Категорија: DUA TË THEM

1 3 4 5 6 7 32 50 / 314 НАПИСИ

30 PËRQIND

1 I gjithë shteti digjet, gjysma e Evropës erdhi që t’i shuajë zjarret, numrat e kovidit rriten shpejt, kurse zv.kryeministri Artan Grubi habitet se p ...

RRETH MAGJIK

1 Ku kemi arritur, vallë, me mësimet jetësore? Për shembull, çfarë kemi mësuar pas vërshimeve në Shipkovicë në gusht 2015, kur humbën jetën gjashtë ve ...

BOJAN M’U TEK

1 Oree, aq shumë janë frikësuar LSDM dhe VMRO-DPMNE nga qytetarët apartiakë, sa që prapë ranë dakord ta ndryshojnë rregulloren zgjedhore vetëm tre mua ...

ORA E MEKSHEJNIT

1 Eurokomisari për zgjerim Oli Ren në dhjetor 2007 ndaj pyetjes se kur do të fitonte Maqedonia një datë për negocim, tregonte barcaletën për kompozit ...

GJYKATËS BAKSHISHI

1 Ka mbaruar puna. Problemi me korrupsionin në gjyqësi dhe në përgjithësi në administratën shtetërore është gjetur. Nuk do të kishte korrupsion, nëse ...

“MANGUPA” DHE “SHIZIKË”

1 Katër vjet me radhë luftuan kundër planeve të paligjshme urbane që i sillte VMRO-DPMNE në orën katër të mëngjesit dhe - në fund u dorëzuan. LSDM pra ...

THIRR POLICINË

1 Pamja e parë - Fllad buzë luqenit, pak Oteshevë, pak Ohër.  Atje, e gjithë qeveria, të gjithë ambasadorët, politikanët, ministrat, gazetarët, ekspe ...

MEKANIZËM VËLLAZËROR

1 Edhe atëherë kur presidenti bullgar Rumen Radev deklaroi në mes të Brukselit se të gjithë duhet ta kenë të qartë se ardhmëria evropiane e Maqedonisë ...

S’KA HAJËR NGA DEVE BAIR

1 Çfarë po kërkonte Zaev në Bullgari, kur një ditë më parë Sofja i tha se nuk kishin ndërmend të hiqnin veton për fillimin e negociatave të Maqedonisë ...

PASTRIM MORRASH

1 Nëse fillimisht Angela Merkel dhe tani Joe Biden dhe Emanuel Macron nuk arrijnë të heqin veton e Bullgarisë për fillimin e bisedimeve të pranimit të ...
1 3 4 5 6 7 32 50 / 314 НАПИСИ