË RUSE

PAQETË RUSE

1Ndërkohë që po shkruaj këtë, dy ditë para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, më vjen të çmendem, se më erdhi në majë të hundës të zihem me ...
NOBEL PËR BUDALLALLËK

NOBEL PËR BUDALLALLËK

1Аshtu siç filloi kryeministri Zaev të kërcënohet me spastrim, edhe funksionarët e LSDM-së morën nga një fshesë. Filluan të pastrojnë masivisht rrugët ...
GRUEVSKI PËR PRESIDENT

GRUEVSKI PËR PRESIDENT

1Në Maqedoni, ku ndodhin gjëra si ky rast ku ish kryeministri Nikolla Gruevski, i arratisur nga drejtësia, vazhdon të porositë intervista në televizio ...
1 2 3 4 5 19 30 / 181 НАПИСИ