Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 2 3 4 5 289 30 / 2883 НАПИСИ
ИСЧЕЗНА МАЧЕ НА ЛЕТ ОД КРИТ ДО МИНХЕН, ГРЧКАТА АВИОКОМПАНИЈА „ЕЈЏИАН“ ПОЧНА МАСОВНА ПОТРАГА

ИСЧЕЗНА МАЧЕ НА ЛЕТ ОД КРИТ ДО МИНХЕН, ГРЧКАТА АВИОКОМПАНИЈА „ЕЈЏИАН“ ПОЧНА МАСОВНА ПОТРАГА

Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс“ почна масовна потрага по исчезнатото маче Родри, кое исчезна за време на летот од Ханија до Минхен, преку Атина ...
„МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ“ ПОЧНУВА КАМПАЊА ИНСПИРИРАНА ОД ДЕЛАТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

„МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ“ ПОЧНУВА КАМПАЊА ИНСПИРИРАНА ОД ДЕЛАТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

„Македонски Телеком“ ја започнува кампањата „Да направиме место“ со која се поттикнуваат и инспирираат отвореност и меѓусебно разбирање кои се важни з ...
ЗА ДА ГО ЗАШТИТИ ЦЕНТРАЛНИОТ ПЛОШТАД ОПТОВАРЕН СО ТУРИСТИ И ПРОДАВАЧИ, СЕВИЉА ЌЕ ПОЧНЕ ДА НАПЛАЌА ТАКСА

ЗА ДА ГО ЗАШТИТИ ЦЕНТРАЛНИОТ ПЛОШТАД ОПТОВАРЕН СО ТУРИСТИ И ПРОДАВАЧИ, СЕВИЉА ЌЕ ПОЧНЕ ДА НАПЛАЌА ТАКСА

Туристите во јужниот шпански град Севиља наскоро ќе треба да платат такса за да го посетат Плоштадот на Шпанија (Plaza de Espana), соопшти Градското с ...
ПАРИЧКИТЕ ВО ФОНТАНАТА ТРЕВИ ВО РИМ СЕ СОБИРААТ ДВАПАТИ НЕДЕЛНО, СЕ СУШАТ СО ФЕН И ОДАТ ЗА СИРОМАШНИТЕ

ПАРИЧКИТЕ ВО ФОНТАНАТА ТРЕВИ ВО РИМ СЕ СОБИРААТ ДВАПАТИ НЕДЕЛНО, СЕ СУШАТ СО ФЕН И ОДАТ ЗА СИРОМАШНИТЕ

Кога туристите фрлаат парички во величествената фонтана Треви во Рим, посакувајќи си желби за здравје, љубов или за враќање во „вечниот град“, тие всу ...
ВО ТУРЦИЈА ПРОНАЈДЕН НАЈСТАРИОТ ЛЕБ НА СВЕТОТ, СТАР 8.600 ГОДИНИ

ВО ТУРЦИЈА ПРОНАЈДЕН НАЈСТАРИОТ ЛЕБ НА СВЕТОТ, СТАР 8.600 ГОДИНИ

Турција соопшти дека го открила најстариот леб на светот, кој датира од 6.600 година пред нашата ера. Во областа Мекан 66 на археолошкиот локалитет ...
ОД РИТУАЛИ ДО ПОПУЛАРНА КУЛТУРА, ЈАПОНСКИТЕ КУКЛИ НИНГЈО БЕЗ ЗБОРОВИ ШИРАТ СПОКОЈ И ЉУБОВ – ФОТОРЕПОРТАЖА ОД ИЗЛОЖБАТА ВО АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ

ОД РИТУАЛИ ДО ПОПУЛАРНА КУЛТУРА, ЈАПОНСКИТЕ КУКЛИ НИНГЈО БЕЗ ЗБОРОВИ ШИРАТ СПОКОЈ И ЉУБОВ – ФОТОРЕПОРТАЖА ОД ИЗЛОЖБАТА ВО АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ

Уметноста и убавината на јапонските кукли нингјо, мајсториите, пораките и значењата кои се дел од богатата јапонска култура се распослани низ витринит ...
ДВАЈЦАТА ПИЛОТИ НА МАЛЕЗИСКИ АВИОН СПИЕЛЕ 28 МИНУТИ ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТОТ

ДВАЈЦАТА ПИЛОТИ НА МАЛЕЗИСКИ АВИОН СПИЕЛЕ 28 МИНУТИ ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТОТ

Двајцата пилоти кои управувале со патнички авион на малезиската авиокомпанија „Батик ер“ спиеле 28 минути за време на лет во Индонезија, објавија тамо ...
БАРБИ НАПОЛНИ 65 ГОДИНИ, АЛИШТАТА УШТЕ Ѝ СЕ ШИЈАТ НА МАШИНИТЕ ОД 1959

БАРБИ НАПОЛНИ 65 ГОДИНИ, АЛИШТАТА УШТЕ Ѝ СЕ ШИЈАТ НА МАШИНИТЕ ОД 1959

На 65-годишна возраст, Барби не покажува знаци дека ќе се повлече од нејзините 250 различни работни места како пластична и убава кукла која остави зна ...
МЕДИУМСКИОТ МОГУЛ РУПЕРТ МАРДОК ЌЕ СЕ ЖЕНИ ПО ПЕТТИ ПАТ НА 92 ГОДИНИ

МЕДИУМСКИОТ МОГУЛ РУПЕРТ МАРДОК ЌЕ СЕ ЖЕНИ ПО ПЕТТИ ПАТ НА 92 ГОДИНИ

Медиумскиот могул Руперт Мардок потврди дека повторно се свршил на 92 години. Тој неколку месеци е во врска со 67-годишната Русинка Елена Жукова, која ...
ШПАНСКИОТ ОБИЧАЈ НА ЈАДЕЊЕ ДОЦНА НАВЕЧЕР Е РИЗИК ЗА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЗА ТРУД

ШПАНСКИОТ ОБИЧАЈ НА ЈАДЕЊЕ ДОЦНА НАВЕЧЕР Е РИЗИК ЗА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ЗА ТРУД

Работењето по 22 часот може да претставува ризик за менталното здравје, предупреди шпанската министерка за труд Јоланда Дијас, бранејќи се од критикит ...
1 2 3 4 5 289 30 / 2883 НАПИСИ