Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 2 3 4 295 20 / 2948 НАПИСИ
ЗА ДА НЕ СЕ ДЕБЕЛЕАТ ДЕЦАТА, БРИТАНСКИОТ ГРАД ЊУКАСЛ ЗАБРАНИ СЕНДВИЧАРИ ВО БЛИЗИНА НА ШКОЛИТЕ

ЗА ДА НЕ СЕ ДЕБЕЛЕАТ ДЕЦАТА, БРИТАНСКИОТ ГРАД ЊУКАСЛ ЗАБРАНИ СЕНДВИЧАРИ ВО БЛИЗИНА НА ШКОЛИТЕ

Британскиот град Њукасл ќе го забрани отворањето сендвичарници и продавници за готови јадења во повеќе области, како обид да се справи со зголемениот ...
АНГЛИЧАНКА ДОБИ ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ОТКАКО СО ВЕЛОСИПЕД УДРИЛА ПЕШАК, ОСУДЕНА Е СПОРЕД ЗАКОН ОД 19. ВЕК

АНГЛИЧАНКА ДОБИ ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ОТКАКО СО ВЕЛОСИПЕД УДРИЛА ПЕШАК, ОСУДЕНА Е СПОРЕД ЗАКОН ОД 19. ВЕК

Осум месеци затвор доби велосипедистка која во Англија тешко повредила пешак откако со голема брзина удрила во неа на пешачка патека. Лиза Вејд (46) б ...
СО ВОВЕДУВАЊЕТО НА ESG-СТАНДАРДИТЕ, „ТИКВЕШ“ СТАНА ПРВАТА ЗЕЛЕНА ВИНАРНИЦА ВО РЕГИОНОТ

СО ВОВЕДУВАЊЕТО НА ESG-СТАНДАРДИТЕ, „ТИКВЕШ“ СТАНА ПРВАТА ЗЕЛЕНА ВИНАРНИЦА ВО РЕГИОНОТ

Винарската визба „Тиквеш“ е првата компанија во винската индустрија во регионот која ги применува водечките глобални ESG-стандарди во доменот на зашти ...
ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА МЛАДИТЕ ДА СЕ ПРОБААТ ВО ПРИВАТНИОТ СЕКТОР, СИТЕ КОМПАНИИ ИМААТ ПОТРЕБА ОД ДОБАР КАДАР, КАЖА ЖИВКО МУКАЕТОВ НА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО СКОПЈЕ

ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА МЛАДИТЕ ДА СЕ ПРОБААТ ВО ПРИВАТНИОТ СЕКТОР, СИТЕ КОМПАНИИ ИМААТ ПОТРЕБА ОД ДОБАР КАДАР, КАЖА ЖИВКО МУКАЕТОВ НА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО СКОПЈЕ

Голем дел од младите луѓе кај нас сметаат дека ќе можат најдобро да се реализираат преку јавниот, државен сектор, но јас сепак би го препорачал приват ...
АМАЗОНСКО ПЛЕМЕ ПРВПАТ ДОБИ ИНТЕРНЕТ, ВОДАЧИТЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА МЛАДИТЕ МАЖИ СЕГА САМО ГЛЕДААТ ПОРНОГРАФИЈА

АМАЗОНСКО ПЛЕМЕ ПРВПАТ ДОБИ ИНТЕРНЕТ, ВОДАЧИТЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА МЛАДИТЕ МАЖИ СЕГА САМО ГЛЕДААТ ПОРНОГРАФИЈА

Зафрлено племе во Амазонија за првпат доби интернет благодарение на сателитите на Илон Маск и неговите водачи се пожалија дека членовите сега „висат“ ...
ВО КАПЕЛА ОТКРИЛЕ ДЕКА Е ЖИВА АМЕРИКАНКАTA ПРОГЛАСЕНА ЗА МРТВА ВО ДОМ ЗА СТАРИ

ВО КАПЕЛА ОТКРИЛЕ ДЕКА Е ЖИВА АМЕРИКАНКАTA ПРОГЛАСЕНА ЗА МРТВА ВО ДОМ ЗА СТАРИ

Жена во Небраска првично беше прогласена за мртва во дом за стари лица, но подоцна беше откриено дека жива ја однеле во капела, потврдија властите. ...
НАД 170 НУРКАЧИ И ВОЛОНТЕРИ ГО ЧИСТЕА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ВО ГОЛЕМАТА ЕКО-АКЦИЈА НА „ПИВАРА СКОПЈЕ“

НАД 170 НУРКАЧИ И ВОЛОНТЕРИ ГО ЧИСТЕА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ВО ГОЛЕМАТА ЕКО-АКЦИЈА НА „ПИВАРА СКОПЈЕ“

„Пивара Скопје“ организираше голема акција на чистење на Охридското Езеро во рамките на долгорочната платформа за општествена одговорност „Наша гордос ...
АРИИ И ЛУКСУЗ ПОКРАЈ ОВЦИ НА ОПЕРСКИОТ ФЕСТИВАЛ ГЛИНДЕБУРН ШТО 90 ГОДИНИ СЕ ОДРЖУВА НА ЛИВАДИ

АРИИ И ЛУКСУЗ ПОКРАЈ ОВЦИ НА ОПЕРСКИОТ ФЕСТИВАЛ ГЛИНДЕБУРН ШТО 90 ГОДИНИ СЕ ОДРЖУВА НА ЛИВАДИ

Oперскиот фестивал Глиндебурн, кој се одржува на имот на околу 80 километри од Лондон, нуди свет далеку од оперските куќи во центарот на градот. „Н ...
93-ГОДИШНИОТ МЕДИУМСКИ МОГУЛ РУПЕРТ МАРДОК СЕ ОЖЕНИ ПО ПЕТТИ ПАТ

93-ГОДИШНИОТ МЕДИУМСКИ МОГУЛ РУПЕРТ МАРДОК СЕ ОЖЕНИ ПО ПЕТТИ ПАТ

Медиумскиот тајкун Руперт Мардок се ожени по петти пат на церемонија во неговото калифорниско лозје. 93-годишниот Мардок вчера се венчаше со Елена Жук ...
КАНАДСКИ БИЗНИСМЕН ПРОДАВА ЛУКСУЗНА СПОРТСКА КОЛЕКЦИЈА СО КОЛИ И ПАТИКИ ВРЕДНА 60 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ПАРИТЕ ЌЕ ОДАТ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

КАНАДСКИ БИЗНИСМЕН ПРОДАВА ЛУКСУЗНА СПОРТСКА КОЛЕКЦИЈА СО КОЛИ И ПАТИКИ ВРЕДНА 60 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ПАРИТЕ ЌЕ ОДАТ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

Колекција вредна 60 милиони долари во која има спортски сувенири, ретки модели на патики и луксузни автомобили, во сопственост на канадскиот бизнисмен ...
1 2 3 4 295 20 / 2948 НАПИСИ