Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 2 3 285 10 / 2842 НАПИСИ
НАТРАПНИК ВЛЕЗЕ ВО ВИНАРИЈА ВО ШПАНИЈА И ИСПУШТИ 60.000 ЛИТРИ ВИНО ВРЕДНО НАД ДВА МИЛИОНА ЕВРА

НАТРАПНИК ВЛЕЗЕ ВО ВИНАРИЈА ВО ШПАНИЈА И ИСПУШТИ 60.000 ЛИТРИ ВИНО ВРЕДНО НАД ДВА МИЛИОНА ЕВРА

Шпанска винарија пријави загуба од над два милиона евра откако неидентификувано лице влегло внатре и испуштило 60.000 литри вино. Од винаријата „Кепа ...
АМЕРИКАНЕЦ ЈА ТУЖИ ДРЖАВНАТА ЛОТАРИЈА, МУ РЕКЛЕ ДЕКА ПО ГРЕШКА ОСВОИЛ ЏЕКПОТ ОД 340 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

АМЕРИКАНЕЦ ЈА ТУЖИ ДРЖАВНАТА ЛОТАРИЈА, МУ РЕКЛЕ ДЕКА ПО ГРЕШКА ОСВОИЛ ЏЕКПОТ ОД 340 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Маж од Вашингтон кој мислел дека освоил џекпот од 340 милиони долари ја тужи американската лотарија Пауербол, која тврди дека по грешка ги објавилa не ...
БИ СЕ СРАМЕЛА КОГА БИ УНИШТИЛА ЛЕГЕНДАРНО ДЕЛО КАКО ШТО Е „САВА ЦЕНТАР“, ВЕЛИ АРХИТЕКТКАТА КОЈА РАБОТИ НА РЕНОВИРАЊЕ НА КОНГРЕСНИОТ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

БИ СЕ СРАМЕЛА КОГА БИ УНИШТИЛА ЛЕГЕНДАРНО ДЕЛО КАКО ШТО Е „САВА ЦЕНТАР“, ВЕЛИ АРХИТЕКТКАТА КОЈА РАБОТИ НА РЕНОВИРАЊЕ НА КОНГРЕСНИОТ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

Легендарниот белградски конгресен комплекс „Сава центар“, по две години темелна реконструкција е целосно реновиран, но задржани се препознатливите еле ...
ГРЦИЈА ЖЕСТОКО ЈА КРИТИКУВА НОВАТА СЕРИЈА НА „НЕТФЛИКС“ ЗА АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ, ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ВО ЉУБОВНА ВРСКА СО СВОЈОТ ПРИЈАТЕЛ ХЕФЕСТИОН

ГРЦИЈА ЖЕСТОКО ЈА КРИТИКУВА НОВАТА СЕРИЈА НА „НЕТФЛИКС“ ЗА АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ, ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ВО ЉУБОВНА ВРСКА СО СВОЈОТ ПРИЈАТЕЛ ХЕФЕСТИОН

Грчката министерка за култура Лина Мендони ја критикуваше новата серија на „Нетфликс“ за Александар Македонски, опишувајќи ја како „фикција со крајно ...
КИНА СИ ЈА ШТИТИ МУЗИЧКАТА СЦЕНА И НЕ ДОЗВОЛУВА НАСТАПИ НА ЅВЕЗДИ КАКО „КОЛДПЛЕЈ“ И ЏОН БОН ЏОВИ

КИНА СИ ЈА ШТИТИ МУЗИЧКАТА СЦЕНА И НЕ ДОЗВОЛУВА НАСТАПИ НА ЅВЕЗДИ КАКО „КОЛДПЛЕЈ“ И ЏОН БОН ЏОВИ

Фронтменот на „Колдплеј“ Крис Мартин на неодамнешниот концерт во Тајланд на публиката ѝ кажа дека многу искрено посакува да настапи во Кина. „Ветув ...
АМЕРИКАНСКИ АВИОН СЕ ВРАТИЛ ВО АМСТЕРДАМ ОТКАКО ВРЗ ПАТНИЦИТЕ ПОЧНАЛЕ ДА ПАЃААТ ЦРВИ

АМЕРИКАНСКИ АВИОН СЕ ВРАТИЛ ВО АМСТЕРДАМ ОТКАКО ВРЗ ПАТНИЦИТЕ ПОЧНАЛЕ ДА ПАЃААТ ЦРВИ

Авион кој летал од Амстердам за Детроит морал да се врати на аеродромот „Схипхол“ откако во кабината се појавиле црви. Инцидентот се случил вчера и во ...
БИТОЛЧАНЕЦОТ ТОМЕ ЛОЗАНОВСКИ НА 76 ГОДИНИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЌЕ ГО ИСКАЧУВА МОН БЛАН, А СЕКОЈ ВИКЕНД ГО ОТВОРА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „НЕОЛИЦА“

БИТОЛЧАНЕЦОТ ТОМЕ ЛОЗАНОВСКИ НА 76 ГОДИНИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЌЕ ГО ИСКАЧУВА МОН БЛАН, А СЕКОЈ ВИКЕНД ГО ОТВОРА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „НЕОЛИЦА“

И на снег, дожд, ветер, на високи и ниски температури, битолчанецот Томе Лозановски (76) заедно со колегата Славе Петрески (74) секој викенд и празник ...
НАЈСТАРАТА АМЕРИКАНКА НАПОЛНИ 116 ГОДИНИ И ЦЕЛИОТ ГРАД Ѝ ДОЈДЕ НА ПРОСЛАВАТА

НАЈСТАРАТА АМЕРИКАНКА НАПОЛНИ 116 ГОДИНИ И ЦЕЛИОТ ГРАД Ѝ ДОЈДЕ НА ПРОСЛАВАТА

Во малиот калифорниски град Вилис, роденденот на Иди Чекарели стана своевиден празник. Чекарели, која наполни 116 години на 5 февруари, е најстарата ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ГИ ПРЕЧЕКА ПРВИТЕ СТРАНСКИ ТУРИСТИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КОВИД ПАНДЕМИЈАТА, РУСИТЕ ПЛАЌАА 700 ЕВРА ЗА АРАНЖМАНОТ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ГИ ПРЕЧЕКА ПРВИТЕ СТРАНСКИ ТУРИСТИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КОВИД ПАНДЕМИЈАТА, РУСИТЕ ПЛАЌАА 700 ЕВРА ЗА АРАНЖМАНОТ

Група руски туристи пристигна во Пјонгјанг, станувајќи први странци кои влегле во Северна Кореја од почетокот на пандемијата на ковид-19. Авион на „Ер ...
КАНАДСКИ ТУРИСТ ОТВОРИЛ ВРАТА НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ТАЈЛАНД, ХАЛУЦИНИРАЛ ДЕКА ГО БРКААТ

КАНАДСКИ ТУРИСТ ОТВОРИЛ ВРАТА НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ТАЈЛАНД, ХАЛУЦИНИРАЛ ДЕКА ГО БРКААТ

Канадски турист е уапсен откако отворил врата на авион на „Таи ервејс“ кој се подготвувал да полета од аеродромот во тајландскиот град Чијанг Маи. „ ...
1 2 3 285 10 / 2842 НАПИСИ