Категорија: DUA TË THEM

1 4 5 6 7 8 29 60 / 288 НАПИСИ

TAZI BE

 1 VMRO-ja bullgare, ajo e Karakaçanovit, lajmëron se do të bëjë revizion të ndarjes së pasaportave bullagare ndaj qytetarëve të Maqedonisë. Do t’ua m ...

TË PUSHOJMË PAK

1 Hajde, edhe një javë do të merremi me Bullgarinë. Karakaçanovin për “mirëmëngjes”, Zaharievën për “mirëdita” e Borisovin për “mirëmbrëma”, për gjumë ...

LE TA FSHIJMË

1 Le të flasim për të ardhmen. Të lirohemi nga shqetësimet e së kaluarës. Largimi i vetos bullgare për fillim të negociatave me BE-në ka çmimin e vet ...

BUUUUU-GARIA

1 Nuk ka datë për fillimin e negociatave me BE. Por Evropa vjen tek ne. Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi një paketë të re ekonomike, e cila përfsh ...

MINUTA 90

1 U lumturova shumë për fitoren e kombëtares së Maqedonisë mbi Xhorxhinë dhe shënimin e një suksesi historik me kualifikimin për Kampionatin evropian ...

EVROPO DOVIZHDANE

1 Në cilin kapitull të negociatave të BE qëndron detyrimi që të përshtatesh me ndjenjën dhe gjuhën kombëtare sipas kërkesave të ndonjë shteti anëtar? ...

ADMINISTRATË FASHISTE

1 Si mendon Bashkimi Evropian të mos përfshihet në atë çka Bullgaria po i bën Maqedonisë? Është turp për BE-në kur thotë: “Kjo është puna juaj!” Nuk ë ...

NGRIHU GOCE

1 Mos ndoshta Zaevi po e tepron paksa me frazat “vëllezërit dhe miqtë tanë nga Bullgaria”? Vallë, kështu thuhet në Marrëveshjen për marrëdhënie të mir ...

MILE KONTRA

1 Është shumë argëtuese të bësh shaka në kurriz të gomerëve. Edhe atyre që shesin qumësht gomerësh prej 50 deri në 100 euro litri u vjen për të qeshur ...

MOS ËSHTË I YNI?

1 Venko Filipçe del dhe thotë se katër spitale në shtet tashmë nuk kanë shtretër të lirë për të sëmurët me kovid-19 dhe se Klinika infektive në Shkup ...
1 4 5 6 7 8 29 60 / 288 НАПИСИ