Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 135 136 137 138 139 155 1370 / 1546 НАПИСИ
ДРЖАВНА СЛУЖБЕНИЧКА ОД АРКАНЗАС КАЗНЕТА ОТИ ПОТРОШИЛА 200.000 ДОЛАРИ ОД СЛУЖБЕНА КАРТИЧКА ЗА СВОЕТО КУЧЕ

ДРЖАВНА СЛУЖБЕНИЧКА ОД АРКАНЗАС КАЗНЕТА ОТИ ПОТРОШИЛА 200.000 ДОЛАРИ ОД СЛУЖБЕНА КАРТИЧКА ЗА СВОЕТО КУЧЕ

Една поранешна државна службеничка од Арканзас признала дека незаконски користела кредитна картичка, откако било утврдено дека трошела јавни пари за л ...
НА ТИНЕЈЏЕРСКАТА ЅВЕЗДА СЕЛЕНА ГОМЕЗ Ѝ ТРАНСПЛАНТИРАЛЕ БУБРЕГ ОД ДРУГАРКА

НА ТИНЕЈЏЕРСКАТА ЅВЕЗДА СЕЛЕНА ГОМЕЗ Ѝ ТРАНСПЛАНТИРАЛЕ БУБРЕГ ОД ДРУГАРКА

Тинејџерската ѕвезда Селена Гомез откри дека ѝ бил трансплатиран бубрег поради нејзиниот лупус. Болеста лупус е нарушување на имунолошкиот систем ш ...
РУСКА ИНВАЗИЈА НА ИВАН ПОПОВСКИ ВО МНТ, 403 ПАРЧИЊА ОБЛЕКА САМО ЗА „АЛИСА“

РУСКА ИНВАЗИЈА НА ИВАН ПОПОВСКИ ВО МНТ, 403 ПАРЧИЊА ОБЛЕКА САМО ЗА „АЛИСА“

Четири камиони долги по 13 метри вчера пристигнаа од Москва во Скопје, со сценографија, костими и реквизити за трите високобуџетни претстави на реноми ...
ПЕТ АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛИ ЗАЕДНО ПОМАГААТ ВО КАТАСТРОФАТА ОД УРАГАНИТЕ ХАРВИ И ИРМА

ПЕТ АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛИ ЗАЕДНО ПОМАГААТ ВО КАТАСТРОФАТА ОД УРАГАНИТЕ ХАРВИ И ИРМА

Од моментот кога претседателите ќе заминат од функцијата на нив им почнува доживотна пензија. Меѓутоа, тие знаат да се активираат преку волонтерски ин ...
ВО КЕСЕЛ СЕ ПОЈАВИ ПАРТЕНОН НАПРАВЕН ОД 100.000 ЗАБРАНЕТИ КНИГИ

ВО КЕСЕЛ СЕ ПОЈАВИ ПАРТЕНОН НАПРАВЕН ОД 100.000 ЗАБРАНЕТИ КНИГИ

Огромна копија на атински Партенон се истакнува на изложбата во германскиот град Кесел, раскажувајќи приказна за слобода на говорот и за забранување к ...
ЧАРЛС СТАНА ПРИНЦ СО НАЈДОЛГ СТАЖ ВО БРИТАНСКАТА ИСТОРИЈА

ЧАРЛС СТАНА ПРИНЦ СО НАЈДОЛГ СТАЖ ВО БРИТАНСКАТА ИСТОРИЈА

Принцот Чарлс стана наследник на круната со најдолг стаж во историјата на британската монархија, со 59 години, еден месец и 15 дена, надминувајќи реко ...
ПИЈАН БРИТАНЕЦ ПРЕЖИВЕАЛ СКОК ОД 221 МЕТАР ОД БРАНА НА КОЈА ШТО ЗАГИНАЛЕ 275 ЛУЃЕ

ПИЈАН БРИТАНЕЦ ПРЕЖИВЕАЛ СКОК ОД 221 МЕТАР ОД БРАНА НА КОЈА ШТО ЗАГИНАЛЕ 275 ЛУЃЕ

Британецот Арон Хјуз преживеал скок од 221 метар од браната „Хувер“ и потоа ја препливал реката Колорадо, по што добил казна од полиција. Дваесет и о ...
МАЈМУН ДОБИ АВТОРСКИ ПРАВА НА СЕЛФИ

МАЈМУН ДОБИ АВТОРСКИ ПРАВА НА СЕЛФИ

Американскиот фотограф Дејвид Слејтер се нагоди со групата за заштита на животните ПЕТА, која пред две години покрена судска тужба, обидувајќи се да д ...
ЕЛЕКТРОВОЗИЛОТО НА ИДНИНАТА Е СЕКСИ, ВЕЛИ ДИЗАЈНЕРОТ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ СО НЕГОВ ВТОР МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС  ПРЕТСТАВЕН НА САЕМОТ ВО ФРАНКФУРТ

ЕЛЕКТРОВОЗИЛОТО НА ИДНИНАТА Е СЕКСИ, ВЕЛИ ДИЗАЈНЕРОТ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ СО НЕГОВ ВТОР МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС ПРЕТСТАВЕН НА САЕМОТ ВО ФРАНКФУРТ

На автосаемот во Франкфурт утринава беше премиерно претставен „мерцедес-бенц концепт ЕКА“, вториот модел на германската компанија целосно дизајниран о ...
СОПРУГАТА НА КИМ ЏОНГ-УН СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ПО ДЕВЕТ МЕСЕЦИ

СОПРУГАТА НА КИМ ЏОНГ-УН СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТ ПО ДЕВЕТ МЕСЕЦИ

Сопругата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се појави во јавност за првпат од декември минатата година, присуствувајќи на прославата организирана ...
1 135 136 137 138 139 155 1370 / 1546 НАПИСИ