Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 99 100 101 102 103 111 1010 / 1108 НАПИСИ
СО ЖЕНСКИ ИМИЊА СЕ САМО ТРИ ПРОЦЕНТИ ОД УЛИЦИТЕ ВО БИТОЛА

СО ЖЕНСКИ ИМИЊА СЕ САМО ТРИ ПРОЦЕНТИ ОД УЛИЦИТЕ ВО БИТОЛА

Само три проценти од улиците во Битола носат женски имиња, а дури 43 проценти машки. На официјалната интернет страница на Општина Битола нема листа со ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ ПЕЈАЧ ПРЕДРАГ ЦУНЕ ГОЈКОВИЌ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ ПЕЈАЧ ПРЕДРАГ ЦУНЕ ГОЈКОВИЌ

Предраг Цуне Гојковиќ, легендата на српската народна музика, почина денеска на 85 години. Цуне беше познат мајстор за староградски песни, севдалинки, ...
САЛВАДОР ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ЕКСХУМИРАН ЗА ТЕСТ ЗА ТАТКОВСТВО

САЛВАДОР ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ЕКСХУМИРАН ЗА ТЕСТ ЗА ТАТКОВСТВО

Телото на сликарот Салвадор Дали ќе биде ексхумирано денеска со цел да се изврши тест за татковство откако шпански судија донесе таква одлука минатиот ...
ПУТИН ЌЕ ГИ ЗАБРАНИ ФИЏЕТ СПИНЕРИТЕ ОТИ ГИ УПОТРЕБУВА ОПОЗИЦИЈАТА

ПУТИН ЌЕ ГИ ЗАБРАНИ ФИЏЕТ СПИНЕРИТЕ ОТИ ГИ УПОТРЕБУВА ОПОЗИЦИЈАТА

Руската агенција за заштита на правата на потрошувачите ги истражува фиџет спинерите, бидејќи, како што велат од агенцијата, популарната играчка може ...
ЛЕТОВО ЕДНА РАТА ГРАТИС ЗА СЕМЕЈНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО ЕУРОЛИНК

ЛЕТОВО ЕДНА РАТА ГРАТИС ЗА СЕМЕЈНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО ЕУРОЛИНК

Попуст за семејно приватно здравствено осигурување ова лето нуди осигурителната компанија Еуролинк. Од осигурителната компанија велат дека луѓето што ...
ШТИП ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ПОДАРОК ОД КОКА КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

ШТИП ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ПОДАРОК ОД КОКА КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

Штип доби рекреативно-спортска зона, односно „Кока Кола активна зона“, која е донација од Пивара и компанијата Кока Кола, соопшти компанијата. Од Пива ...
БОЕМИТЕ НА СНЕГ ВЛЕГУВАЛЕ ВО ЕЗЕРЦЕ, А ОД МОСТОТ ИМ СВИРЕЛЕ ВИОЛИНИ, ОТКРИ ДАНИЛО КОЦЕВСКИ СО „СКОПСКИ ЛЕГЕНДИ“

БОЕМИТЕ НА СНЕГ ВЛЕГУВАЛЕ ВО ЕЗЕРЦЕ, А ОД МОСТОТ ИМ СВИРЕЛЕ ВИОЛИНИ, ОТКРИ ДАНИЛО КОЦЕВСКИ СО „СКОПСКИ ЛЕГЕНДИ“

Новинарот и публицист Данило Коцевски, кого скопјани веќе со децении го знаат како легенда на Скопје, ја промовираше најновата книга со токму таков на ...
ГАЛИЧКИТЕ МЛАДЕНЦИ НАУЧИЈА КАКО СЕ ПРАВИ ПИВО

ГАЛИЧКИТЕ МЛАДЕНЦИ НАУЧИЈА КАКО СЕ ПРАВИ ПИВО

Годинешните младенци на 44. Галичка свадба Тања Чалоска и Бошко Лепчески беа во посета на Пивара Скопје, каде се запознаа со процесот на производство ...
ДОНАЦИЈА ОД ШПАРКАСЕ ЗА КОСТОЗГЛОБНАТА БОЛНИЦА СВ.ЕРАЗМО ВО ОХРИД

ДОНАЦИЈА ОД ШПАРКАСЕ ЗА КОСТОЗГЛОБНАТА БОЛНИЦА СВ.ЕРАЗМО ВО ОХРИД

Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид доби донација од 378.780 денари, за набавка на медицинска опрема потребна за ...
ЅИДОТ НА ТРАМП Е САМО ЕДЕН ОД БРОЈНИТЕ НИЗ СВЕТОТ – ИЗРАЕЛ, КИПАР, КОРЕЈА, ИНДИЈА…

ЅИДОТ НА ТРАМП Е САМО ЕДЕН ОД БРОЈНИТЕ НИЗ СВЕТОТ – ИЗРАЕЛ, КИПАР, КОРЕЈА, ИНДИЈА…

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп продолжува со ветувањето за изградба на ѕидот помеѓу САД и Мексико. И покрај скептицизмот и одбивањето на Мекси ...
1 99 100 101 102 103 111 1010 / 1108 НАПИСИ